SknihouVrukách SknihouVrukách komentáře u knih

Tieň kostí Tieň kostí Leigh Bardugo

Na knihu som sa veľmi tešila a keď som sa dozvedela, že výjde tak som vedela, že si ju musím kúpiť. Do knihy som sa vôbec nebola schopná začítať a bolo mi prakticky jedno, ako kniha bude pokračovať. Dej bol tak trošku klišé a autorka mohla lepšie popísať svet. Hlavná hrdinka bola fajn, nemala som s ňou žiadny problém, aj keď nemusím tie klišé hlavné hrdinky typu "vyvolená". Knihe je veľmi krásna mapa a oceňujem aj bonusové časti, ktoré som ešte nečítala, ale mám v pláne si to niekedy prečítať. Oceňujem, že kniha sa ľahko čítala, lebo bola celkom čtivá a ku koncu som bola celkom napätá, aj keď mi bolo jasné, že to dopadne dobre. 3,5⭐/5⭐, pretože 3 ⭐sú málo a 4⭐ veľa.

11.01.2020 4 z 5

Nebo na dosah Nebo na dosah Jandy Nelson

Na knihe sa mi hlavne páčil jazyk autorky,ale dej nič moc.

28.11.2019 3 z 5

Sladkých štrnásť s horkou príchuťou Sladkých štrnásť s horkou príchuťou Lena Riečanská

Kniha ma prekvapila,ale dej je na posledných 50.stranách uponáhľaný. 3,5*-4*

26.11.2019 4 z 5

Prvá láska Prvá láska James Patterson

Túto knihu som si požičala s tým, že to bude jednoduchá romantická oddychovka a bohužiaľ táto kniha bola o niečom inom. Pre mňa bola táto kniha priemerná. Štýl písania bol jednoduchý a kniha sa rýchlo čítala . Očakávala som nejaký jednoduchý príbeh a vlastne to bol príbeh o kradnutí áut. Prišlo mi, že hlavné postavy nerobili nič iné iba si "požičiavali" autá ( tak to nazývali). Kvôli tomuto mi postavy neboli sympatické. Druhá časť bola iná ako tá prvá a podľa mňa táto druhá dejová línia knihu trošku pokazila. Prišlo mi to ako slabá napodobnenina Na vine sú hviezdy. Koniec ma vôbec neprekvapil,očakávala som ho, a preto ma vôbec nedojalo.

04.11.2019 3 z 5

Dievča s maskou Dievča s maskou Jana Šulková

Kniha bola fajn, priemerná oddychovka. Mala zaujímavý námet, ale koniec pokazil celú knihu.

04.11.2019 3 z 5

Tulipány a vysnívaní princovia Tulipány a vysnívaní princovia Sonja Kaiblinger

Pred pár dňami som dočítala knihu Tulipány a vysnívaní princovia a bola to fajn oddychovka. Kniha je posledný diel zo série a bolo fajn sa poslednýkrát vrátiť do toho sveta. Postavy sú super a mám tam aj favoritov. Konečne bolo vysvetlené ako funguje Ashworth park. Bohužiaľ, kniha je pre mladších čitateľov, a preto ma miestami nebavila. Boli tam samozrejme aj pasáže, ktoré ma bavili. Knihe dávam 3,5⭐/5 ⭐

04.11.2019 4 z 5

Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost C.G. Drews

Úžasný debut. ✨????

11.10.2019 4 z 5

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa John Boyne

Túto knihu som si nemala v pláne vôbec požičiavať. Vlastne,som nevedela, o čom je. Je to skôr pre mladšie deti, asi do 11 rokov. Autor vie, dobre písať, ale na mňa to bolo veľmi jednoducho napísané a postavy som si neobľúbila. Miestami mi kniha prišla, až veľmi prekombinovaná. Páčilo sa mi, že má myšlienku, že byť iný nie je zlé a mali by sme byť taký, aký sme. Dávam jej 3*/5*, pretože už to nie je kniha pre moju vekovú kategóriu.

13.09.2019 3 z 5

Listy do neba Listy do neba Ava Dellaira

Bola to fajn kniha, ale očakávala som viac. 3,5⭐/5⭐

26.08.2019 4 z 5

Záhadné zmiznutie Záhadné zmiznutie Arthur Conan Doyle

Mne táto kniha bohužiaľ nesadla. Nebavilo ma to.

26.08.2019 2 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Kniha Nevypovedané ma veľmi prekvapila. Dej knihy bol pre mňa veľmi zaujímavý a čo sa Hane stalo som neodhadla. Kniha nebola napínavá, čo je podľa mňa škoda. Postavy mi boli sympatické a dosť som si ich obľúbila. Ako plus dávam to, že Megan nerozpráva a o to je kniha zaujímavejšia. Napriek tomu, že kniha je o ťažkej téme, číta sa veľmi ľahko a rýchlo. Upozorňujem, že v knihe je aj trošku LGBT. Pokiaľ to v literatúre nevyhľadávate (napríklad ako ja) tak sa toho nebojte, pretože je tam toho iba trošku a nie je o tom celá kniha 4⭐/5⭐
Moje vekové odporúčanie : 13+

14.08.2019 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Knihu Caraval som si chcela strašne dlho kúpiť a konečne som si ju prečítala. Na začiatku som sa nevedela úplne začítať, postavy mi neboli sympatické,nesadol mi štyl písania a kniha sa mi pomaly čítala. A potom sa to zmenila. Druhá polovica bola úžasná. Bolo v nej veľa napínavých scén, zvraty a ilúzie, ktoré vyzerali tak skutočne. Niektoré zvraty ma šokovali. Páčila sa mi postava Legendy a som zvedavá, ktoto je. Romantická linka mi do knihy veľmi nesedala,ale bola OK. 4*/5*
Moje vekové odporúčanie : 13+

19.07.2019 4 z 5

Si ty normálna?! Si ty normálna?! Holly Bourne

Konečne som si prečítala prvý diel z tejto trilógie. Od knihy som mala veľmi veľké očakávania, ktoré sa splnili. Keď som začala knihu čítať veľmi sa mi páčila, prvá polovica bola super. Druhá polovica sa mi páčila trošku menej, ale nebolo to strašné. Romantika v knihe sa mi veľmi nepáčila. Občas mi veci, ktoré patria do romantiky prišli strašne nútené a zbytočné. Postavy boli fajn. Niektoré mi neboli sympatické, ale iné postavy som si dosť obľúbila. Veľmi sa mi páčil koniec, pretože tam bolo viac o psychickej poruche Evie. Kniha sa veľmi rýchlo čítala a mala krátke kapitoly. Knihu vám určite môžem odporučiť.

29.06.2019 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Záver série Selekcia ma trošku sklamal. Hlavná hrdinka strašne zmenila správanie a už to nebola ona. V knihe sa toho veľa nedeje. V knihe nebol žiadny poriadny zvrat. Mám rada akciu v knihách a tu žiadna poriadna akcia nebola. Séria Selekcia je známa jej romantikou, ale v Korune bolo strašne málo romantiky. Ja som bohužiaľ vedela ako to dopadne, ale podľa mňa to bolo celkom jasné. Knihu vám odporúčam,aj keď mohla byť lepšia. Je to milá oddychovka, ktorá sa strašne rýchlo číta. 4*/5*
Moje vekové odporúčanie : 12+

24.06.2019 4 z 5

Prvý a posledný Prvý a posledný Silvia Demovičová Jezerská

Krásny záver trilógie Leto s Alexadrom. Knihu som si veľmi užila a posledný raz som si mohla prečítať o osudoch hlavných postáv. Kniha je podľa mňa must-read kniha.

20.06.2019 5 z 5

Mlčať je zlatá rybka Mlčať je zlatá rybka Annabel Pitcher

Kniha je fajn pre mladších čitateľov. Autorka opäť písala o vážnej téme. Úplne mi nesadla hlavná hrdinka a koniec som očakávala iný. Je to super oddychovka, ale asi som očakávala viac. Na začiatku som sa vôbec nevedela začítať.

20.06.2019 4 z 5

Londýn - Vše co chceš vědět Londýn - Vše co chceš vědět Klay Lamprell

Táto kniha o Londýne bola fajn, dozvedela som sa dosť zaujímavostí, o ktorých som nevedela. Niektoré dvojstrany ma bavili viac, iné menej.

31.05.2019 4 z 5

Jedna spomienka Flory Banksovej Jedna spomienka Flory Banksovej Emily Barr

Jedna spomienka Flóry Banksovej je veľmi pekná oddychovka. Začiatok je síce slabší a hrdinka sa správa detinsky, ale potom sa kniha rozbehne. Romantika je slabšia a veľa nej v knihe nie je. Koniec ma dosť prekvapil a očakávala som niečo úplne iné. Dosť mi vadilo, že celú knihu sme nevedeli akú chorobu má brat hlavnej hrdinky.

31.05.2019 4 z 5

Vesmír na pleciach Vesmír na pleciach Jennifer Niven

Kniha Vesmír na pleciach je krásna oddychová Young adult kniha. Kniha má veľmi pekný dej. Postavy sú strašne sympatické a páčilo sa mi ako sa medzi nimi rozvíja vzťah. Tiež sa mi páčilo, že v knihách je aj niečo o rodinách postáv. Knihu si musíte všetci prečítať

31.05.2019 5 z 5

Iskra Iskra Alice Broadway

Na knihu Iskra som sa veľmi tešila. Tinta bola super, ale toto ma sklamalo. Dej nebol vôbec akčný, akcia bola iba trošku na konci. Dej stál na jednom mieste a nudila som sa. V knihe bolo o svete málo. Ešte v nej aj mapa chýbalo. Najväčšia chyba tejto knihy je to, že tam nie je skoro žiadne akcia. Autorka krásne píše, má super štýl písania, ale bohužiaľ asi nerada píše akciu. 3*/5

09.05.2019 3 z 5