Predátor: Betonová džungle

Predátor: Betonová džungle https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8200/bmid_predator-betonova-dzungle-tLB-8200.jpg 4 39 6

Predátor série

< 2. díl

Horké léto ve městě. A s rekordním horkem přichází nervy napnuté k prasknutí a zvýšená kriminalita. Ale detektivové Rasche a Schaefer se setkají se sérií výjimečně brutálních vražd – těla stažená z kůže visící ze stropu jako kusy masa na jatkách – a nedokáží uvěřit, že by za nimi stál obyčejný masový vrah. Když se Schaefer osobně setká s jedním z vrahů, pozná, že narazil na něco mnohem většího, než policie tuší. Monstrum ho zanechá se záhadným přístrojem implantovaným v krku a silným pocitem, že jejich souboj byl osobní. Když ho armáda varuje, aby se do toho nemíchal, vzpomene si na večer strávený se svým bratrem Dutchem a na příběhy o mimozemských lovcích a tajných vládních operacích, které mu vyprávěl u piva a cigarety. A Scaefer se musí ptát: Jsou těmi vrahy Dutchovi Predátoři a přišli teď bojovat s ním?... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Perseus

Predator: Concrete Jungle , 1995

matusko556
20.04.2021

Nemám čo dodať. Túto knihu keby sfilmovali tak sa môžu strčiť všetky scifi filmy. Takto mal pokračovať Predátor aj filmovo. Veľmi dobre sa to čítalo, napínavé, miestami hororové, takto to má byť. Fanúšikovia Predátora povinne prečítať :)

ijcro
14.09.2019 4 z 5

Je to zcela jiný a jinak pojatý příběh než je filmový Predátor 2. Je to samozřejmě stále příběh o lovcích z vesmíru, kteří loví ozbrojené lidi a příběh je o tom, co se stane, když se lovená zvěř sama vydá na lov. Půdorys je prostě dán a děj s poměrně překvapivými zápletkami a zvraty uhání k očekávanému závěru. Není to ale žádný trhač emocí, osoba Schaefera je psána Schwarzeneggerovi na tělo (i když tedy ve dvojce nehrál). Jen závěrem trochu zklamání, pointa z filmu Predátor 2 je prostě o chlup lepší. Dávám malé plus +

Simonov
08.02.2018 4 z 5

Rychlé a napínavé čtení pro fanoušky PREDÁTORA. Za mě výborný příběh.

danny_21
09.03.2017 4 z 5

Predátor je srdcovka, takže nebudu zdržovat pěním chvály na L(ovce)-Z(abijáka). Archerův styl mě sakra bavil, horší to už bylo s příběhem, škoda, že brácha prvního přemožitele maskovaného démona je až skoro supermanem a trochu s copatýma klukama vytírá podlahy, stejně jako zbytečného a nic neřešícího odskoku do rozpálené džungle. Nicméně tohle beru a loučím se s filmovou hláškou tváří v tvář odmaskovanému krasavci : "You´re one ugly mother fucker" :-) 75 %

Terva
08.11.2015 5 z 5

Horké léto ve městě............. Taková příjemná a milá jiná realita na bázi druhého filmového počinu nazvaného Predátor 2. Potkáváme zde sice detektiva Schaefera, ale boj o přežití v New Yorku se ubírá trochu jiným směrem. Vlastně je to možná lepší než filmové dobrodružství. Avšak nebudu hodnotit podle filmu, ale podle obsahu této knihy. Betonová džungle se prostě povedla. Opět spousty krve, útěku, křiku a vedra. Malá ochutnávka: Na sluncem zalitých parapetech se tetelilo horko. Na jednom zvlášť a na ten se Rafe zaměřil. Viděl skrz, to bylo jasné - viděl za tím stojící komín.......

panwitz
04.03.2014 4 z 5

Milé překvapení, od této knihy. Je to opravdu dobré zpracování na pokračování filmu Predátor a dosti rozdílné od filmu Predátor 2. Pro milovníky tohoto druhu návštěvníků přijatelné oddechové čtení.

predátor

Nathan Archer