První sníh

První sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485946/bmid_prvni-snih-o6J-485946.jpg 4 14 2

„První sníh je čarodějný, nikdo nezůstane stejný.“ Štěpán a Anežka se nemůžou dočkat až nasněží. Jednoho rána je konečně překvapí světlo za oknem a radostně běží ven. Tam, kde byl trávník, je najednou nedohledná bílá pláň. Sněhovou zemí se vezou na medvědím hřbetu. Co se to tam v dálce třpytí? A je první sníh opravdu kouzelný? Že sníh má mnoho odstínů, se ví. A že se v něm dá najít leccos od ztracené rukavice až po neopatrného polárníka, se ví taky. Štěpán s Anežkou pod sněhem sice objeví něco úplně jiného, i tak jejich dopolední cesta zasněženou a trochu vysněnou krajinou ale chvílemi připomíná výpravu do ledových pustin. Cestou stihnou nakrmit sýkorky i pohladit kočku. A za ty odstíny sněhových odlesků v ilustracích by se nestyděla ani slečna Smilla.... celý text

TerJac
13.07.2023 5 z 5

Příběhově Vám kniha opravdu nic nedá, ale spíš v tom vidím tu krásu vychutnat si věci kolem sebe. Kniha prostým způsobem ukazuje to, co by pro děti mělo být tolik obyčejné a samozřejmé a bohužel není - umět si hrát a objevovat. Kniha na pár stranách popisuje, jak děti dovádí ve sněhu, kolik toho můžeme v něm objevit, a co všechno si můžeme užít. Mně to připomíná dětství, jen bohužel dnešním dětem už asi nic.

essterkaa
03.01.2023 5 z 5

Za mě moc hezká knížka. Obsahuje krásné ilustrace, hodně popisu a imaginace. Nečekejte ale žádný poutavý příběh.