TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Na začátku jsem byla trochu skeptická, protože české autory moc nečtu, ale po přečtení musím říct... WOW! Jsem příjemně překvapená!
Co mě zaujalo hned na začátku je poutavý styl vyprávění, který dokázala autorka úžasně propojit se smyslem pro humor. Musím říct, že se mi neskutečně líbí, jak je autorka přímá a jde rovnou k věci! Nic není tabu, žádné chození okolo horké kaše, což vedlo k vtipným a někdy až trapným scénám, při kterých jsem se skvěle pobavila.
Konec knihy... tak to autorka opravdu zabila! Úžasný! Většinou se stává, že už na začátku víte, jak to dopadne, co se stane, ale tady... jsem koukala s otevřenou pusou! To jsem rozhodně nečekala!
Jestli na to hlavní hrdinové šli rychle? Vůbec ne! Od začátku mezi nimi byla neskutečná chemie! Erotické scény... pikantní, jde vidět, že má autorka opravdu fantazii.
Hana... to bylo číslo! Ta její ztřeštěná povaha, její výstřelky... Asi bych se bála mít takového člověka ve své blízkosti! Co mi ale moc nesedlo bylo chování hlavní hrdinky na začátku, když potkala jeho. Přišla mi jako nějaká praštěná fanynka!
Adam se mi líbil. Bylo vidět, že hlavní hrdinové už mají něco za sebou. Navíc mi přišlo, že každý je úplně jiný, ale skvěle k sobě pasovali, hezky se doplňovali.

Škádlivě přimhouřila oči a pronesla: „Jsem jako poslední kousek nuggets – všichni by mě chtěli, ale nikdo si netroufá.“

27.09.2023 4 z 5

Dáma s minulostí Dáma s minulostí Amanda Quick (p)

Úžasné pokračování. Kniha jsem měla přečtenou do několika hodin. Nešlo se odtrhnout! Opět skvěle propojená detektivka s romantikou. Skvěle promyšlené, propracované, autorka dokáže čtenáře udržet v napětí, jak to všechno bylo. Jasně, máte během čtení své teorie, tvoříte, vymýšlíte, domýšlíte, ale dokud vám to autorka na konci sama nepoví, tak doopravdy nevíte. Všechno do sebe vždycky zapadne jako puzzle. V příběhu opravdu nic nechybělo... napětí, překvapení, záhady, romantická linka, skvěle jsem se pobavila, únosy, nebezpečí, intriky... Jenom musím říct, že doporučuji, aby se díly četli opravdu postupně. Protože se tu řeší věci z minulosti, předchozí postavy, záporáci, takže začít od začátku, jinak v tom budete mít guláš.
Jsem moc ráda, že jsme se v knize setkali s novými, ale i předešlými hrdiny. Skvělá parta lidí. Dost mě zaujalo i to detektivní prostředí. Všímání si každého detailu, hledání pravdy... opravdu zajímavé. Pěkné bylo i to, že v knize jsou vlastně dva příběhy. Jeden větší o Lyře a Simonovi. A menší o Raině a Pellovi. Upřímně bych byla nadšená, kdyby byla samotná kniha o Pellovi a Raině. Jako pár se mi líbí asi nejvíce, i když nedostali moc prostoru. Ale jinak... nemůžu se dočkat dalších dílů!
Lyra... no... zajímavá postava. Obdivuji lidi, kteří mají odpověď na všechno! A Simon... byl mi hodně sympatický. Zajímavý... Autorka vymyslela skvělý páreček.

15.07.2023 5 z 5