Hrobka Ježíšovy rodiny - Objev, výzkum a důkazy, které mohou změnit dějiny

Hrobka Ježíšovy rodiny - Objev, výzkum a důkazy, které mohou změnit dějiny https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48524/bmid_hrobka-jezisovy-rodiny-objev-vyzkum-Y2D-48524.jpg 4 17 4

Předmluva - James Cameron. Do nedávna neexistoval jediný fyzický důkaz o existence jedné z největších postav západní civilizace... Jako blesk z čistého nebe tedy zapůsobila lavina důkazů dvou neúnavných badatelů. Simcha Jacobovici a Charles Pellegrino v této úžasné publikaci předkládají nezvratitelná fakta, jejichž existence přepisuje historii... Výsledky výzkumu obou autorů dokazují, že židovská hrobka z prvního století, nalezená roku 1980 v Talpiotu v Jeruzalémě, je hrobka Ježíše a jeho rodiny. A ještě větší vzrušení vyvolává to, co fyzický důkaz nalezený v této hrobce vypovídá o Ježíšovi, jeho smrti a jeho vztazích k ostatním příslušníkům rodiny pohřbeným na stejném místě.... celý text

Náboženství Literatura naučná Historie
Vydáno: , Knižní klub

Jesus family tomb , 2007

SidoniaL.
07.09.2021 odpad!

Stačí si vzít na mušku oba autory: Tak nejdříve Charles Pellegrino. Člověk, který o sobě tvrdí, že získal doktorát na Victoria University of Wellington, ta ale jeho tvrzení opakovaně popřela... Člověk, který si v knize Ghosts of the Titantic drze vymýšlí a kromě toho i ješitně lže o přátelství významných osobností... Člověk, který napsal tolik nesmyslů a nepodložených tvrzení v knize The Last Train of Hiroshima, že kniha musela být následně stažena a Pellegrino ji pak alespoň částečně upravil a přejmenoval... Tento člověk si dovolí přinést "úžasné objevy a důkazy" o osobnosti, která je dva tisíce let v hledáčku vědců a znalců ze všech možných vědeckých oborů, o které bylo napsáno nejvíc rozborů a knih v dějinách vůbec! Co k tomu dodat? To nechám na vás!
Druhý autor Simcha Jacobovici - tady se obejdeme se stručnějším konstatováním: Simcha Jacobovici je ortodoxní žid a jako takovému mu všechno poslouží k tomu, aby postavu Ježíše zbavil její svatosti, popřel ho jako Mesiáše! Opravdu povedená autorská dvojice! Knihu jsem našla v knihbudce a zpátky už nepoputuje! Vzpomněla jsem si totiž při té příležitosti na spisovatele, věhlasného znalce literatury a neúnavného bojovníka proti závadné literatuře - Antonína Koniáše...

maro47
17.11.2020 5 z 5

Jedna z najlepších kníh, akú som kedy čítal. Veľmi dobre napísané, autor zbytočne nekonšpiruje, svoje zistenia dokladá konkrétnymi udalosťami a objavmi, ktoré je možné overiť. Dan Brown bez fikcie. Dávam si veľký pozor na odlišovanie medzi overiteľnými faktami a konšpiračnými teóriami, no toto je prvá kniha, ktorá ma dokázala vo väčšej miere presvedčiť o tom, ako kresťania uverili úplne iným "pravdám" a dogmám, ktoré Ježiš kedysi prezentoval. Ak bol reálny biblický príbeh naozaj takýto, učenie cirkvi je jeden obrovský prúser na míle vzdialený od vtedajšej reality.

pobijecmuch
28.10.2016 5 z 5

Opravdu zajímavé čtení. Předmluvu napsal režisér James Cameron, který uvažoval i o filmovém zpracování. Knihu nedoporučuji číst věřícím čtenářům. Ti si budou myslet, že jde spíše o konspirační teorie, než o vědecky podloženou skutečnost.

sinclair
18.05.2011 5 z 5

Tam, kde se objeví jméno James Cameron, jde vždycky do tuhého :-)) bezva čtení!!!

archeologie Ježíš Kristus Izrael

Autoři knihy

Simcha Jacobovici
izraelská, 1953
Charles R. Pellegrino
americká, 1953

Kniha Hrobka Ježíšovy rodiny - Objev, výzkum a důkazy, které mohou změnit dějiny je v