StihOMam StihOMam komentáře u knih

Návrat na Brideshead Návrat na Brideshead Evelyn Waugh

Kniha se mi naskytla v originale, tak se aspon nic neztratilo v prekladu. A bylo to dobre, protoze dilko je pravoplatne nejlepsim z pera Waugha. Skutecne prijemne pocteni.

16.04.2017 4 z 5

Špion na střeše světa Špion na střeše světa Sydney Wignall

Zajimavy dobrodruzny pribeh. Projevuji respekt a uctu. Docela pekne, ale na dane tema nabizi knizni trh i lepsi publikace.

16.04.2017 3 z 5

Pohádek jako kvítí Pohádek jako kvítí Josef Štefan Kubín

Jako diteti se mi knizka docela libila. Dnes upadla v zapomneni, protoze moje deti nadseni neprojevily. S odstupem casu... ani ja ne.

16.04.2017 3 z 5

Cesta domů Cesta domů Danielle Steel

Nacasovani knihy bylo v mem pripade patrne nespravne. Mozna jsem coby clovek bez zkusenosti s manzelstvim nebo detmi spatnou cilovou skupinou, proto me publikace nijak zvlast neoslovila. Clovek bohuzel neustale srovnava a pro me byl tento ctenarsky zazitek spise jednim z tech slabsich.

16.04.2017 2 z 5

Britské spisovatelky na přelomu tisíciletí Britské spisovatelky na přelomu tisíciletí Milada Franková

Pokracovani vydareneho prehledu nabizi i v teto publikaci mnohe a zavadi nas do sveta britskych spisovatelek mnohdy neopravnene prehlizenych. Doporucuji.

03.04.2017 5 z 5

Britské spisovatelky na konci tisíciletí Britské spisovatelky na konci tisíciletí Milada Franková

Pro me dodnes neuveritelny zdroj a inspirace z oblasti literarniho sveta, byt vymezeneho na svet ocima zen. Jedna se o prehled vybranych britskych klenotu, ktery tvaruje vase kriticke mysleni a otevira dalsi moznosti.

Equus Equus Peter Shaffer

Malokdy mne divadelni hra natolik uchvati, ze zatouzim videt i jeji zpracovani. Tato si me ale ziskala svou hloubkou a peclive rozpracovanou psychologicky orientovanou pointou. Jednoduchy pribeh s komplikovanou povahou hlavniho hrdiny, respektive hrdinu, nabizi na nekolika strankach mnoho. Skutecne trefa, Mr. Shaffer.

Lidské tělo Lidské tělo Steve Parker

Velice dobre zpracovane tema, prehledne, informativne obsahle, pro laika zajimave a inspirujici. Mohu jen doporucit.

03.04.2017 5 z 5

Máša a medvěd - Zlatá kniha pohádek Máša a medvěd - Zlatá kniha pohádek neznámý - neuveden

Děti by asi tuto publikaci hodnotily jako nejpovedenější Mášovinku. Pohádky jsou převyprávěné celkem poctivě, tudíž jsou dlouhé. Dílo obsahuje spoustu obrázků. Vtípky a nezbednosti nechybí. Co dodat?

Dávej pozor, Všudybylko! Dávej pozor, Všudybylko! neznámý - neuveden

Taky máte rádi, když jemným způsobem vzdělává vaše dítě někdo za vás? Taky vaše dítě víc poslouchá ostatní? Taky vám dítě vysvětluje, proč se ti ostatní zachovali špatně? Čtěte všudybylku. Pro nejmenší fajn četba.

Oliver a spol. Oliver a spol. Walt Disney

Milý příběh vzbuzující soucit i lásku. Krásné obrázky podtrhují četbu.

29.03.2017 5 z 5

Malované čtení – z pohádky do pohádky Malované čtení – z pohádky do pohádky Marie Tetourová

Pro malé čtenáře výborná zábava do vlaku nebo na zkrácení chvilky v čekárně.

29.03.2017 4 z 5

Malované čtení – veselé bajky Malované čtení – veselé bajky Marie Tetourová

Perfektní pro rozvoj slovní zásoby, pozornosti, vyprávění příběhu. Před spaním je to však někdy možná "náročná" četba, protože nové termíny rozvíjí nové a přespříliš zajímavé debaty..

29.03.2017 5 z 5

Máša a medvěd - Nové pohádky o Máše a medvědovi Máša a medvěd - Nové pohádky o Máše a medvědovi neznámý - neuveden

Mášoviny se nám líbí, neuvěřitelně nás baví a s odvahou i radostí saháme po dalších a dalších knižních možnostech.

Nezbedné pohádky o Máše Nezbedné pohádky o Máše kolektiv autorů

Čím větší lotrovina, tím víc to právě moji dceru baví. Naštěstí nefunguje Máša jako inspirace, ale jako všeobecná úleva, že to moje dítko vlastně ani tolik nezlobí. A tak všichni spokojeně čteme dál a necháváme se bavit.

Máša a Medvěd - Kniha puzzle Máša a Medvěd - Kniha puzzle Walt Disney

Skvělý doplněk pro všechny příznivce nezbednice Máši. Skvěle zpracované jako příběh a zároveň s obrázkovým podkladem usnadňujícím skládání puzzle našim nejmenším.

Batole: návod k obsluze Batole: návod k obsluze Joe Borgenicht

Některé nápady vykouzlily na mé tvaři úsměv, ale jako celek nenabízí publikace příliš.

21.03.2017 2 z 5

Skutečná událost Skutečná událost Emil Hakl (p)

Kniha se mi dostala do rukou před dvěma a půl lety. Vůbec si nepamatuji, o čem byla, jakou formou ji autor napsal, kdo byl hlavní hrdina - ani jediná vzpomínka. Nic. Nestojí mi za to si cokoliv z těchto 190 stránek pamatovat.

21.03.2017

Děti potřebují hranice Děti potřebují hranice Jan-Uwe Rogge

Na jednu stranu publikace nabízí co mnohé jiné: zbytečné informace; příklady, které selským rozumem řešíte denně; situace, které je snadné řešit "ideálním" možným způsobem, když se všichni dobře vyspali, najedli a netlačí je čas. Ale - a tady to přichází - otevírá i oči jiným cestám a nabízí v něčem nové způsoby. Autor nás zbytečně nezatěžuje sofistikovanou formou a náročným stylem, proto dané hodnocení.

21.03.2017 3 z 5

Víš nebo nevíš? 1. díl Víš nebo nevíš? 1. díl Dita Skálová

Lepsi zabiti casu nez sledovani televize nabizi tato publikace. Dat si s partnerem test Co ma vedet zenaty muz, Tohle vi i dite, Zajimavosti a kuriozity nejsou k zahozeni. Nutno zduraznit, ze testy byly pripravene a vydane v roce 1994.

21.03.2017 3 z 5