Týna28 Týna28 komentáře u knih

Všechny, které pohřbil Všechny, které pohřbil Victoria Selman

Když jsem knihu začala číst, nemohla jsem si nevšimnout jistých podobnostech s filmem “Zlo s lidskou tváři, ve kterém partnerka vypráví soudní procesy a život se sériovým vrahem Tedem Bundym.
Ve filmu se objevuje hlavně partnerka vraha, v knize příběh vypráví dcera matky, která podle všeho žila se sériovým vrahem.
Kdo film viděl, určitě ví, že Teď Bundy žil se ženou, která měla taky dceru.

Opravdu velmi podobný příběh jaký byl ten s Tedem Bundym.
Velmi pohledný muž, který vraždí ženy, které okouzlí vzhledem nebo prosí o pomoc v nesnázích.

Tohle všechno přeskočíme s koukneme na knihu.
Po přečtení recenzí, jsem měla docela strach, že to nebude tak dobré jak vypadalo, ale hodně veliké, ALE protože tohle bylo skvělé.
Kniha se čte sama a příběh je opravdu barvitě popsán. Dokázala jsem se vcítit do hlavní postavy Sophie.
Její nadšení a láska k muži, který se stal jejím otcem, kterého nikdy neměla.
Následně i rozpolcenost, jestli mohl udělat to za co ho odsoudili. Jak by někdo tak dokonalý mohl být taková bestie?
Zničil život ji i její matce, která po jeho odsouzení propadla alkoholu a práškům.

No a ten konec knihy?
Něco nečekaného a úplně měnícího celou knihu.
Nemůžu než dát plný počet hvězdiček, protože jsem nadšená, knihu doporučuji všem co mají rádi detektivky a thrillery nebo dokumenty a podcasty o sériových vrazích.

Jediné co knize vytknu je, že kvůli vyprávění a vzpomínání jsem se občas ztratila v textu a nebyla si jistá, jestli je to vzpomínka nebo přítomnost, i když zase musím uznat, že kvůli konci to muselo být takové zmatené, aby to na konci mělo větší efekt na čtenáře.

K tomu rovnou doporučuji film “Zlo s lidskou tváři

19.03.2024 5 z 5

Noční ptáčata Noční ptáčata Kate J. Armstrong

Kniha mě zprvu zaujala nádhernou obálku.
Ze začátku jsem, ale měla opravdu veliký problém se začíst.
Příběh mi přišel dost zmatený, pletly se mi postavy a nerozuměla jsem častém děje.
Skoro až do strany 100 jsem přemýšlela,
že knihu číst vůbec nebudu.
Naštěstí se to potom otočilo a kniha mě začala bavit.
Začala jsem chápat významy a konečně se trochu zorientovala v postavách.
Příběh nočních ptáčat je opravdu zajímavý
a už teď se těším na pokračování knihy.
Pro milovníky fantasy mohu jenom doporučit.

Jediné co knize vytknu, se netýká děje, ale bohužel se v knize vyskytují časté překlepy, to mi při čtení celkem vadilo, i když si překlepů většinou nevšímám, tady mě to bilo do očí.

21.02.2024 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Nejsem zrovna velký čtenář čistě romantických knížek, ale když jsme do našeho obchodu dostali recenzní výtisk bodyguardky, řekla jsem si, že si ji přečtu a musím říct, že jsem udělala moc dobře.

Kniha je skvělá, vtipná, lehce se čte.
Nemám snad jedinou věc, kterou bych knize chtěla vytknout.
Příjemné prostředí venkova se mi moc líbilo a práce hlavní hrdinky Hanny byla opravdu zajímavá. Být bodyguardem vždy neznamená, být co největší a co nejvíce být vidět kolem lidi co si Vás najali.
Hanny nový úkol je pro ni něco úplně jiného než na co je zvyklá a i přesto, že se ji nechce hrát falešnou přítelkyni Hollywoodské hvězdy, je vlastně postavena před hotovou věc.
Hanna svoji práci bere opravdu vážně a řídí se postupy, tak jak má.
Zatímco herec Jack ji práci trochu kazí a schválně jí provokuje.

Knihu mohu jenom doporučit.
Pokud za sebou maté dlouhý den a chcete si u nějaké knihy odpočinout a na nic nemyslet, je tohle ta pravá kniha.

08.02.2024 5 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

(SPOILER) Kniha je hezky psaná, čte se snadno.

Příběh je zajímavý, ale podle mě by se daly určité části napsat trochu obsáhleji.
Osobně bych klidně omezila tolik hádek s rodinou (bylo to stále to samé dokola) a zaměřila se víc na tajné schůzky hlavní hrdinky a velvyslance Ferra.

Zápletka je trochu snadněji prokouknutelná, přece jenom by bylo zvláštní kdyby se úplně cizí muž z jiné říše začal jen tak zajímat o obyčejné děvče a chtěl si s ni pouze povídat, aniž by v tom nebylo něco podlého.

Hlavní hrdinka Eira je velmi naivní a občas nebo spíš často by si měla dávat pozor na to co komu říká a komu věří, hlavně vzhledem k tomu co se stalo v její minulosti a jaké to mělo následky. Na druhou stranu, ruku na srdce, komu by sexy elf neučaroval? Hlavně když věděl co přesně má říct a jak přesně se má chovat.
I přes všechny mouchy si určitě přečtu další díl.

24.08.2023 4 z 5