tomekbobek tomekbobek komentáře u knih

Utajené dějiny Čech 1. Utajené dějiny Čech 1. Otomar Dvořák

Energetickými zářiči prodchnuté fantasy, které si bere silnou inspiraci z dějin našeho národa. Místy i docela čtivé.

29.07.2022 2 z 5

Tyranův zákon Tyranův zákon Daniel Abraham

Rozhodně to nebylo vůbec špatné, ale jak píšou ostatní jedná se spíše o výplňový díl, kdy děj tak do 60% knihy ubíhá šnečím tempem. Rozhodně plánuji pokračovat dále, ale dám si menší odstup - ostatně tak jsem to měl i u předchozích dílů.

28.02.2022 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Úkol přežít rozhodně není špatná knížka. Pro fanoušky žánru nebo mladší publikum docela pěkné počtení. Není to hloupé, obsahuje kupu popkulturních referencí a ve čtenáři vyvolává pocit štěstí, jakmile se objeví různá číslíčka s vylepšováním dovedností hlavního hrdiny. Trochu mě však zklamal styl psaní autora. Někdy to bylo poměrně zkratkovité, krkolomné a v částech, kde pokulhával příběh (prostředek a konec) i dost suché. Na druhou stranu vize budoucnosti je přinejmenším zajímavá.

04.01.2021 3 z 5

Ostré konce Ostré konce Joe Abercrombie

Člověk musí být realista, říkal ten starý Seveřan na statku kousek od Dobré míry, a proto dávám realistický čtyři hvězdy.

Abercrombie rozhodně nezklamal, ale v téhle záplavě krátkých příběhů jsou prostě některé trochu horší. Stále však stojí za přečtení. Za mě nejlepší povídky: Bandita za všechny prachy, Včera kousek od vesnice zvané Barden a Stvořit monstrum.

22.02.2023 4 z 5

Proměna Proměna Carol Berg

Na některé knihy zapomenu během jednoho týdne či měsíce, ale Proměna se mě drží zuby nehty více jak půl roku. Není to však kvůli jejímu velmi dobrému příběhu, sympatickému hlavnímu hrdinovi nebo stylu psaní, ale světu ve kterém se odehrává. Je totiž originální a skvěle propracovaný. Nejedná se o žádné klasické fantasy ve stylu ForgottenRealms nebo Warhammeru, ale o inspiraci orientem a asijskou stepí, přičemž však nejde o nějakou bezduchou kopírku. Země Ezzarie a Impérium Derzhi působí svěže a neotřele. Tamní zvyky, kultura a hirearchie na čtenáře dýchá na každé stránce, ale nikoliv na úkor děje. I to stolování, které mi prvních pár odstavců přišlo možná trochu moc rozvedené, vlastně zapadlo jako poslední díl skládačky do tohoto skvostu.

04.08.2021 5 z 5