tonnydararute tonnydararute komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Od Všech malých zázraků jsem čekal relativně hodně, protože jsem nezávisle na knize viděl film na Netflixu, který mi hodně sedl a zanechal ve mně spoustu pocitů a emocí. A musím říct, že ačkoli jsem se trošku bál, že mě kniha zklame, byl jsem mile překvapen. Pasáže, kdy autorka popisovala depresivní myšlenky a stavy byly opravdu povedené a bylo znát, že si je nevycucala z prstu. Kniha je psána v ichformě, která mi osobně nesedí, ale i přesto mě překvapilo jak rychle jsem knihou proletěl. Nejvíce mě zasáhl konec knihy, kde se v poznámce autora Jennifer čtenáři svěřuje s vlastním životním příběhem, který ji motivoval k napsání knihy s tímto tématem. Pokud vás zajímají duševní poruchy a máte rádi melancholicky laděné příběhy, vřele vám knihu doporučuji. Za mě 4 hvězdičky. Kniha neurazila ale ani nijak zvlášť nenadchla.

19.09.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha čtenáře okamžitě polapí svou obálkou a po otevření i nádhernými mapami vykreslující dokonale vymyšlený svět. Šest vran má geniální příběh, během kterého se postupně dozvídáte historii hlavních postav a sžíváte se s nimi víc a víc. Děj rychle odsýpá a než se nadějete, jste na konci. Knihu rozhodně doporučuji přečíst a slibuji, že do hlavních postav se zamilujete.

16.09.2020 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Z knihy jsem vcelku zklamaný, protože od autorů Illuminae jsem zkrátka čekal asi víc. Od začátku až do cca 4/5 knihy jsem byl rozhodnutý dát knize dvě hvězdičky. Postavy byly ploché a o ničem. Stále se v dějové lince objevovaly nelogické věci a rozhodnutí postav, které mě znatelně rušily. Prvních sto stran jsem měl pocit, že hlavním tématem knihy jsou Tylerovy ďolíčky, a tak jsem chvílemi uvažoval, jestli čtu opravdu sci-fi a ne nějaký dívčí román. Dále mě mrzel počet sprostých slov, které se v knize objevují a to mi obvykle u knížek tolik nevadí. Tady toho bylo prostě moc.

Věcí které mi na knize nesedly bylo opravdu požehnaně. Ať už to byl fakt, že jsem měl stále pocit, že se v knize nic neděje, i když tomu ve skutečnosti tak nebylo, nebo jednotvárnost postav, ve kterých jsem se dost ztrácel (i když to se ke konce rapidně zlepšilo.). Zhruba uprostřed knihy se mi dokonce stalo, že jsem si nemohl za nic na světě vzpomenout kdo je ta postava, po které je kapitola, kterou jsem zrovna četl pojmenovaná… V ten moment jsem si řekl, že je něco asi hodně špatně.

Knihu jsem na můj vkus četl opravdu dlouho a několikrát jsem se přistihl, jak se do čtení nutím… Každopádně si myslím, že série má potenciál najít si svou skupinu oddaných fanoušků. Tento kousek zřejmě nebyl napsán pro mě. Důvod, proč dávám 3 hvězdičky je ten, že 2,5 * dát nejde, a taky protože posledních 100 stran knihy relativně ušlo a minimálně jsem se tam jako čtenář začal něco dozvídat.

02.10.2020 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Strhující příběh. Nespočet zvratů. Plno akce. Kazovy dokonalé plány. Nic z toho nechybí v Prohnilém městě. Musím říct, že Leigh Bardugo opět nezklamala. Kniha, stejně jako první díl, fičí od začátku do konce. K hlavním hrdinům vám srdce přilne ještě víc, než v prvním dílu. Proto, když kniha skončí, je vám líto, že už s hrdiny nemůžete pokračovat v jejich dobrodružné cestě za penězi. Za mě o kapánek lepší než první díl.

16.09.2020 5 z 5