Temika Temika komentáře u knih

Kavárna na konci světa Kavárna na konci světa John P. Strelecky

Velmi příjemná, velmi pohodově napsaná kniha.
"Život se nemá odkládat, ale žít." Jasné poselství, které si z knihy beru.
Ale musím přiznat, že mě tolik nevedla po přečtení k zamyšlení o smyslu života jako jiné podobného charakteru. Přesto místo v knihovně pro tuto knihu zůstává.

26.05.2023 3 z 5

Kostlivec Kostlivec Luanne Rice

Mám ráda tento žánr. Od autorky jsem doposud nic nečetla.
Musím souhlasit, že pojednání o tom, jak daleko je žena ochotna zajít, aby odhalila pravdu a jak daleko někdo jiný zajde, aby ji zastavil, je vystihující.
Musím však přiznat, že zpočátku mě kniha hned úplně nevtáhla, chvíli to trvalo. Ale postupně se příběh začal více rozvíjet.
Claire, hlavní hrdinka, šla opravdu za hranice s jasným přesvědčením, čeho chce dosáhnout.
Poslední část knihy gradovala a postupné rozuzlení bylo moc fajn.
Určitě knihu mohu doporučit a ráda si přečtu i jiné od dané autorky.

26.05.2023 3 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Tato kniha vám může změnit život. Věta, která je zlatým písmem vytisknutá na zadní straně obálky.
Kniha, která Vás přirozeně přivede k zamyšlení.
Zjištění, jak moc poznávám sebe samu!!! Jak moc jsem podobná hlavní hrdince v příliš mnoha aspektech!!!
Kniha, díky které si uvědomíte, že je důležité (nejdůležitější) udělat si čas sám pro sebe, naučit se relaxovat, vypnout, odprostit se od (často zbytečných) starostí.
Citace z knihy: Málokdy myslíme na to, co máme, ale často myslíme na to, co nám chybí.
Kniha, která může nastarovat změnu ve vašem životě, a díky které této změny můžete dosáhnout.
Citace z knihy na závěr: Kdo následuje svůj vnitřní kompas, dojde do cíle i se zavřenýma očima.
Tak kdy si položíte Čtyři životní otázky, Vy?

12.05.2023 4 z 5

Odstraňte chaos a vytvořte si více místa v hlavě Odstraňte chaos a vytvořte si více místa v hlavě Boris Nikolai Konrad

Tato kniha je skvělá. Popisuje různé paměťové techniky, poskytuje spoustu příkladů, cvičení. Dobře strukturovaná. Doporučuju všem. Už jen začít trénovat paměť!

14.02.2023 5 z 5