vědu vědu komentáře u knih

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Ke knížce jsem se vrátila po několika letech a i teď se mi moc líbila. Viděla jsem několik filmů z této doby, a i když nebyly špatné, knížka je přece jenom knížka. Ta nechává víc pracovat vlastní fantazii a to má taky něco do sebe .

Smlouva s osudem: Cesty lásky Smlouva s osudem: Cesty lásky Jitka Volfová

První dva díly mě zaujaly hlavně tím, že proti jiným erotickým románům mají propracovanější charaktery postav a smysluplný příběh. Třetí díl jsem proto netrpělivě vyhlížela a s potěšením konstatuji, že předčil moje očekávání. Je na něm znát, že autorka už nasbírala zkušenosti a změnou stylu vyprávění dodala příběhu potřebný spád. Nechybějí ani vtipné momenty a napětí, skoro všichni něco tají a člověk celou dobu čeká, co, kdy a na koho praskne. Evino jednání jsem neschvalovala, ale stejně mi jí nakonec bylo líto. Jenom jsem nepochopila, proč se v poslední kapitole místo vyřešení všech problémů nakously nové. Jak se dozvím, co udělá třeba Lucka nebo jak dopadne Honza? Docela by mě zajímalo, jestli se od nás čeká, že si to domyslíme samy, anebo jestli se chystá ještě další díl.

29.12.2014 5 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Spousta humoru psaná krásnou češtinou. Co víc si v dnešní uspěchané době přát, než chvíli zábavy nad pohodovou knížkou.

12.10.2014 5 z 5

Loď komediantů Loď komediantů Edna Ferber

Tenhle román mě přenesl do dob dávno minulých, kdy se žilo úplně jinak než dnes a také do míst, kam se nikdy nepodívám. Díky podmanivé atmosféře mám úplně jasnou představu, jak to kdysi na březích Mississippi vypadalo. Nikdy bych nešla na film natočený podle této knihy, protože moje fantazie mi vykreslila všechno tak přesně, že bych představu někoho jiného asi těžce vydýchávala. Dokonce jsem se vypravila na divadelní loď bratří Formanů, Vltava sice není Mississippi, ale aspoň něco. Jen jsem litovala, že mám knihu jenom půjčenou, musím si co nejdřív sehnat vlastní, abych se k ní mohla brzy vrátit.

21.09.2014 5 z 5

Kristina Vavřincova I – Věnec Kristina Vavřincova I – Věnec Sigrid Undset

Nádherná sága! Četla jsem ji už poněkolikáté a pokaždé žasnu nad její nadčasovostí. Přestože je to historický román, určitě dokáže oslovit i dnešní čtenářky a to bez ohledu na věk. V průběhu let jsem tuto trilogii několikrát použila jako určitou terapii při překonávání obtížného období a vždycky skvěle zafungovala. Pokaždé mi pomohla dostat se z nejhoršího a některá moudra v ní obsažená občas cituji svým kamarádkám. Nejčastěji předávám dál radu Kristininy tety, týkající se dobrých a nejlepších dnů.

21.09.2014 5 z 5

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Rozhodně si nemyslím, že jenom spisovatel dokáže napsat souvislou větu bez chyb a překlepů. Podle mě to totiž zvládne každý, kdo pracuje např. v administrativě. Taková práce ovšem nebývá anonymní, takže si každý své dílo po sobě alespoň jednou přečte, aby si neudělal ostudu. Určitě není nutné psát jenom sladké řečičky, ale připadá mi legrační, když ten kdo kritizuje něčí písemný projev, sám píše jako Tatar.

02.10.2014 5 z 5

Smlouva s Evou: Zkouška lásky Smlouva s Evou: Zkouška lásky Jitka Volfová

Líbilo se mi, že tam není jenom sex, kterého je teď všude plno. Na rozdíl od prvního dílu se děj víc blížil realitě, jsem zvědavá, o čem bude třetí díl.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Osvědčená klasika, super čtení, určitě se k ní ještě někdy vrátím

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Při čtení komentáře od Alie jsem si nejdřív říkala, že snad četla úplně jinou knížku než já. Její poslední věta mě ale dostala definitivně, ten blábol jsem nepochopila už vůbec. Nevím, jak přišla na to, že je Adam neustále protivný, on naopak Evu přímo rozmazluje, jenom občas ze žárlivosti trochu "ujede". Ale, že by ji pravidelně mlátil, to je totální nesmysl. Mně osobně se líbilo, že knížka není jenom o sexu, uznávám, že uragán vášně byl trochu otravný, ale na prvotinu je to podle mě slušný výkon. A mimochodem, v druhém dílu jsem ani jeden uragán vášně nenašla!

26.11.2013 5 z 5

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Svůj názor na tuhle knížku už jsem napsala, takže se nebudu opakovat. Při pátrání po třetím dílu jsem si ale náhodou všimla příspěvku Lenky.Vilky a ten mě fakt dostal. Její sebevědomí bych chtěla mít! S takhle ubohým písemným projevem hodnotit práci jiných, to chce pořádnou dávku odvahy! Názor na její vyjadřovací schopnosti si jistě udělá každý sám, svůj vyjádřím docela stručně: Kozel zahradníkem!

30.09.2014 5 z 5