Tyranův stín

Tyranův stín https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22367/mid_tyranuv-stin-Bgm-22367.jpg 4 74 7

Kroniky Černé legie série

2. kniha série Kroniky Černé legie. Druhý díl fantasy ságy o Černé legii, posledním velkém bratrstvu válečníků ze starých časů. Černá legie, svázaná smyslem pro čest, má za úkol vyhladit rebely bohyně nazývané Bílá růže. Stoupenci Bílé růže jsou ve skutečnosti ale stejně zlí, jako jejich paní a když legionáři zjistí, že Bílá růže není tou, za koho se vydává, vzplane v nich oheň, který přehluší i čest.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Brokilon

Shadows Linger , 1984

Meda77
26.11.2021 4 z 5

O malinko slabší pokračování fantasy trilogie, ale číst se to pořád dá. Legie si tu zajde došlápnout na nějakého toho ksindla z Bílé růže, ale ono se zas pak ukáže, že je potřeba na kopat do hader zase někoho jiného. To je fuk mydlí se to a to je hlavní. O něco slabší 4starsy.

Turlogh
17.06.2021 4 z 5

Další povedené pokračování trilogie. Felčar opět oblíbenou postavou. Je to prostě správný týpek. A ukazuje se, že i mimořádné čaroděje může přemoci přesný šíp a rychlá ocel. Tihle čarodějové a čarodějky jsou sice extrémně nebezpečná stvoření, ale někteří bojovníci černé legie nejsou žádná máslíčka, to mi tedy věřte! Opět plné bojů, znamenité, napínavé. Howgh.

md2602
01.06.2020 5 z 5

výborná kniha

Dervish
28.02.2020 4 z 5

Bohužel oproti prvnímu dílu to jde trochu dolů. V knize je příliš Boudy, Asy a podobných živlů a málo Paní a Černé legie. Ani černý hrad a jeho obyvatelé mě až tak nezaujali. Každopádně jakmile se do hry dostane Felčar a jeho oddíl, o zábavu je postaráno.

Rudla333
26.07.2019 5 z 5

Opět paráda.

Začátek byl stejně jako u prvního dílu slabší, ale naštěstí se jednalo asi jen o prvních 20 stránek a pak se krásně navázalo na tempo a atmosféru, ve které nás autor zanechal na konci první knihy.

Není moc co dodat, tahle série vskutku pokračuje ve velkolepém duchu. Navíc se přidávají další zajímavé linie, pestré fantasy prvky a hlavně nějaké ty prohry a smrti "hrdinů", což vždycky dodá na napětí.

Konec byl navíc opět skvěle a napínavě provedený, tudíž vůbec neváhám a okamžitě sahám po finálním díle.

Tiny24
26.12.2016 4 z 5

Tohle je úplně jinde než první díl, daleko čtivější a zajímavější. Pasáže s Boudou krásně doplňovaly linky kolem legie. Bojím se však, že s třetím dílem kvalita klesne zpět. Uvidíme.

gilthix
17.08.2012 4 z 5

Po mírně zmateném a místy slabém začátku první knihy velmi příjemné překvapení. Dvě dějové linky, šikovně se stylově doplňující a na konci propojující, nové i staré postavy a další kolo morálních otázek Cooka/Felčara tvoří velmi zajímavý, ucelený a uhlazený příběh. Tentokrát i pro čtenáře, kteří military fantasy zase tolik neholdují.

dark fantasy hrdinská fantasy

Glen Cook