SPimy SPimy komentáře u knih

National Geographic: Fotografie National Geographic: Fotografie Leah Bendavid-Val

Úžasné působivé fotografie s velmi zasvěcenými komentáři jejich autorů, které vám ještě prohloubí požitek z fotografií.

Radost ze zdravých dětí Radost ze zdravých dětí Vladimíra Strnadelová

Po každého, kdo chce poradit, jak zdravě jíst. Návody, jak správně připravit různé potraviny, vždy k tomu pak několik receptů. Nejen vaření pro děti.

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dokonale rozehraný příběh o dvou lidech, kteří jsou nám postupně poodhalováni, že nevíte, kdo z nich je vlastně to "zlo" a kdo "dobro". Napovím vám, dobro v příběhu nenajdete :-)

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Úžasná knížka, která nám připomíná něco, co už jsme dávno zapomněli. Kde je přirozenost a proč nám některé věci připadají dnes tak složité a nedaří se nám.

Tři lásky Tři lásky Archibald Joseph Cronin

Příběh o ženě, velmi tvrdohlavé a vytrvalé, která hledá štěstí jinde, než se nachází. Vydrží pro druhé vše (co si umane) - pro lásku k nim. A čeká za to odměnu, vděk, ocenění. Velmi smutný příběh. Zasáhla mě hlavně první část, která byla o lásce k jejímu muži.

31.12.2012 4 z 5

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Na úvod - Kunderu moc nemusím. Intelektuální popis nitra postav, ve kterých se vesměs najde jen hnůj. Ale pravdou je, že tento román se čte lehce, shltnete ho. Román opravdu nabízí řadu témat, marně ale přemýšlím nad slovy jako je naděje, pravá láska, pravé přátelství, skutečná úcta ať už k druhému nebo k životu. Nemyslím, že jsou všichni takoví - bezvýchodní.

31.12.2012 4 z 5

Můj životopis Můj životopis Charles Spencer Chaplin

Pokud hledáte Chaplinův životopis, kde se datově dozvíte vše, pak po této knize určitě nesahejte. Pokud ale chcete Chaplinovu poetiku, krásné vyprávění, a zachytit trochu z jeho duše, pak zhltnete 552 stránek během chvíle. V určitých místech sice tušíte taktní mlčení a přejití určitých událostí, ale na kráse knihy to nic neubírá. Mohu jen doporučit!

31.12.2012 5 z 5