Proč mají sloni velké uši

Proč lední medvědi nenastydnou? Proč jsou mravenci tak malí? Proč se hadi vyhřívají na slunci? Byli dinosauři jen velké ještěrky? A proč vůbec vyhynuli? Proč nežijí velryby v řekách a jezerech? Snad každý rodič byl od svého šestiletého dítěte vystaven palbě podobných otázek. Na ně - a na mnoho dalších - odpovídá známý britský zoolog ve své knize, v níž kombinuje nejnovější poznatky biologie, fyziologie, ekologie a paleontologie. Brilantně napsaná a srozumitelná kniha hledá odpovědi i na mnohem závažnější otázky vývoje jednotlivých živočišných druhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30978/big_proc-maji-sloni-velke-usi-WWi-30978.jpg 4.320
Literatura naučná, Věda

Vydáno: , Dokořán, Argo

Why Elephants Have Big Ears

Kniha Proč mají sloni velké uši

zahadum
23.03.2020

Nenáročné ale zato veľmi pôsobivo napísané štúdie o vývine živočíšnych druhoch a ich schopnosť adaptácie na životné podmienky. Význam metabolizmu opísaný na jednotku.

los
27.07.2019

poutavé čtení o rozmanitém vývoji druhů na naší planetě, autor vychází z hypotéz o proměnách metabolismu; výklad je vhodný i pro úplné laiky, v doporučené rozšiřující literatuře jsou navíc označeny jednotlivé položky podle náročnosti

Tozbee
04.07.2016

Poutavé vyprávění i pro čtenáře, pro něhož uváděná fakta nejsou novými informacemi. Ale jejich daní do souvislostí zaujme, až se člověk zastydí – jak je možné, že jsem se nad tímhle jevem nikdy nezamyslel? Naštěstí jsem to s touto knihou mohl dohnat.

veronika0729
01.10.2015

Velmi hezky napsaná kniha, která i lajkovi řekne mnoho nenásilným způsobem.

d.fogas
07.04.2014

Čtivě napsaná věda, tedy, ono to vlastně ani jako věda v autorově podání nevypadá. Doporučuji.