stellapotapecka stellapotapecka komentáře u knih

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Výjimečně dobré: Poklad, Svatební košile, Holoubek, Vrba, Dceřina kletba
Lepší průměr: Kytice, Zlatý kolovrat, Štědrý den, Svatojánská noc, Záhořovo lože, Věštkyně
Totálně nesedlo: Polednice, Vodník

25.12.2017 4 z 5

Červená a bílá Červená a bílá Dorota Masłowska

Po hvězdičce za jazyk, polské reálie a hlavně naprosto trefně primitivní rozhovory - jejich náplň i provedení.
Bohužel knize chybí schopnost upoutat k sobě čtenáře tak, aby ji nedokázal pustit z ruky. Jsem na straně 75 a mám pocit, že je to nejméně strana 275. Asi ji pustím.

UPDATE:
Nepustila jsem a nakonec toho nelituji. Pokaždé, když kniha zvolní tempo děje, dostane mě nějakou maličkostí. Procházky ve dvou. Propiska Zdislav Sztorm. Rusácký počasí. Roštěnka, co blije kameny. Přidávám hvězdičku.

14.06.2017 3 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

A já jsem brečela jako malé dítě.

09.05.2017 5 z 5

Anděl Anděl Jáchym Topol

"Kluci chodili ověšení řetězy, vlasy měli nabarvené na žluto a holky byly dohola. Tihle snobové kouřili jen zelený pákistánský haš. Místní dělnická mládež je mlátila na potkání. Dlouho nevydrželi. Dorostu už nestačily karty, kostky, konečně svobodný tisk a pivo. V parku začal běhat muž obarvený na růžovo. Temnou zelení se mihla šafránová sárí buddhistů. Přišli lovit duše. Feťáci se smáli. Nanejvýš tak šestnáctiletý kluk tvrdil, že je veteránem války v Zálivu. Omlazuje ho prý znalost bojových umění. Začal verbovat. Tvrdil, že je Korejec. Měl úspěch. Používal kombinovanou techniku: drogy a filmy. Cizí slova, která se tu používala, heroin a pervitin, začala být vytlačována výrazy z asijské kung fu produkce."

19.03.2017 4 z 5