sikytator sikytator komentáře u knih

Oplocený čas. Vzpomínky politického vězně Oplocený čas. Vzpomínky politického vězně Jan Wiendl

Po všem, co jeho rodině udělali z něj necítím zášť. Obdivuhodné. Výborná kniha!

02.02.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Po několika "vážných" knihách jsem si potřeboval odpočinout od literatury faktu a sáhl po thrilleru. Celou dobu jsem se skvěle bavil, vtáhlo mě to do děje. Ale pak to drobet zabil závěr :-( Překombinovaný a lehce laciný :-( Přes to jsem si u toho "odpočinul" :-)

02.02.2024 3 z 5

Děti Arbatu Děti Arbatu Anatolij Naumovič Rybakov

Myslím, že jedna z nejlepších knih pro pochopení "ruského ducha". A samozřejmě ztráty posledních iluzí.

17.01.2024 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Mělo by být povinnou četbou. Víc netřeba dodávat.

27.08.2021 5 z 5

Země, kterou ukáži tobě Země, kterou ukáži tobě Petr Lotar

Věděl jsem, že mají Švýcaři za 2.sv. máslo na hlavě, ale že až tolik jsem netušil. Dost mi to objasnilo, proč je pro Švýcary tohle téma historie absolutní tabu.

20.01.2021 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Ze začátku jsem neustále listoval dozadu ke slovníku, abych žargonu rozumněl, po dočtení knihy mám problém ho nepoužívat v reálném životě :-) Závěr knihy mě trochu zklamal, přišel mi takový "nijaký" - jako kdyby autor nevěděl, jak to ukončit. Po přečtení doslovu jsem pochopil, že to tak asi opravdu bylo, vzhledem k tomu, že to (na návrh autora) nejprve vyšlo bez poslední kapitoly :-)

17.02.2020 4 z 5

Obsahově kvalitní kniha, bohužel trochu "neučesaná", takže jsem se místy ztrácel, vracel se atd. Nicméně času u ní nelituji, další dílek do skládačky "moderní historie".

12.12.2019 4 z 5

Norimberský deník Norimberský deník Gustave Mark Gilbert

Nečekal jsem, že to bude tak čtivé. Neuvěřitelný pohled na tu sbírku exotů, tentokrát z úplně jiného úhlu.

05.11.2018 5 z 5