UncleJoe UncleJoe komentáře u knih

Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Roland Kaltenegger

Jestli chcete knihu, která velice základně pojednává o odstřelovačích a o 3. horské divizi na východní frontě na konci války, tak běžte do toho. Pokud chcete knihu o nejlepším odstřelovači Wehrmachtu, přečtěte si anotaci a prolog, více se o něm z této knihy nedozvíte.

08.05.2017 odpad!

Šestá hlídka Šestá hlídka Sergej Lukjaněnko

Zakončení série (snad už konečně nechá Lukjaněnko sérii v zaslouženém důchodu) je naštěstí mnohem důstojnějším dílem než díl předchozí. Sice to pořád není Noční hlídka nebo Šerá hlídka, ale číst se to dá. Čekal jsem opět nastavovanou kaši, v níž polovina ingrediencí nedává smysl, přičemž jsem dostal solidní večeři na čtivém podnose.
Samotný konec nepůsobí halabala spíchnutě, ale jako něco, co dává jakž takž smysl v porovnání s ostatními díly; kdyby mi pan autor řekl, že takhle plánoval sérii ukončit od počátku, věřil bych mu to.

31.08.2018 3 z 5

Dějiny Waffen-SS 1925-1945 Dějiny Waffen-SS 1925-1945 Tim Ripley

Zajímavá kniha o elitních jednotkách Třetí říše, takzvaných Waffen-SS nebo Zbraně SS. Informace v ní jsou poměrně detailní a zajímavé. Nicméně v knize se čas od času objevuje nějaká ta faktická chybka. Například obrázek německých vojáků v Berlíně v obrněném transportéru a v popisu je napsáno, že se jedná o vojáky Rudé armády. Ovšem jsou zde i jiné chyby, které byly způsobeny nejspíše českým překladem, jako například mapa leningradské oblasti s popiskem „jižně od Stalingradu“ nebo poměrně vtipně přejmenovaná strana belgických Rexistů na Sexisty (a nejedná se o překlep, je to zde dokonce dvakrát.)
Mapky jsou detailní a objevují se i stručné popisy některých německých strojů a mužů Waffen-SS. Kniha je určitě kvalitní, ale ztrácí body právě těmi chybičkami. (Na můj vkus jsou tam až příliš často.)

07.05.2017 3 z 5

Nová hlídka Nová hlídka Sergej Lukjaněnko

Příliš nechápu místní ovace. Ze série se těžce stala dojná kráva, kouzlo Hlídek se zde úplně vytratilo, nemluvě o logických dírách v příběhu, jichž bylo víc jak těch v ementálu. Škoda, Lukjaněnko je sice pravděpodobně za spisovatelským zenitem, ale i tak má na víc, než předvedl zde.

31.08.2018 1 z 5