sinclair sinclair komentáře u knih

Zbraslavská kronika Zbraslavská kronika Petr Žitavský

Kronika je pro mne kniha faktů, věřím jim více než nějakým dnešním badatelům, konspiracím apod. Zbraslavská kronika je jedna z mých nejoblíbenějších přečtených kronik.

19.05.2011 5 z 5

Drsný střed Evropy: 27 velkých příběhů našeho středověku Drsný střed Evropy: 27 velkých příběhů našeho středověku Zdeněk Čech

Doporučuji pro milovníky dějepisu.

19.05.2011 5 z 5

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Děkuji panu Motlovi za pravdivé vylíčení, je to opravdu šokující odhalení.

Proměna Proměna Franz Kafka

Proměna milovaného syna a bratra v jakéhosi brouka, ale také proměna toho okolí (především rodiny) poté, co syn přestává vydělávat, stává se každému na obtíž... Typická lidská špatnost.

18.05.2011 4 z 5

Francouzští králové v období středověku Francouzští králové v období středověku Joachim Ehlers

Knihu jsem si oblíbila a používám ji jako takovou příručku při hledání konktrétní historické osobnosti z tohoto období. Pro zajímavost, na str.268, je foto náhrobku fr.krále Karla V., snad je to sugesce, ale ta podoba... opravdu Přemyslovec :-))

Byli jsme Katary Byli jsme Katary Arthur Guirdham

Velmi zajímavé čtení.

18.05.2011 4 z 5

Malováno krví Malováno krví Pip Vaughan Hughes

Pro čtenáře, který se zajímá o historii katarů v jížní Francii, je to příběh opravdu poutavý a napínavý a čtenáři bere dech, snad nad lítostí tehdejších lidí, snad nad křivdou a nespravedlností, která byla na katarech spáchána.

Strážci víry Strážci víry Tucker Malarkey

Kniha se čte jedním dechem. Svitky z Nag Hammadi jsou do dneška široké veřejnosti téméř neznámé a tak autorka napsala strhující příběh, který se alespoň z části přibližuje pravdě. Doporučuji.

Zimní přízraky Zimní přízraky Kate Mosse

Určitě musím přiznat, že tato kniha není bestseller jako její Labyrint nebo Hrobka, ale je důkazem toho, jak lidé v dnešní Francii stále žijí tou velkou křivdou, která byla spáchána na katarském obyvatelstvu. Pokud vím, tak autorka z tohoto kraje pochází. Tato kniha bude poutavější pro obyvatele jížní Francie. Osobně se mi kniha líbila.

18.05.2011 5 z 5

Hrobka Ježíšovy rodiny - Objev, výzkum a důkazy, které mohou změnit dějiny Hrobka Ježíšovy rodiny - Objev, výzkum a důkazy, které mohou změnit dějiny Simcha Jacobovici

Tam, kde se objeví jméno James Cameron, jde vždycky do tuhého :-)) bezva čtení!!!