smrdutka smrdutka komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Velmi. Velmi velmi dobré!

24.10.2018 4 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Napětí je skvělé.

06.11.2018 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Doporučeno od kolegy, který posledních 5 let strávil nad odbornými knihami a skripty. Přesto jsem si říkala, že by to snad opravdu mohl být ten Harry Potter pro dospělé. Není. V první půli čtení jsem se těšila, jak jí obdaruji své přátele, ale s narůstajícími čísly stránek, jsem byla ráda, že jsem se nezachovala impulzivně. Autora, jak sám říká a mimo jiných, velmi ovlinil Pratchett. Tahle kniha je vtipná, velmi. Tenhle humor mám ráda. Na druhou stranu je to jako když si jdete koupit mrkve, cestou se vám přihodí na 365 vtipných, méně vtipných a nuceně úsměvných situací. Mrkve nakonec nemají a domů se ani nevrátíte. Postavy jsou jak kameny na deskové hře. Jakoby fyzické, leč bez hloubky, jen se tak zmateně posouvají po ději, který by vyšel na jednu stránku nebýt toho nuceného natahovaní. Vnímání času mě také mírně zarazilo. Vše má spád a ve chvíli, kdy je více postav v ohrožení života, si ta hlavní dopřeje popisu místa dlení svých zploditelů, doslova si prokrastinuje několik stránek na úkor stromů. Co mě dostalo a naopak bych uvítala více, byl nádherný historický prolet Londýnem. Jdu dál, měsíc čeká.

21.10.2018 2 z 5

Lest Lest Tone Svetina

Čteno během dospívání v náladě Remarqueů, Rollandů, Greenů,... utkvěla mi v paměti a v srdci tak, že na ni nedávám ani dnes dopustit a musím ji v knihovně mít a občas na ni alespoň pohledem zabloudit. Jedna z mála knih, u kterých jsem brečela.

08.06.2017 4 z 5