Stylie Stylie komentáře u knih

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

(SPOILER) Kniha, která má podle všeho jediné poselství, a to, že některé věci zkrátka nelze napravit, někteří lidé nikdy nebudou v pořádku, i kdyby se okolní svět na hlavu postavil.
Co mi utkvělo v paměti nejzřetelněji je myšlenka, že Willem se dlouhé roky neptal, i když tušil pravdu ne proto, že by mu na Judovi nezáleželo, ale protože věděl, že není připravený slyšet odpověď. Nevím proč, ale tohle mi na celé knize přišlo nejsilnější.
Na někoho to může působit temně, depresivně a dost možná i melodramaticky, ale nejde o ty stinné stránky příběhu. Jde o drobné projevy náklonnosti, o vlídná slova, jemné doteky a bezpočet šancí, začínat zas a znovu. Ne nadarmo tam autorka zmiňuje, že se Jude musel naučit ,,znovu chodit".
Tahle knížka vás zraní, ale pokud dokážete číst mezi řádky, pak vám předá něco silnějšího, skutečnějšího, než jen zoufalý příběh jednoho zoufalého kluka.

05.04.2022 5 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

(SPOILER) Pardon, ale tohle je opravdu slátanina. Snažil jsem se, dát knize šanci, ale ne. Stěží jsem to dočetl. To, co by někdo nazval Danovou vášní bych nazval sexuálním nátlakem. Pokud vás neodradí prvních padesát stran, kde se krom líbání (se vším všudy) neděje zhola nic, dalších 220 stran o bolestivém sexu (opět popsaném do nejmenších detailů) to zvládne určitě. Dočteno jen ze zvědavosti, co stojí za mlčenlivostí Dana, a výsledek? Nic, prostě se mu nechce mluvit.
Kdyby existovalo hodnocení horší než odpad, nějaký hnůj, nebo kompost, rád bych tam knihu zařadil.

17.04.2022 odpad!

Penderwickovi Penderwickovi Jeanne Birdsall

Jedna z nejkrásnějších knih pro děti, co jsem kdy četla (pro jistotu hned několikrát). Určitě by zasloužila větší pozornost.

11.03.2022 5 z 5