ThePeace135 ThePeace135 komentáře u knih

Poušť zkázy Poušť zkázy Emily Rodda (p)

Jeden z dílů série, který mě zaujal trochu méně a putování po poušti mě nijak moc nenadchlo. A ty pouštní stvůry a lá pavouk v mých očích, jakožto zapřísáhlého arachnofoba, tomu na sympatiích moc nepřidaly :D

10.03.2019 3 z 5

Město krys Město krys Emily Rodda (p)

Další díl ze série, kde opět nechybí napětí, akce, humor, přátelství a nezdolná touha získat další drahokam.

10.03.2019 4 z 5

Hora děsu Hora děsu Emily Rodda (p)

Pro mě asi nejlepší díl ze série. Trošičku mi to místo připomínalo Hobita - Pána prstenů a horu plnou skřetů :) možná proto mi tenhle díl přirostl k srdci nejvíce :)

10.03.2019 5 z 5

Jezero prokletí Jezero prokletí Emily Rodda (p)

Zase super. Oproti předchozímu dílu možná ještě o trochu lepší neboť půl knihy nezabralo popisování postav a minulosti Deltory a byl tak větší prostor pro příběh samotný.

10.03.2019 4 z 5

Šifra mistra bestselleru Šifra mistra bestselleru Jodie Archer

Jestli čekáte velkolepé odhalení tajemství, kterak napsat bestseller bestsellerů, tak asi zapláčete, neb autoři se pouze pouští do analýzy těch děl, které se už bestsellery staly. Pomocí speciálního vzorce nám autoři knihy předkládají co všechno mají společné ty největší pecky na trhu a co je prakticky od počátku předurčilo k tomu, stát se bestsellerem, aniž by o tom jejich autoři tušili. Ve výsledku jsem zjistila, že tím bestsellerem mezi bestsellery je kniha, o níž jsem nikdy neslyšela, hanba mi. Každopádně zajímavé počtení a smekám před autory minimálně za vymyšlení "programu na odhalení bestsellerů" (samozřejmě zcela zjednodušeně řečeno :) )

27.07.2018 3 z 5

Slavné dny 2 : 50 + 2 nových příběhů, které psaly historii Slavné dny 2 : 50 + 2 nových příběhů, které psaly historii Pavel Zuna

Stejně jako u předchozího dílu Slavných dní, i tentokrát nám Pavel Zuna neuvěřitelně poutavou formou přibližuje zásadní momenty české i světové historie. Slavné dny se zaujetím ráda sleduji na Stream.cz a knižní podoba má pro mě jen jedno jediné mínus - chyběl mi prostě podmanivý hlas Pavla Zuny a výborná hudba. I přesto 5*, protože jeho podání příběhů je "krátké", stručné, ale přesto všeříkající a ne nadarmo se jeho videa často používají jako výukové pomůcky ve školách.

06.10.2017 5 z 5

Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Giles Milton

Přečteno na jeden zátah... kniha rozhodně splnila svůj účel, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí podaných zábavnou a poutavou formou :)

18.08.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Tak nevím... když jsem u prvních dvou dílů série viděla nejprve filmy a pak až četla knihu, chtěla jsem to teď udělat naopak... i tak mi samozřejmě neuniklo, že ve filmu už nebude Hugh Grant, ale nahradí ho Patrick Dempsey... tak jsem si říkala, jak to asi bude v knize... byla jsem potěšená, když Daniel v příběhu stále figuroval a co víc, byl jedním z potenciálních otců - jak by taky ne, když v "Láskou šílené", která se dějově odehrává až po "Dítěti" je Bridgetinou velkou oporou po ztrátě Marka - navíc jsem byla ráda, že mi autorka umožnila prožít s Bridget další rozchod a usmíření s Markem, její těhotenství a nakonec i svatbu, tedy to, o co mě v "Láskou šílené" připravila a co mi tam hodně chybělo... i když mi bylo trochu smutno z toho, že jsem věděla, jak chudák Mark nakonec skončím... film byl oproti knize naprostým zklamáním (u prvních dvou dílů jsem to měla rozhodně naopak)... když už Hugh Grant nechtěl v projektu účinkovat, nemuseli alespoň Daniela nechat zemřít - vždyť pak už děj "Láskou šílené" nedává žádný smysl - a ani tvář až nechutně pohublé a strhané Renée Zellweger už mi nepřipomínala tu starou, dobrou a milovanou Bridget - díky bohu za Emmu Thompson, protože její postava gynekoložky byla oproti knize asi milionkrát vtipnější :D

18.08.2017 2 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Místy vtipné, někdy více, někdy méně, místy dojemné... Hendriku Groenovi je 83 a 1/4 roku a v domově seniorů v Amsterdamu je, jak sám říká, jeden z nejmladších.... Je to milý stařík, který si dovede dělat srandu sám ze sebe, nemá moc přátel, což se ale během jednoho roku, který v knize popisuje, rychle změní a rozhodně to nemá v plánu ještě zabalit (i když na možnost eutanazie či "zázračné tabletky" se horlivě ptá svého gerontologa při každé návštěvě).... Se svými vrstevníky založí "klub rebelů" Staří-ale-ne mrtví a rozhodnou se užívat každý den zbytku svého života... Kniha je pouhým vyprávěním jednoho staříka, který nám popisuje své běžné dny... Vyprávění o životě v domově seniorů, o ostatních "spolubydlících", mezi nimiž je pár skvělých přátel, i několik ukázkových "prudičů"... Příběh v podstatě nemá žádný spád, jen si plyne hezky den za dnem... Po knize jsem sáhla, protože mediální masáž opět slibovala pecku jako blázen... Upřímně, Muž jménem Ove, který je jednou z mých největších srdcových záležitostí, byl daleko lepší a to neměl tak velkou reklamu... Hendrik Groen je možná trošičku sympatičtější než věčně nespokojený pan Ove, ale to na něm možná bylo to okouzlující :) Kniha se mi ale i tak líbila, občas jsem se od srdce zasmála, hlavně když se parta staříků rozhodla pro trochu té anarchie, ale ocenila jsem především to, že nám nepředkládá žádný happy end... prostě se tam věcí dějí tak, jak tomu v životě skutečně je... Jen mě trochu zaráží anotace knihy na jejím přebalu, protože minimálně poslední věta tak úplně neodpovídá tomu, co se v příběhu skutečně dělo...

09.06.2017 4 z 5