Uroborus Uroborus komentáře u knih

Lev nie je kráľom zvierat Lev nie je kráľom zvierat Josef Vágner

Ešteže som ako chlapec tieto a podobné knihy čítal, neviem či by som sa k nim dnes už dostal. Mám na ne však tie najlepšie spomienky!

11.03.2018 5 z 5

Chlapec a holubica Chlapec a holubica Meir Šalev

Ďalší silný príbeh od skvelého autora!

11.03.2018 5 z 5

Prekliata planéta Prekliata planéta Jozef Žarnay

Ďalšia krasotinka z mojich krásnych detských čias, aj keď prvé vydanie bolo graficky zaujímavejšie

10.03.2018 5 z 5

Traja mušketieri po dvadsiatich rokoch Traja mušketieri po dvadsiatich rokoch Alexandre Dumas, st.

Krása francúzskeho dobrodružného románu nakazila aj mňa! Skvelo napísané, všetko čo má v takomto románe byť. Niekoľkokrát som sa k "štvorke" vracal. Ako to ten Dumas zvládal, v tých rokoch?

Cadillac Jack Cadillac Jack Larry McMurtry

Neviem ako som sa k nej dostal, ale začal som ju čítať, zaujala ma a dočítal som to,...teraz ju mám v knižnici. Texasville som nedočítal, zdal sa mi rozvláčny, ale možno sa k nemu vrátim. Americký spôsob života, aspoň v rámci porovnávania, je pre nás iný, to však neznamená, že by nás v ňom niečo nepriťahovalo.

10.03.2018

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Akokoľvek naivný príbeh, ja som si aj vďaka nemu spríjemnil hlúpy pobyt na ZVS-ke, v rokoch osemdesiatych. A krásne naivné sú aj Jágrové ilustrácie,...stále mi tá knižka ostáva v pamäti, v pozitívnom slova zmysle, rovnako ako jej pokračovanie,...k tretiemu dielu som sa nedostal.

10.03.2018 5 z 5

Hlavou dolů - Země sluncem vyprahlá Hlavou dolů - Země sluncem vyprahlá Bill Bryson

Všetko bolo povedané, teda napísané o zopár riadkov nižšie a ešte nižšie...Mám rád knihy, pri ktorých sa nekontrolovane nahlas zasmejem a táto k nim patrí. Knihu som si vybral, pred viacerými rokmi, ako súčasť vianočných darčekov, od dcéry, v likvidovanom kníhkupectve a zrejme to bol posledný výtlačok v našom meste. Mal som teda na ňu šťastie,...tak sa tomu vraví :) Super čítanie a krásna obálka!

Kapesní atlas hub Kapesní atlas hub Pavol Škubla

Na pohľad pekná knižôčka, pre doplnenie mykologickej knižnice,...pôsobivé fotografie, ilustrácie porovnávacích znakov a odlíšení. Dnes, v čase vydávania monografií jednotlivých rodov, by bol už takýto krásnučký počin zbytočný :)

10.03.2018 3 z 5

Zasněžené pomeranče Zasněžené pomeranče Peter Kerr

Celkom zábavné čítanie. Prečítal som všetkých päť kníh o nevydarenom sne škótského farmára a jeho rodiny,...viac ma to pobavilo, ako nie. Domáci obyvatelia, ich mentalita ma však nasier...ala.

10.03.2018 3 z 5

Štyri hostiny Štyri hostiny Meir Šalev

Prvá kniha, ktorú som od Shaleva čítal a potom som mu už ostal verný. Pre mňa je to pán rozprávač... Jeho knihy (až na Modrý vrch, ktorý som čítal ale kúpu som prepásol)majú čestné miesto v mojej knižnici, zvlášť aj preto, že Izrael bol v dvoch etapách, zopár mesiacov aj mojim domovom. Jeho príbehy ma prinavracajú do čias môjho detstva, keď som chodil k prababke a ona mala podobný rozprávačský talent, ktorým ma formovala. Ďakujem jej aj teraz, po tých mnohých rokoch, hoc je už tridsať rokov v nebíčku !

10.03.2018 5 z 5

Napospas smrti: Zostup z Everestu Napospas smrti: Zostup z Everestu Weathers Beck

Pre mňa, laika, ozaj pútavé, miestami drsné a aj nepredstaviteľné. Pri písaní tohto komentára, beží práve na Pr. Zoome, Zázrak na Everestu a som tam znova! Zopár stranami, písanými z pohľadu manželky na ich krachujúci vzťah som sa prelúskal, kvôli častému opakovaniu sa toho istého. Ale jednoznačne odporúčam!

10.03.2018 4 z 5

Kiss Kiss Gene Simmons

Súhlasím, knižka sa veľmi dobre číta a pre fanúšika kapely je určite zaujímavá. Gene je, aký je, zrejme sa na tom podpísala výchova aj vzťah matka-syn... Zopár vecí si, v porovnaní s Aceho knihou, odporuje...nevadí :) Pravdepodobne mu dosť odľahlo po odchode Petra a neskôr aj Aceho...

Schůzky se zvířaty Schůzky se zvířaty Gerald Durrell

Durrellove knižky patria prevažne k mojej mladosti a ja som chcel prežiť život ako on,...no, mám svoj, iný :) Táto edícia z BB artu je skvostná, nádherná! Durrell sa číta ľahko, je nenásilne vtipný, o.k.

Zlodeji labutí Zlodeji labutí Elizabeth Kostova

Tak po Historičke som sa tešil aj na túto,...och, nemohol som to dočítať, žiaľ, veľké sklamanie. To snáď ani nepísala Kostovová?! Škoda papiera,...aspoň krásna obálka :)

10.03.2018 1 z 5

Kaviár Kaviár Inga Saffron

Pútavé a poučné čítanie, krásne grafické spracovanie! Neuveriteľne smutné je, čo dokážu ľudia svojou nenažranosťou spôsobovať,...hanba! Knižku som si kúpil pred mnohými a mnohými rokmi, v akomsi pražskom výpredaji a neľutujem :)

Izabela Textorisová Izabela Textorisová Margita Valehrachová

Zaujímavé čítanie,...dozvedel som sa aj veľa o neprajnej dobe pre ženy aj o pomeroch v spoločnosti všeobecne. Ani som netušil, aké zaujímavé ženy sme tu mali už v minulosti :) Všetká česť! Veľmi pekné je grafické spracovanie knihy.