Stepulk@ Stepulk@ komentáře u knih

Verše psané na sklo Verše psané na sklo Lenka Faltejsková

... pocitová záležitost nejen pro duše velejemné.
Verše (a snímky k nim) ladné jak tanec malé mořské víly, včetně našlapování jejích nožek po ostré čepeli ...

Stín tvé loďky Stín tvé loďky Lenka Faltejsková

... koncert slov a obrazů,
duše chtivé odrazů.
Zachvění v nedoslovných rámech,
tak to má být v druhých plánech ...

Shaalendář Shaalendář Vlastimil Šantroch

Potěšilo, roztomile pobavilo :-)

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Ráda čtu knihy s druhým, třetím plánem ... zde jsem se ztrácela. Ale mám pocit, jako by to autor dělal schválně, aby čtenáře zmátl a ještě více vyzdvihl bezvýznamnost lidí, věcí a dějů ... Dívá se na svět s velkým nadhledem a důležitost událostí minulých staví do světla nepodstatnosti pro život v přítomnosti.
Zajímavý byl i text překladatelky, ovšem předlouhý doslov jsem protrpěla. Nemám ráda vysvětlování jak to autor myslel a jak to má čtenář pojmout.

20.03.2021 3 z 5

Písání Písání John Lennon

Nepatřím k těm, kteří když někoho pro jeho tvorbu obdivují, adorují ho úplně vždy.
Tohle dílko mne pocitově i obsahově minulo, prošlo kolem bez zásahu.
Ovšem oceňuji, že pro překladatele to musela být výzva!

10.05.2020 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Má druhá přečtená kniha od autorky. Hotýlek se mi líbil víc, ale i tak velmi pěkně napsané.
Vyzdvihuji, na rozdíl od mnoha jiných příspěvků čtenářů níže, otevřený minimalistický konec, který dává prostor pro fantazii a polopaticky nedovypráví....

19.01.2020 4 z 5

1000 věcí, co mě serou Vol. 1 1000 věcí, co mě serou Vol. 1 Attilla Bič Boží (p)

Koupila jsem namátkou před časem jeden díl kamarádovi k vánocům pouze po předběžném prolistování v knihkupectví a slibovala si, že si to musím taky přečíst.
Sehnala jsem si nedávno všech pět dílů, jsem v půlce druhého a moc mě to baví !!!
Vždycky se těším, jak si po nějaké vyšťavující životní situaci přečtu pár hejtů místo večerníčku.

30.08.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Nádherně napsané :-):
Nejvíc oceňuji nadhled, se kterým jsou popisovány radosti, strasti i neřesti všech smrtelníků, a absenci moralizování.
Pohladilo po duši.
Přečteno za dvě deštivé odpoledne.

28.07.2019 5 z 5