Terva Terva komentáře u knih

Se zamotaným vřetenem Se zamotaným vřetenem Piers Anthony

Třetí, prostřední, příběh ze série Inkarnace Nesmrtelnosti. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se začetl do osudu ženy, která chtěla pomstu, ale je to jen dojem, protože hned druhá kapitola vše vyjasní a příběh začíná mít logiku. Satan zde utkal plán, jak podvodem dostat nevinného do Pekla, ale Niobe se to nelíbí a hrdě se vydává na cestu pomsty. Čím vším si projde je jen na vás a věřte, není to procházka Rájem. Vřeteno se zde pěkně zamotá a jak Satan tak Niobe se parádně zapotí. Nechceš-li poslat Ďábla, pošli ženu. Malá ochutnávka: Niobe se rozhlížela. Přímo před ní se tyčilo otáčející se velké ruské kolo. Na jedné straně stála ohrada a za ní se na kodrcavých autech vozily děti. Výskaly, jak do sebe malá auta bez poškození narážela. Jinde zase fungovaly miniaturní vláčky, bzučící jezdci a malá letadýlka poletující kolem tyče. Tohle je Peklo? zeptala se Niobe...........

28.10.2015 4 z 5

Rubínový rytíř Rubínový rytíř David Eddings

Druhý příběh ze země Elenie. Tentokráte je v nesnázích královna Ehlana - byla totiž zakleta. Černá magie má opět navrch, ale jen tak dlouho, dokud se do věci nezapojí Sparhawk, Rytíř a chráněnec jejího veličenstva. Vydejte se proto vřele na další dobrodružství plné odvahy a rozhodnutí.Malá ochutnávka: Po době, která jim připadala jako celá věčnost, zaslechli chřestění řetězu následované zvukem těžké železné závory, klouzající masivními oky. Vrata skřípavě zasténala a otevřela se....... Kdo se dostal na konec prvního dobrodružství bude zde nalézat nové i staré věci, které se stávají nedílnou součástí této trilogie.

28.10.2015 4 z 5

Přines mi hlavu Čarovného Prince Přines mi hlavu Čarovného Prince Roger Zelazny

Na tento příběh jsem si ne a ne zvyknout. Špatně jsem se prodíral začátkem až mě skoro nebavil prostředek. Naštěstí mi velmi sedlo vyvrcholení, což vlastně zachránilo celou knihu a zvýšilo hodnocení o jednu hvězdu. Asi je tam těch absurdit až moc a blokují tu hlavní byrokratickou myšlenku. Ti zatracení diblíci se začali ulejvat zrovna ve chvíli, kdy si Azzie konečně udělal trochu pohodlí....... Jo a ještě jeden postřeh z příběhu - je tu spousta skoro nevyslovitelných jmen. Možná i tady je zakopaná Ylith. Možná je však konec světa závislí na princi a princezně. Bohužel do druhého příběhu se mi nechce a raději pojedu na dovolenou, abych si od Azzieho odpočinul.

28.10.2015 3 z 5

Hrad Amber - Obrazový průvodce Rogera Zelaznyho Hrad Amber - Obrazový průvodce Rogera Zelaznyho Roger Zelazny

Tato "encyklopedie Amberu" je pouze pro zasvěcené. Obsahuje totiž mnoho spoilerů pro ty, kteří ještě nečetli žadnou knihu z tohoto světa. Nakládejte proto z knihou opatrně. Vlastně bych ji nikomu, který není s tímto světem seznámen, nedoporučoval. Hlavně proto, že některé pasáže vůbec nepochopíte a u některých je dosti silně prozrazen děj. Tak tady opatrně. Jinak pro milovníky Amberu je to povinnost, protkaná spoustou dovysvětlujících věcí a fotografií. Malá ochutnávka - Tady, v pátém koridoru, jsou drženi šílenci. Jeden z pomatenců je fascinující. Tvrdí, že je spisovatel a celý Amber si vymyslel. Je tak šílený, že říká, že on - ne Corwin - sepsal příběh o Corwinově boji s černou cestou a s Dvory chaosu. Říká, že princ ho zná jménem..............

13.09.2015 3 z 5

Caliban Cove Caliban Cove Stephani Danelle Perry

Celkem jsem se těšil, ale nakonec jen průměr. Příběh je zhruba do poloviny knihy jen opakováním faktů z předešlého příběhu a když se konečně děj rozjede, není to takové překvapení a šok, jaké by takový příběh měl mít. Chvilkama jsem se nudil a pár odpudivých scén nezachrání příběh. Navíc jsem si během nudy uvědomil, že je kniha uměle nastavovaná. Změřte si velikost listů a okraje písma. Kniha mohla mít klidně poloviční velikost a také jen půlku stran potřebných k celému příběhu. Místo daných 239 korun mohla být klidně za polovic.

09.09.2015 3 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha šestá Vetřelci omnibus. Kniha šestá Charles Dixon

Tak velké překvapení. Po velmi průměrné až podprůměrné Volume 5 se zde shromáždily velmi povedené povídky. Hned ta první z názvem Apokalypsa, je jakýsi předvoj k filmu Prometheus. I ostatní povídky jsou svou kvalitou na vysoké úrovni. Poslední kniha na téma Vetřelci. Trochu jsem se obával výběru, protože už pomalu není z čeho vybrat, ale nakonec obrovské překvapení nad dalšími povídkami o kterých jsem netušil, že existují.

24.06.2015 5 z 5

Diety při onemocnění cukrovkou I. Diety při onemocnění cukrovkou I. Vladimír Bartoš

Malá, stručná, ale jídlo v této knize je ucházející. Hlavně ho musíte umět uvařit.

10.06.2015 5 z 5

Kočka, která prochází zdí Kočka, která prochází zdí Robert A. Heinlein

Divné téma zabíjí celý příběh. Někdy jsem se trochu nudil a nějak nevnímal obsah. Lehký průměr.

Černý trůn Černý trůn Roger Zelazny

Zjistil jsem, že krom série o Amberu mi tvorba Rogera Zelazného nesedí. Špatně se mi to čte, je to těžké až skoro hraničící z nudou. Tady mi do toho zamíchal ještě různé dimenze a já měl dimenzionální chaos.

09.06.2015 2 z 5

UFO i nad Čechami a Slovenskem UFO i nad Čechami a Slovenskem Vladimír Liška

Tohle je strašně stará záležitost, ale o to více je věrohodná. Já věřím. Spoluautorem je ještě Ladislav Lenk.

08.06.2015 5 z 5

Ďáblova bible Ďáblova bible Richard Dübell

Tak tohle mi skoro nesedlo. Čekal jsem trochu něco jiného, už podle názvu, ale obrovské zklamání. Příběh z Čech roku 1572 a více mohl býti lépe zpracovaný a více dramatický. To vše tomu chybí.

08.06.2015 2 z 5

Čarodejnice z bažin I: Baron d'Escarlat Čarodejnice z bažin I: Baron d'Escarlat Jean-Pierre Garen (p)

„Vy lidé jste
stejně divné bytosti.
Žijete jen krátce
a ještě si ten život
zkracujete všelijakými boji.“

Tohle je asi nejhorší příběh v této sérii. Je to hlavně dáno tím, že se jedná o první díl ze dvou. Proto se tu nic moc neděje a je to spíš příprava na druhý díl. Není to nudný, ale je to jen dobrodružný. Žádné napětí, žádný sex, jen souboje a chození. Zrodí se tu další muž v již tak širokém spektru Garenovo příběhů, jehož někdo našel v lese. Přistála hvězda, zrodilo se dítě a nalezence pak vychová kolemjdoucí. Ano, připomíná to zrod Tora, ale ne, tento nalezenec se jmenuje Yvain, později baron d´Escarlat.

Malá ochutnávka:
Yvain byl nadšený jako kluk, když najde novou hračku. Udělal několik kroků. Brnění ho tížilo, ale byl natolik statný, že se v něm pohyboval celkem snadno.
„Už chybí jen meč a štít“ prohodil.
„Tady je máš.“
Meč je dlouhý a široký a měl zdobený jílec.
„Je skvělý. Hezčí dárek si mi ani nemohl dát.“
„Vezmi si ještě štít.“
Štít byl tmavomodrý a uprostřed měl bílou hvězdu.
„Co znamená ten erb?“
„Tvoje matka chtěla, abys ho nosil. Nikdy mi nevysvětlila proč.

Tento Escarlat, když začne bojovat nosí tmavomodrý štít s bílou hvězdou uprostřed. Evokuje to Marka Stonea a jeho štít. Ale pravda je trochu někde jinde. Jen dodám, že na Wikipedii je tato dvojkniha zařazena v časové chronologii jako první příběh v této řadě. Není tomu tak. Zde se totiž zjevují postavy ze Služby pro dohled nad primitivními planetami a jak už víme, tato služba se zrodila až někdy v desáté knize psaných příběhů. Takže bych tento příběh klidně zařadil až jako poslední, podle roku napsání (2001) a nebo kamkoliv mezi příběhy z Markem Stoneem. Ten se objevuje tuším až ve třinácté knize této série. Čarodějnice z bažin I. je příběhem, kde Mark Stone nevystupuje, ale již existuje Služba pro dohled nad primitivními planetami.

Citát: S prázdným žaludkem se bojuje lépe, když člověk ví, že u nepřítele najde jídlo.

16.06.2024 3 z 5

Predátor: Betonová džungle Predátor: Betonová džungle Nathan Archer

Horké léto ve městě............. Taková příjemná a milá jiná realita na bázi druhého filmového počinu nazvaného Predátor 2. Potkáváme zde sice detektiva Schaefera, ale boj o přežití v New Yorku se ubírá trochu jiným směrem. Vlastně je to možná lepší než filmové dobrodružství. Avšak nebudu hodnotit podle filmu, ale podle obsahu této knihy. Betonová džungle se prostě povedla. Opět spousty krve, útěku, křiku a vedra. Malá ochutnávka: Na sluncem zalitých parapetech se tetelilo horko. Na jednom zvlášť a na ten se Rafe zaměřil. Viděl skrz, to bylo jasné - viděl za tím stojící komín.......

08.11.2015 5 z 5

Kutath Kutath Carolyn Janice Cherryh

Tak jo, tohle je nejlepší z celé trilogie. Už je tu i více napětí a možná i zábavy. Ale jako celek je to jen průměr. Má-li někdo zájem prodám celou trilogii za 200 korun plus pade za poštovné.

09.06.2015 4 z 5

Shon'jir Shon'jir Carolyn Janice Cherryh

Taktéž jako první příběh. Celkem nezáživné, zdlouhavé a těžko čtené. Ale někdo mi tvrdil, že trojka je dobrá. Dám tomu ještě šanci.

Kesrith Kesrith Carolyn Janice Cherryh

Tato série je jedna z těch, pro mne divných. Vůbec jsem se nemohl do příběhu položit. Neustále jsem bloumal očima jinam a pak jsem zjistil, že si toho moc nepamatuju.

Vchody v písku Vchody v písku Roger Zelazny

Ne a ne a ne. Prostě mi to nejede. Forma vyprávění je divná a mimozemšťané ještě divnější. Omlouvám se milovníkům tohoto spisovatele, ale krom Amberu už nic od něj nepřečtu.

Nostradamus na stopě Nostradamus na stopě Reinhard Mussik

Další román na téma Nostradamus. Kniha vám nic neřekne, jsou to jen úvahy, postřehy a dohady.

08.06.2015 1 z 5

Případ Hitlerových zubů, ponorek, letadel, charakteru a sebevraždy Případ Hitlerových zubů, ponorek, letadel, charakteru a sebevraždy Ludvík Souček

Velmi odvážné teorie, fakta a zvláštní vysvětlení. Ludvík Souček na stopě tří případů. Hitler, Desetioký a Kraken.

08.06.2015 4 z 5

Po stopách bludiček Po stopách bludiček Ludvík Souček

Tady je záhada už sama o sobě. Kde je to tvrdé jádro příběhu, Kam se podělo, A proč tušíme jen světlo?

08.06.2015 3 z 5