TerJac TerJac komentáře u knih

První sníh První sníh Radek Malý

Příběhově Vám kniha opravdu nic nedá, ale spíš v tom vidím tu krásu vychutnat si věci kolem sebe. Kniha prostým způsobem ukazuje to, co by pro děti mělo být tolik obyčejné a samozřejmé a bohužel není - umět si hrát a objevovat. Kniha na pár stranách popisuje, jak děti dovádí ve sněhu, kolik toho můžeme v něm objevit, a co všechno si můžeme užít. Mně to připomíná dětství, jen bohužel dnešním dětem už asi nic.

Když jde slůně do školy Když jde slůně do školy Ellen Fischer

Moc hezká kniha o tom, že každý se musí něčemu učit, a že bez toho to asi nejde. A je jen na nás, co se naučíme. Hlavně aby nám to k něčemu bylo :)

Dobrou noc, celou noc Dobrou noc, celou noc Esther Van den Berg

Moc doporučuji. Myslím, že toto je typická kniha, která se hodí pro děti před spaním pro zopakování večerních rituálů. Malá beruška - Tečka přilétá do hmyzího hotelu, aby zkontrolovala, co všichni dělají před spánkem, a postupně u každého objevuje jednu aktivitu před spaním - od koupání, přes čištění zubů, až nakonec po sladkou pusu na spaní :)

13.07.2023 5 z 5

Vůně, aneb, Proč všechno voní Vůně, aneb, Proč všechno voní Monika Utnik-Strugała

Moc hezká knížka, nádherně ilustrovaná provázející vůněmi celého světa a našeho života :)

13.07.2023

Včelař Josífek Včelař Josífek Simona Smatana Čechová

Jedna z dalších krásných knih předávající dětem poselství o důležitosti a potřebě včel a o krásách přírody. Stejně jako předešlé knihy autorky, i tato je moc krásná, plná lásky k přírodě, která dětem může ukázat, jak mít rád a vážit si naší země.

Adam a koleno Adam a koleno Dagmar Urbánková

Žasnu nad nápadem, který se někomu zrodil v hlavě. Tohle je krásné, něžné, milé. Po výtvarné stránce více než zajímavé! Myslím, že od přečtení už budeme mít vždy někde někoho. Nejen bábi Kolínkovou, ale možná dědu Loketu, strejdu Prsta či tetu Hlavinku a až všichni uvaří, jen se pofouká, a už bude dobře :)

Psí knížka Psí knížka Tereza Říčanová

Já nevím, tentokrát jsem trochu na rozpacích. Mám paní Říčanovou ráda, její kniha Kráva Říčanová či Vánoční knížka se mi moc líbily, ale tady jsem asi trochu zklamaná.

Na jednu stranu se mi to líbí - je to jednoduché, děti to snadno pochopí, zkrátka prosté vyprávění ze života, tak jak to většinou chodí, jaký je život s pejsky.
Na stranu druhou v tom v dnešní době postrádám trochu té osvěty. Zablešený ples, který leze dětem do postele, množení psů, jejich prodej na internetu - jako kdyby to dnes vůbec nebylo ožehavé téma (ať již na to má názor kdokoliv a jakýkoliv) ..... no.
Během čtení nám vyvstávalo spoustu otázek, které jsem já dopovídala, a myslím, že kdyby byly obsaženy v příběhu dávalo by to větší pointu.

13.07.2023 3 z 5

Ptala se Františky Marta Ptala se Františky Marta Ivan Martin Jirous

Moc povedené! Myslím, že pro děti, jako je to moje, které zlobí v posteli především před spaním, moc hezká inspirace k uklidnění :)

Kdo roste v lese Kdo roste v lese Kateryna Michalicyna

Stejně jako kniha Kdo roste v Parku, byla i tahle s krásným poselstvím. Moc se nám to líbilo! Ještě nás čeká Kdo roste v sadu a věřím, že to bude stejný poklad. V téhle knize se mi navíc moc líbil ten podtext ochrany přírody - v lesích ani na polích nikde nerozděláváme oheň, a proč atd. Jinak krásné povídání o darech přírody, které Vás provází celým příběhem. Víc takových knih prosím!!!

28.06.2023 5 z 5

Pan Nikdo a bílá tma Pan Nikdo a bílá tma Dora Kaprálová

Nebylo to vůbec špatné. Taková kniha o strachu, to jak jej sami dokážeme zveličovat aniž si to uvědomujeme, jak je vše především v naší hlavě. Pěkný počin.

25.06.2023 5 z 5

Sar me phiravas andre škola / Jak jsem chodila do školy Sar me phiravas andre škola / Jak jsem chodila do školy Tera Fabiánová

Pěkný, i trochu dojemný příběh o snaze, úsilí a předsudcích, které leckdy ubližují více než myslíme.

Já, chobotnice Já, chobotnice Magdalena Rutová

Kniha se podařila, některé pasáže mi mluvili z duše a velmi mne pobavily, některé zase méně. Myslím si ale, že je kniha pěknou parodií na obdiv k lidskému druhu a láskyplně spíš ukazuje lidský druh jako hrozbu , a také to, jací ve skutečnosti jsme. Takže splňuje, co slibuje v úvodu - dobře podaný obraz o lidském světě.

25.06.2023 4 z 5

Bába Bedla Bába Bedla Markéta Pilátová

Velmi zvláštní kniha. Je to snad poprvé, kdy nenacházím slov, a nedokáži říci, co ve mne kniha vyvolala. Napsaná velmi hezkým jazykem, který příběh nikterak zbytečně nenatahuje, a přesto je mezi řádky toliko skrytých slov, významů. Taje, záhady a nekonečná krása Jeseníků z příběhu sálala víc než bylo - možná - záměrem. Jako člověku milující přírodu, jako bylinkářce a obdivovatelce lesa a jeho krás mi ta kniha učarovala. Chtěla bych bábu Bedlu potkat :)

Kdo roste v parku Kdo roste v parku Kateryna Michalicyna

Jo, jo jooo! Tyhle knihy já miluji. Tohle bylo úžasné. Syna to velmi zaujalo, hned jsme to spojili i s kartami o stromech, které už máme od Mindoku, a bylo z toho čtení plné informací a nových objevů, které krásně podtrhl konec, kde se syn naučil další strom, pro něj dosud neznámý. Více takových knih prosím!!!

14.06.2023 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Nádherná kniha, která mne moc oslovila. Neztratíte s ní čas, donutí Vás zpomalit, zamyslet se, dodá optimismu. Díky!

08.06.2023 5 z 5

Krabička Krabička Isabella Paglia

Vřele doporučuji! Kniha v krásném provedení a s nádherným poselstvím o lásce, přátelství a trpělivosti!

08.06.2023 5 z 5

Dědovo tajemství Dědovo tajemství Jan Bílý

Myslím, že je tohle dost slušně vyvedený příběh pro děti s detektivní zápletkou. Mně se sice některé situace zdály chvílemi dost nadsazené, ale když se nad tím znovu zamyslím, asi ani moc ne. A konec musí mladé čtenáře doslova šokovat. Za mě super!

31.05.2023 5 z 5

Ježíškova košilka Ježíškova košilka Jan Zahradníček

Překrásné verše v nichž nalezneme stále stejné hodnoty toho, co je v životě kolem nás.

Hovnivál Hugo Hovnivál Hugo Simona Smatana Čechová

Mám paní autorku velmi ráda. Četka jsem i její předchozí knihy a moc oceňuji, jak do svým knih prolíná přírodu i její pravidla a rozmanitosti. Tato kniha není výjimkou. Ba co víc, je to kniha o mnohých z nás. I malý Hugo se zde neustále žene za majetkem a schraňováním, a přitom opomíjí, kde žije a co je důležité. Snad "objev" malého Huga osloví mnoho dětí i jejich rodiče :)

Sofinka a záhadné zvířátko Sofinka a záhadné zvířátko Martin Vopěnka

Knihu jsem odkládala s vědomím, že se bude určitě jednat o fantazijní příběh vymyšleného kamaráda s tělem zvířete apod.. Byla jsem ale mile překvapená tématikou celého příběhu. Myšlenka záhadného zvířete, které se před zrakem dětí schovává krásně rozvijí fantazii a možnost dítěte tvořit a přemýšlet, jaké zvíře je v příběhu ukryto. Tomu pak napomáhají i krásné ilustrace, kterými příběh oplývá, a které fantazii jen podněcují. Rozuzlení příběhu pak dává možnost přemýšlet s dětmi nad tím, zda nám jinakost ostatních v životě překáží, zda je to správné apod. Zkrátka moc pěkná kniha!