Tozbee Tozbee komentáře u knih

Dotek Anthropoidu Dotek Anthropoidu Jiří Padevět

Vážně pěkné zpracování! Náhled do dobových dokumentů a tisku poučný, výběr mě bavil. Dvě hvězdy dolů bohužel jít musely, beletristické pasáže jsem prolétal příliš rychle. Neorientuji se totiž v problematice natolik dobře, aby mi všechna jména něco říkala. A motivaci dohledávat si k nim další informace jsem jednoduše neměl – autor se nadmíru věnuje (vyfantazírovaným) myšlenkám postav, jejich neobvyklým postřehům apod.

24.07.2017 3 z 5

Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Dan Černý

Vydařené "dialogy". Poněkud mi vadilo, že se jich tolik odehrává na televizní obrazovce, což vyvolává dojem, že se podstatná část rozdělení Československa dojednala v diskusních pořadech.

26.03.2017 3 z 5

Serpens Levis - Ve smyčkách hada Serpens Levis - Ve smyčkách hada Michal Kocián

Jednotlivé kresby nejsou špatné (byť mi styl nesedí). Obrazy na stránce ale plynou nepřehledně, texty mají příšerný font. Příběh je na hranici trapnosti. Totální slátanina. Jako pokus o komiks tohoto druhu nemůžu hodnotit jinak než jako propadák.

21.03.2017 1 z 5

A svetlo bolo ako vo dne A svetlo bolo ako vo dne Ľudovít Petraško

Práce na mě působila trochu nedokončeným dojmem. Vyprávění místy trochu drhlo. Na druhou stranu se autorovi podařilo prostřednictvím autentických výpovědí vyjádřit zkázu, zmar a rány, které v závěru války zůstaly po (nepříliš úspěšném) bombardování Prešova, v němž se do té doby žilo relativně slušně.

14.02.2017 2 z 5

Macanudo 8 Macanudo 8 Liniers (p)

Ten chlap je neskutečný. Neumím si představit, že bych měl "tohle" v hlavě :-)

03.01.2017 5 z 5

Modré poledníky Modré poledníky Tony Horwitz

Jako člověk mající rád cestování a pronikání navštíveným místům pod kůži závidím autorovi (novináři) schopnost se dobře ptát a pídit po odpovědích, která dělá získané dojmy plastičtější a opodstatněnější. Ve společnosti neodolatelného Rogera se tak Horwitzovi podařilo vylíčit osobnost kapitána Cooka a jeho vliv na historii mnoha zemí světa velmi čtivě, zajímavě a zábavně.

12.08.2016 5 z 5

MY3 MY3 Grant Morrison

Skvělý námět, opravdu poutavé grafické zpracování, celkový příběh však pro mě byl svou schematičností a předvídatelností poněkud zklamáním.

14.07.2016 3 z 5

Proč mají sloni velké uši Proč mají sloni velké uši Chris Lavers

Poutavé vyprávění i pro čtenáře, pro něhož uváděná fakta nejsou novými informacemi. Ale jejich daní do souvislostí zaujme, až se člověk zastydí – jak je možné, že jsem se nad tímhle jevem nikdy nezamyslel? Naštěstí jsem to s touto knihou mohl dohnat.

04.07.2016 4 z 5

Ticho a vřava Ticho a vřava Nihad Sirees

Ad absurdum rozvedené představy o vítězství diktatury v jedné zemi, o významu a fungování davu a roli jednotlivce v něm. O kontrastu všeobjímající vřavy a ostrůvků ticha. A o (ne)svobodě volby, kterou si čtenář "na vlastní kůži" v závěru zakusí. Škoda jen, že mě obrazy dystopické společnosti nedokázaly strhnout a nepřipadaly mi tak realistické, jak realisticky se román tváří.

19.05.2016 3 z 5