tetkavd tetkavd komentáře u knih

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Připadalo mi to trochu jako četba horoskopu, lehce zábavné ale příliš obecné, natolik, aby to pasovalo na každého.

20.05.2014 2 z 5

Velké putování Vlase a Brady Velké putování Vlase a Brady František Skála

Nejlepší!!

31.05.2020 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Dobře se četla, ale čeklal jsem víc.

14.02.2015 3 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Astrid Lindgren

Krásná kniha od mé oblíbené autorky a oblíbené ilustrátorky. Člověka rozesměje a příjemným způsobem mi dokázala zároveň spravit náladu i navodit vánoční atmosféru.

02.01.2021 5 z 5

Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Walt Disney

úroveň ilustrací na obálce připomíná kolotočáře, obsah knihy ale není špatný, zvláště pro milovníky Walta Disneye.

12.09.2020 2 z 5

Barvy z rostlin: Povídání o přírodních barvivech a jejich využití Barvy z rostlin: Povídání o přírodních barvivech a jejich využití Lubomír Tichý

Pěkná a podrobná publikace plná barevných fotografií a praktických návodů.

06.08.2020 5 z 5

Emisar Emisar Jóko Tawada

Pěkně vypravená knížka, že které ale mrazí. Distopie se v některých případech dnes stává pomalu realitou.

19.11.2020 3 z 5

Minerály a lokality sběru Minerály a lokality sběru Vlastimil Toegel

Perfektní knížka obsahující mapy a detailní popisy jednotlivých lokalit, včetně autorových zkušeností se sběrem v jednotlivých lokalitách.

05.10.2020 5 z 5

K Ježíšku K Ježíšku Marie Fischerová-Kvěchová

Kniha, která dýchne atmosférou Vánoc, jak je znaly naše prababičky.

12.09.2020 4 z 5

Chuť jablek: Moderní tchajwanské povídky Chuť jablek: Moderní tchajwanské povídky * antologie

Většina povídek s čestnou vyjimkou Vlčice, Posledního lovce a Vyšetřování mě příliš nezaujala. Tyto tři ale doporučuji. Obzvláště druhé dvě jsou specificky tchajwanské. Špatná nebude ani Řezníkova žena, ale v tomto případě jde jen o úryvek. Celkově je kniha hodně ponuře laděná i když krásně vypravená.

11.09.2020 1 z 5