TheKrutihlav TheKrutihlav komentáře u knih

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Nevím kde začít. První půlka mě musím se přiznat, moc nebavila. Kolikrát jsem se musel do čtení nutit. Nemám pana Vondrušku načteného, tak nevím jak čtivý je jeho rukopis. Každopádně po překousnutí první půlky děje se mi příběh trochu otevřel, začal více odsýpat a mě to jako neznalého čtenáře tohoto spisovatele vtáhlo o něco více. Problém byl, že na můj vkus spisovatel v ději docela dost přeskakoval z místa na místo a děj se převážně točil o církve, spasení duše a obcování. Ač jsem se snažil sebevíc, pořád jsem to porovnávál s knihami pana Niedla, které mám opravdu rád. Hlavní postavy mi tu nepřišly tolik sympatické, nedokázal jsem se snad s nikým ztotožnit, a to ani s hlavní postavou s Martinem, který se občas na můj vkus, choval jako rozcapené dítě. Abych ale nekončil úplně negativně, byla samozřejmě spousta pasáží, která mě opravdu bavila a kde bych si přál aby toho bylo více, a i když to nebyl úplně můj šálek čaje, stejně mám nutkání si přečíst pokračování, protože mě prostě zajímá kam se Martin vydá dále.

16.08.2022 3 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Někdo přirovnává pana Kopřivu stylem psaní k panu Kulhánkovi. Pravdou je, alespoň pro mne, že to bohužel tak není a jeho styl vyprávění mi absolutně nesedl. Věřím že se spoustu lidem jeho knihy líbí, já si však další nejspíš neprečtu. Škoda

05.08.2022 1 z 5

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Poprvé jsem se do světa Zaklínače podíval skrze hry, no a jelikož jsem se nadmíru bavil, hned jsem věděl že si musím přečíst i kompletní sérii všech osmi knih. Neudělal jsem chybu, děj se odehrává před herní sérií, takže jsem si doplnil veškeré nesrovnalosti a informace v ději, a navíc jsem zjistil, že pan Sapkowski stvořil detaily kypřící svět, který dává hlavu a patu. Ano, místy tam bylo trochu více politiky, než by bylo třeba i nutné, ale vcelku to dává smysl a já jsem se vlastně i v těchto pasážích nenudil. Postava Geralta je mi velice sympatická, dělá chyby jako každý jiný. Ano, je to sice mašina na zabíjení nestvůr, ale pořád má v sobě kus té správné lidskosti, která ho pohání po celý příběh. No a pokud se mám vyjádřit k příběhu, pořád nedokážu pochopit, jak dokáže někdo vymyslet takhle veliký a rozmanitý svět. Nikdy nic nekončí jen růžově, každá část děje odkryje spoustu věcí která Vám zanechá v hlavě takovou pachuť, jako když sníte něco špatného,

Skvělé

05.08.2022 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Skvělé čtení, musím říct že pokračování mě bavilo o chlup víc než první díl. Děj odsýpal jedna báseň, přibylo spoustu nových postav a Ondřej je neskutečný sympaťák. Doufám že bude další díl.

05.08.2022 5 z 5