stal-ker stal-ker komentáře u knih

Nehody dopravních letadel v Československu 1945-1960 - 2. díl Nehody dopravních letadel v Československu 1945-1960 - 2. díl Ladislav Keller

Výborná série, ale díl 3 a 4 mi přijde slabší než první dva díly, důvodem je, že jsou uvedené celé, nebo téměř celé zprávy, kde je obsáhle řešené počasí apod. i když mělo na nehodu pramalý vliv. Díl 1 a 2 je tak paradoxně díky nedostatku informací čtivější než díl 3 a 4.

16.12.2016 5 z 5

Nehody dopravních letadel v Československu 1961-1992 - 3. díl Nehody dopravních letadel v Československu 1961-1992 - 3. díl Ladislav Keller

16.12.2016 3 z 5

Nehody dopravních letadel v Československu 1918-1939 - 1.díl Nehody dopravních letadel v Československu 1918-1939 - 1.díl Ladislav Keller

16.12.2016 5 z 5

Nehody dopravních letadel v Československu 1961 - 1992 4. díl Nehody dopravních letadel v Československu 1961 - 1992 4. díl Ladislav Keller

16.12.2016 3 z 5

Plavčíci kapitána Bontekoea Plavčíci kapitána Bontekoea Johan Fabricius

Pro mě strašně nevyrovnané, první část na vodě mě hodně bavila, ale od chvíle kdy jsou v džungli mi to přišlo strašně utahané. Kniha není špatná, ale mě neoslovila. Dnešní generaci by asi oslovil rychlejší spád a sestříhaný příběh.

14.11.2016 3 z 5

Letiště Babylon aneb Nechcete raději jet vlakem? Letiště Babylon aneb Nechcete raději jet vlakem? Imogen Edwards Jones

Letiště Babylon to je příjemné a oddychové čtení na dva večery, nic víc, nic míň. Je to sice kniha kterou asi dvakrát číst nebudete, ale je to slušně provedené, zajímavé prostředí i když pochybuji, že některé věci se opravdu mohou stát, ale člověk nikdy neví. Úplně mi taky nesedí, že příhody sebrané za "x" let jsou zde vmáčknuté do 24hodin, ale to je otázka názoru. Každopádně s klidem mohu doporučit k přečtení. Poctivé čtyři hvězdy za příjemně strávený čas.

13.11.2016 4 z 5

Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit Václav Králíček

Velmi zajímavé čtení, ze spoustou nových informací, i když v některých pasážích bych s autorem trochu polemizoval. Určitě stojí za přečtení...

20.03.2014 4 z 5

Kriminální případy z Kladenska, Slánska a Novostrašecka Kriminální případy z Kladenska, Slánska a Novostrašecka Jiří Červenka

Pro mě jako pro slaňáka velmi zajímavé čtení o tom co se stalo v okolí. Pro někoho kdo se nevyzná v okolí asi kniha ztratí něco ze svého šarmu. Ale i přesto se vyplatí přečíst.

04.01.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná záležitost, vřele doporučuje 11 z 10 čtenářů :-) Vtipné počtení, ale zároveň obsahující krutou pravdu, ale nejen o komunismu, který tak rádi všichni nyní označujeme černou barvou, ale pasující velmi dobře i na dnešní dobu. Ono totiž nic není jen černé nebo bílé, jak jsme si zvykli říkat. Prostě velmi nadčasové dílo, které stojí za přečtení.

03.01.2014 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Výborné téma, které je dobře zpracováno a zasazeno do skvělého prostředí. Dal bych pět hvězdiček, ale co tu jednu ubírá je rámcovost, jdu z jedné stanice do druhé tam někoho potkám, jdu s ním do druhé tam ho zabijí nebo mě zajmou a na pokraji smrti mě zachrání. O každém společenství jen část příběhu a pak už hurá s ním do propadliště dějin.
Plusem je určitě vyvrcholení děje, které není předem odkryto a je dostatečně překvapující. Dalším plusem a to výrazným je prostředí, popsané naprosto výborně a převzaté z reality.
Občas je také dost problém s tempem příběhu, které se v určitých pasážích až neuvěřitelně vleče.
Ale v konečném součtu zasloužené a poctivé čtyři hvězdy a kniha, která se rozhodně vyplatí přečíst.

17.12.2013 4 z 5

Rodina Rodina Mario Puzo

Za sebe musím říct, že není špatná ale ze Siciliánem a Kmotrem se nedá vůbec rovnat. Děj mi přijde strašně vláčný a nemůžu se ubránit asociaci ze zpomalenou kazetou.

19.08.2013 3 z 5

Kompas: Historie nejdůležitějšího navigačního zařízení všech dob Kompas: Historie nejdůležitějšího navigačního zařízení všech dob Alan Gurney

Vyčerpávající historie nejdůležitějšího lodního přístroje...

18.08.2013 4 z 5

Encyklopedie parních lodí (1798–2007) Encyklopedie parních lodí (1798–2007) Chris Chant

Velmi zajímavá kniha, jejíž hodnotu rapidně sráží poměrně dost mylných údajů. U některých lodí se také dozvíte více o rejdařství než o lodi. Kladem jsou hezké ilustrace a velké množství popsaných lodí. Poctivé tři hvězdy.

17.08.2013 3 z 5

Podmořský lovec Podmořský lovec Hans Göbeler

Kniha, která stojí určitě za pozornost nejen čtenářů, kteří čtou válečnou literaturu. Tato kniha je dokonalým obrazem války, jak ji viděl obyčejný námořník. V knize je vykreslen kompletní život na ponorce a nejen válečné operace a tím se vytváří naprosto jedinečný a ucelený obraz, který je velmi příjemně napsán a čte se téměř sám. Jak sám autor několikrát upozorňuje kniha nemá být přesným popisem událostí, ale jeho osobním, životním příběhem a tím se stává velmi cennou a jedinečnou a ukazuje, že i ve válce válčí lidé s názory, pocity a starostmi.

17.08.2013 5 z 5