ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Celkově knihu musím zhodnotit jako velmi dobrou. Děj byl vcelku originální, čtení mě bavilo, ani jednou jsem se nenudila a postavy byly sympatické.
Přesto jsem měla pocit, že autorka se snažila o něco, čeho nedosáhla. Při čtení bylo evidentní, jak moc se autorka snaží o napínavý příběh a překvapivý konec. Děj napínavý byl, ovšem nervy mi to netrhalo. Občas jsem na pár vteřin zatajila dech, pak se vše vrátilo do normálu. Od druhé třetiny jsem začala tušit, kdo za tím vším stojí, takže nečekaný zvrat se také nekonal, ačkoli se o to Paula velmi snažila.
A ta sprostá slova! Na to jsem háklivá. Pokud autor vulgarismy neumí používat, pak ať je nepoužívá. Sprostá slova v příběhu neměla žádný význam, až na asi dvě výjimky. Zbytečně je používala na místech, kde neměla. Aby autor mohl použít sprosté slovo, měl by vědět, kdy a jak ho použít.

21.01.2016 4 z 5

Dvě cesty do Brazílie Dvě cesty do Brazílie Hans Staden

Na první čtení se mi to moc nelíbilo, na to druhé jsem se do knihy zamilovala.

Tajemství jedné zahrady Tajemství jedné zahrady Patricia St. John

Knihu jsem četla, ale za nic si ji nemohu vybavit. Jediné, co vím je, že se mi opravdu moc líbila.

Tilly Tilly Frank Peretti

Krátká a milá oddechová knížka, u které jsem uronila ne málo slz.

Šarlotina pavučinka Šarlotina pavučinka Elwyn Brooks White

Příběh je kouzelný a krásný, pln přátelství a opravdovosti. Fern jsem měla opravdu ráda, stejně tak její milé prasátko.

Průšvihářky Průšvihářky Jacqueline Wilson

Tuto autorku jsem prostě milovala. Průšvihářky byly další povedenou knihou, kterou si ráda přečtu znova.

18.01.2016 3 z 5

Jen počkej, Winono! Jen počkej, Winono! Jenny Oldfield

Bylo to milé a veselé čtení, které jsem si jako malá opravdu užívala.

Postrach Longfieldu Postrach Longfieldu Jennifer Rees Larcombe

Vím, že jsem knížku měla v dětství moc ráda a po dlouhá léta jsem se k ní s oblibou vracela. Možná je na čase si to znovu připomenout.

Lékař z Kurdistánu Lékař z Kurdistánu Jay M. Rasooli

Knihy jsem se malinko bála, nepůsobila na mě zrovna vábně. Poté jsem ji ale přečetla jedním dechem. Krásný autentický příběh jednoho islámského odpadlíka.

17.01.2016 4 z 5

Hlavu vzhůru, Dito! Hlavu vzhůru, Dito! Veronica Heleyová

Knihu jsem jako malá měla fakt ráda. Je pěkná a milá, vždy sloužila jako taková malá motivace.

17.01.2016 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Smutné, brutální, upřímné, nádherné. Zolův Zabiják rozhodně stojí za přečtení, i přes všechny slzy, které mne čtením doprovázely :)

14.01.2016 4 z 5