Proč mají sloni velké uši

Proč mají sloni velké uši

Proč lední medvědi nenastydnou? Proč jsou mravenci tak malí? Proč se hadi vyhřívají na slunci? Byli dinosauři jen velké ještěrky? A proč vůbec vyhynuli? Proč nežijí velryby v řekách a jezerech? Snad každý rodič byl od svého šestiletého dítěte vystaven palbě podobných otázek. Na ně - a na mnoho dalších - odpovídá známý britský zoolog ve své knize, v níž kombinuje nejnovější poznatky biologie, fyziologie, ekologie a paleontologie. Brilantně napsaná a srozumitelná kniha hledá odpovědi i na mnohem závažnější otázky vývoje jednotlivých živočišných druhů. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30978/proc-maji-sloni-velke-usi-30978.jpg 4.413

Why Elephants Have Big Ears

Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Dokořán, Argo

Tozbee
04.07.2016

Poutavé vyprávění i pro čtenáře, pro něhož uváděná fakta nejsou novými informacemi. Ale jejich daní do souvislostí zaujme, až se člověk zastydí – jak je možné, že jsem se nad tímhle jevem nikdy nezamyslel? Naštěstí jsem to s touto knihou mohl dohnat.

veronika0729
01.10.2015

Velmi hezky napsaná kniha, která i lajkovi řekne mnoho nenásilným způsobem.

d.fogas
07.04.2014

Čtivě napsaná věda, tedy, ono to vlastně ani jako věda v autorově podání nevypadá. Doporučuji.