Tygříček Tygříček komentáře u knih

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Konspirační pseudovědecký výmysl. Kdyby se někdo řídil přesně podle knihy, tak nemůže dělat prakticky nic. Autorka v knize realitu buď překrucuje, dramatizuje a nebo si i úplně vymýšlí (ne, aspartam nebyl vyvinutý jako bojová látka). Vůbec se nedivím, že dostala bludný balvan.

18.09.2023 odpad!

Emily Vichrná a zrádný vodopád Emily Vichrná a zrádný vodopád Liz Kessler

Zase další super knížka z téhle série. Hodně čtivá a zábavná. Doporučuju.

Emily Vichrná a pirátský princ Emily Vichrná a pirátský princ Liz Kessler

Emily Vichrná snad nemůže zklamat. Zase další zábavný díl.
Sice jsem si podle názvu a popisku myslela, že to bude něco trošičku jiného, ale ani náhodou jsem nebyla zklamaná. To vůbec.
Na konci je i takový menší plot-twist. Sice není nějaký velkolepý nebo extra dramatický, ale to vůbec nevadí.

Devátý díl jsem ještě nečetla, ale rozhodně si ho přečtu. Zajímá mě, jak dopadne ta situace související s tím plot twistem.

Každopádně, tuhle knížku (a celou sérii Emily Vichrná) rozhodně doporučuju, je to zábavné, dobrodružné a dobře napsané.

09.04.2021 5 z 5

Emily Vichrná a loď ztracených duší Emily Vichrná a loď ztracených duší Liz Kessler

První díl, co jsem četla ze série Emily Vichrná.
Zábavné a tajemné, doporucuju.

09.04.2021 5 z 5

Emily Vichrná a země půlnočního slunce Emily Vichrná a země půlnočního slunce Liz Kessler

Dobře napsané, zábavné, dobrodružné, tajemné.
Úžasná knížka, stejně jako ostatní ze série Emily Vichrná. Dokonce tahle je možná i o trošičku lepší. Rozhodně doporučuju, obzvláště lidem, co mají rádi tajemné příběhy s troškou magie.

09.04.2021 5 z 5

Emily Vichrná a tajemství mořské sirény Emily Vichrná a tajemství mořské sirény Liz Kessler

Super knížka. Je dobře napsaná a příběh je zábavný, stejně jako u ostatních knih z téhle série.
Myslím, že by mohla bavit i lidi z více věkových skupin. Najde se tam od každého témata trochu.
Rozhodně doporučuju.

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Jestli teda chcete číst v pravém slova smyslu, tak na tuhle knížku můžete zapomenout. Z 90% jsou tam obrázky. Ale i tak je to moc hezká knížka.

Co má kočka na mysli Co má kočka na mysli Brigitte Rauth Widmann

Dobrá knížka. Já jsem sice už větší část informací věděla, ale "začátečníci" se určitě naučí spousty faktů. A znalci si můžou alespoň osvěžit paměť. A když ani to ne, tak alespoň tam jsou roztomilé fotky koťátek a koček. :D

09.04.2021 4 z 5

Kočky nejsou pro kočku Kočky nejsou pro kočku kolektiv autorů

Pro milovníky koček super. Hezké citáty s roztomilými fotkami koček.

Majka Majka Alfred Wellm

Krásná knížka, hlavně ty obrázky.

Vteřiny strachu Vteřiny strachu Oldřich Syrovátka

Zajímavá knížka. Některé příběhy jsou zajímavější, některé méně, ale tak to bývá u každé knížky.

09.04.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tohle opravdu není nic pro mě.
Knížka mi přišla nudná a depresivní a malý princ mi byl neskutečně nesympatický. Autor to očividně chtěl napsat tak, aby to vypadalo jako pohled na svět ze strany dítěte, které ještě není "zkažené". A to se mu nepovedlo.

Každopádně, pokud máte radši akci a dobrodružství, to od téhle knížky neočekávejte.

09.04.2021 1 z 5

Minervistka Minervistka Hermína Franková

Čekala jsem dobrodružnou, vtipnou knihu. Bohužel jsem se dočkala jen nudného, přesládlého románku. Konec knížky už byl zábavnější, ale jinak prakticky celá kniha byla o lásce a romantice, zatímco mnozstvi dobrodružstvi v knize by se vešlo za nehet. Celkově me kniha vůbec nenadchla a znova bych si ji uz nečetla.

14.01.2021 2 z 5