Terien9 Terien9 komentáře u knih

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

(SPOILER) Četla jsem již i další díl, který ještě nevyšel v češtině ale nějak tak spolu tyhle dva souvisí, tak jejich hodnocení spojím dohromady.
SPOILERY
Tak tedy knihy mě neskutečně zklamaly. To v jakém duchu se Nesla tato novela mi vadilo již od začátku. Moc nechápu tu všeobecnou pohodu a štěstí všech postav. Před nedávnem byla válka. Viděli umírat stovky lidí a mezi nimi i svoje blízké, ale jediný, kdo se to zdá opravdu prožívat je Nesta, na kterou jsou za to všichni ostatní hnusní. Nemůžou nechat být Nestu alespoň trochu v depresi? Umřel jí táta. Prostě teď nemá náladu se usmívat a dělat ze sebe bůh ví co. Jak to, že to tam nikdo z nich nechápe? To je prostě tak špatně napsané. Věta o tom, jak slyší při praskání ohně jak se mu láme vaz byla snad ta jediná reálná věta v celé knize a jediná chvíle, kdy se mě kniha nějak dotkla
Kdyby si Massová dala alespoň tu nejmenší práci s výzkumem toho, jaké následky má válka na psychiku lidi, nikdy by nemohla napsat něco takového. Je celá generace spisovatelů kteří o tom v poválečném období psali. Oni tu válku dost často sami i prožili a pak psali o tom, jak člověk úplně ztratí vůli žít, když něco takového zažije, jak se nedokáže pak vrátit do normálního života. Když něco píšu, tak si mám udělat výzkum toho jak věci o kterých píšu fungují. Píšu o válce, přečtu si nějaké psychologické knížky na to téma, aby to za něco stálo.
Bohužel v dalším díle se spisovatelka moc nepoučí a to, jak se celý kruh našich vílích přátel k Nestě chová je vyloženě hnusné a neslušné.
SPOILERY Z DALŠÍ KNIHY
To, jakým způsobem pokračuje toto nesmyslné zacházení kruhu s Nestou je dobře vidět na příkladu, kdy všichni přátelé Feyre včetně Rhysanda lžou o velice zásadní věci, týkající se jejího života, jejího zdraví a jejího těla a Rhysand zapřísahá všechny, aby jí lhali dál. Nesta jediná řekne Feyre pravdu, načež ji chtějí za to potrestat. Samotný Cassian ji nasraně odnese někam daleko do hor. Místo toho, aby ostatní nakonec uznali že měli říkat pravdu a zachovali s k Nestě špatně, tak jim to vůbec nedojde a Nesta se před nimi musí plazit a prosit o odpuštění. Jediný pozitivní záblesk tu má Feyre, když se Nesty zastane a uzná že jí ostatní neměli lhát.
To jen k tomu jak špatně je vykreslený Nesty příběh i vztah ostatních postav k ní

06.04.2021 odpad!

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

souhlasím s Jara56, kniha mě tak vtáhla do děje, že jsem ji přečetla za dva dny. Moc se těším a další díly.

05.08.2012 3 z 5

Hněv Pána ohně Hněv Pána ohně Michaela Burdová

Souhlasím Natalis. ž se nemůžu dočkat. Jinak nevím jak vy, ale mě se tento díl líbyl asi míň než jednička.

30.08.2011 5 z 5