Tiny24 Tiny24 komentáře u knih

Já v tom moc z Rowlingové nevidím, je to zcela odlišné od předešlých Potterů. Do cestování s časem se autor dost zapletl, místy to moc nedávalo smysl a přišlo mi, že si to postupně přizpůsobuje, jak se mu to hodí. K tomu všemu navíc udělal z bývalých hlavních postav hlupáky a tak nějak jejich chování odporovalo chování v předchozích dílech. Nevím jestli to je tím, že kniha je tak krátká, nebo jakým stylem je psaná, ale četlo se to celkem dobře a stránky ubíhaly, i když jsem se v průběhu čtení několikrát chytal za čelo, tak se to dočíst dalo.

15.01.2017 2 z 5

Tyranův stín Tyranův stín Glen Cook

Tohle je úplně jinde než první díl, daleko čtivější a zajímavější. Pasáže s Boudou krásně doplňovaly linky kolem legie. Bojím se však, že s třetím dílem kvalita klesne zpět. Uvidíme.

26.12.2016 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Už druhá kniha od Pratchetta a já mu pořád ne a ne přijít na chuť. Zkusím ještě do třetice něco dalšího. Každopádně rozjezd Čaroprávnosti velice pěkný a vtipný, posledních 50 stran jsem však louskal stejně dlouho jako předešlých 200. Konec, stejně jako u Barvy kouzel mi přišel vleklý a nudný. Rozhodně ale lepší než výše jmenovaný předešlý díl.

20.12.2016 3 z 5

Kroniky Prydainu – kniha první Kroniky Prydainu – kniha první Lloyd Alexander

Oblíbená kniha mého dětství, z nostalgie jsem se k ní musel vrátit. A i když je plná klišé a děj je předvídatelný, což v době jejího vydání nebylo u fantasy knih neobvyklé (zvlášť když berem v potaz, že je kniha spíše pro mladší čtenáře), tak čtení bylo příjemné. Věřím, že před těmi 50 lety měla svoje čtenáře a mne by také nadchla více. Každopádně už jen z té nostalgie si toto hodnocení zaslouží.

20.12.2016 3 z 5

Souhvězdí Kata Souhvězdí Kata Rafal Dębski

Velice zajímavé, dost mi to připomínalo Sapkowského a jeho Zaklínače. Jakub je podobná nátura, jako Geralt a jejich počínání a příběh mají dost společného. Přečteno během chvíle, nikdy během čtení jsem nenarazil na nudné pasáže, abych musel knihu na chvíli odložit, to se mi moc často nestává. Do pěti hvězd tomu ale něco chybí, třeba se dočkáme dalšího dílu a lepšího zakončení.

20.12.2016 4 z 5