Prekliata planéta

Prekliata planéta https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16580/prekliata-planeta-16580.jpg 4 30 6

Voľné pokračovanie románu Tajomstvo dračej steny. Objavené transportné zariadenie inej mimozemskej civilizácie ukryté v horách, privedie troch hrdinov knihy na planétu zničenú ekologickou katastrofou. Trojice hrdinů pomáhá otrokům zvítězit nad otrokářskou kastou Vševědoucích na planetě Tuprumej.

groula
21.02.2022 3 z 5

Nebylo to špatný. Nicméně spousta věcí mi tam přišla nějak podivná.
Ale čtení pro děti to asi je super.
Jinak ta slovenština byla místy tak divoká, že jsem tomu moc nerozuměl

PeterBahn
29.12.2020 4 z 5

O tom, že autor uměl zaujmout i děti, které (možná i ze zásady, střílím do vlastních řad) nechtěli moc číst svědčí to, že jsem knihu v cca 11 – ti letech rád přečetl.

Lessana
05.11.2020 5 z 5

Prekliata planéta sa mi páčila ešte viac ako jednotka (Tajomstvo Dračej steny), nemôžem dať teda inak, len plný počet hviezdičiek a odporúčať všetkým dobrodružstiev chtivým detvákom :).
Múdry okuliarnatý Vilo, splašený Fero, rozprávač Stanino, šušlavý Števo, kazisvet Teofil, citlivá Julka a psy Blesk a Bundáš - to je partia, ktorá na výlete za dedinou natrafí na modré kocky a po ich správnom usporiadaní sa ocitne na inej planéte. Tam, v obklopení neznámej fauny a flóry a sústavného dažďa, v krátkych napínavých kapitolách objavujú svet podriadených a ustráchaných, ktorým vládnu tzv. Vševediaci (vládnu strachom, lžami, zahmlievaním histórie, podivným spisom nariaďujúcim, čo sa smie a nesmie... - aká to analógia s dneškom!). Párkrát im za pomoci slobodných a nezotročených ujdú zo spárov, aby napokon zachránili všetkých i celú planétu. A ako bonus - nenásilný ekologický podtext, ktorý nenechá nikoho chladným. Skvelé!

SalvorHardin
02.09.2019 5 z 5

Kniha nielen pre deti. Dobrodružné scinece fiction s detskými protagonistami kritizujúce totalitu a ničenie životného prostredia. Ak chcete svojim deťom vysvetliť, čo je totalita a prečo je fajn chrániť životné prostredie, toto je ideálna knižka.

Uroborus
10.03.2018 5 z 5

Ďalšia krasotinka z mojich krásnych detských čias, aj keď prvé vydanie bolo graficky zaujímavejšie

nikorka
03.09.2014 5 z 5

Krasne spomienky na detstvo a navstevy detskej beletrie v kniznici :)

Kniha Prekliata planéta je v