uzivatel3407 uzivatel3407 komentáře u knih

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Autorku znám osobně, i její dřívější knihy. Knihu jsem zhltla za dva dny. Silný příběh, nečekané rozuzlení, krutá historie se tu prolíná se současností, z děje občas doslova mrazí. Jen tak dál, Markéto!

22.01.2023 5 z 5

Ptákovina aneb Ženská v povětří Ptákovina aneb Ženská v povětří Alena Bures

Ano, o ptákovinu v této knize jde především. Už samotný fakt, že se hlavní hrdinka čas od času mění v opeřence různého druhu, mluví sám za sebe. O komické situace tu fakt není nouze, za mnohé vybírám: Linda je se svým přítelem v restauraci, náhle přijde proměna – v husu, na kterou má zálusk kuchař i jeho pomocník, snaží se ji chytit, ona se brání a uniká, nebo když se jako holub stává svědkem trestného činu. Může svědčit u soudu? Kromě vyložených „ptákovin“ tu autorka rozehrává i příběh detektivní a samozřejmě lovestory. Takže čtenář má řadu možností: Uchechtat se k smrti, slzet nad láskou i dumat, jestli holub či racek může vyřešit kriminální čin. Kniha se čte lehce i díky úžasnému jazyku, doplněnému komickými průpovídkami, vtipnými povzdechy i barvitým líčením situací. Prostě ODDYCHOVÝ DÁREK JAKO VYŠITÝ!!!

23.11.2023 5 z 5

Další recenze čtenářky Dvou sluncí:
V rámci #kniznistafeta se ke mně dostal nádherně zpracovaný ro-mánový western s názvem "Dvě slunce" české autorky Ivy Majerové.
Ohromná rodinná tragédie hodila na bedra mladému Jackeymu nesmírná muka, práci jak na kostele na rozsáhlém ranči "Dvě slunce", strach o svou matku a roztomilou mladší sestřičku... a lásku neobyčejné ženy. Avšak vykoupení z činů, ve kterých se mladý Jack tak nějak nedopatřením ocitl, nebude nikterak jednoduché.
Rozkrývání rodinného tajemství a rodící se "zakázaná" láska v prostředí amerického Divokého západu - tohle jsem si neskutečně užila. Western jsem četla naposledy jako malá holka, když jsem bráchovi záviděla, že má v ruce Vinnetoua. Spolu s ním jsem na televizní obrazovce "hltala" všechny ty neohrožené bílé muže na tvrdém americkém venkově. Milovala jsem zakládání nových měst, všudypřítomný prach a v něm krásně oblečené ženy ve slušivých šatech. Muže s cigárem v puse na hřbetech dobře živených koní... A pak tu byli ti zlí "rudoši". Zlí, ale přesto mi jich bylo už tehdy líto. Vždyť jim brali jejich zem, jejich půdu... Jako malá jsem tomu nerozuměla, ale ten soucitný pocit ve mě zůstal dodnes.
V tomto příběhu však o Indiány nejde. Jde o různorodé vztahy budované v době, kdy platilo pořekadlo "oko za oko, zub za zub", kdy spravedlnost do svých rukou bere místo šerifa běsnící dav živený nejen pořádnou dávkou alkoholu, ale hlavně touhou po pomstě.
Vzduchem šlo přímo slyšet šlehání honáckým býkovcem, svištění hozeným kamenem, cválaní koní. Dusivá atmosféra by se dala opravdu krájet.
Autorce @kniha_dve_slunce smekám hlubokou poklonu, protože tato knížka si mě získala od první stránky. Ze začátku nebylo úplně jasné, komu fandit, koho si oblíbit a koho naopak proklínat. Pěkně pomaloučku mi byla odkryta každá nejasnost jednotlivých osobností hlavních hrdinů. A moje: "ahaaa, takže takhleeee", bylo čím dál častější.

07.09.2023 5 z 5

Dvě slunce Dvě slunce Iva Majerová

Dovoluji si citovat jednoho mého čtenáře: Dobrý den, tak poslušně hlásím, že dnes konečně dočteno. Kovbojku jsem nečetl dobrých 45 let, ale tohle je lepší než můj oblíbený Karel May, rychlé střídání tempa, trefné dialogy, neustálé akce a emoce. Kniha se mi líbila a doporučil bych ji. Bohužel to nemůžu napsat do Databáze knih, chce to po mě hvězdičky u dvaceti knih, a to nemám - toto je mé první hodnocení. Tak alespoň ty hvězdy. 4 z pěti. Díky za čtenářský zážitek. Lukáš Havlas

19.07.2023 5 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Kniha se čte jedním dechem, je napsána stručně, jasně, bez zbytečného "okecávání". Je vidět, že se autor na psaní dobře připravil, hovoří zasvěceně o reáliích (před několika dny jsem se v TV seriálu setkala s letadélkem Mosquito Ultra :-) ), příběhy i chování lidí mají svou logiku a věrohodnost. Velmi mě zaujalo až fantazy líčení podsvětí a pomyslného pekla. Kniha je příjemným počtením.

11.06.2023 5 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Autorku znám osobně, četla jsem všechny její knihy - dokonce je vlastním. Tahle mě nadchla příběhem, ale hlavně autentičností a historickou propracovaností. Rodinné tajemství, které je vyřešeno až akčně strhujícím závěrem... Každý si tam najde něco, co je mu blízké! Tak, Matkét, těším se na další knihu :-)

30.05.2023 5 z 5

Paulin příběh Paulin příběh Věra Slabá

Děj knihy určitě zaujme, i když je vcelku jednoduchý - během několikaměsíčního výcvikového kurzu se jeden z šéfů zamiluje do frekventantky... doplňující děje přispívají k dramatičnosti celého příběhu. Pro mě osobně byl nejzajímavější samotný výcvik, protože jsem se s něčím takovým dosud nesetkala. Autorka ví do všech detailů, o čem píše. Postav je v knize snad až příliš, když jsem vzdala snahu si je zapamatovat a jela jen po linii hlavních hrdinů, zažila jsem romantiku, napětí i poučení. A tak by to mělo být :-).

14.04.2023 3 z 5

COUNTRY RADIO

Ahoj Posluchači!
na našem webu můžete nyní pořídit nový western Ivy Majerové "Dvě slunce".
Přikládáme odkaz: http://www.countryclaim.cz/.../country.../dv-slunce_id_9305/

27.02.2023 5 z 5

Dvě slunce Dvě slunce Iva Majerová

Když jsem vzal knihu do ruky a zjistil, že má 410 stran, trochu jsem se vyděsil. Autorku znám jako velice výřečnou učitelku, a tak jsem se bál dlouhých nudných popisů. Opak byl však pravdou, děj ubíhá svižným tempem, stále se něco děje a čtenář je zvědavý, co bude dál. A to ještě není všechna chvála! Jazyk, jímž je kniha napsána, nelze nazvat jinak, než vytříbenou češtinu. Takže stručné shrnutí mé malé recenze: příjemné překvapení na druhou!

22.01.2023 5 z 5