Šifrafon Šifrafon komentáře u knih

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Láska z lidí vážně asi dělá voly. Očekávejte sebezahleděný intelektuálský emíčko. Němcovi se musí přiznat, že bravurně pracuje s jazykem, ale obsahově je to skutečně úmorná sešívanina. Chápu, že je pro něj vše okolo toho vztahu důležitý, ale pro čtenáře je to tortura. A k tomu ty křečovitý erotický popisy... Kdyby na střední chodil člověk se znalostmi vysokoškoláka, měl pár let času a neomezený počet lavic, tohle do nich vyškrábe nožíkem. Doporučuji spíše současné knihy otce-Němce.

17.10.2019 2 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Pro mě na úrovni Mornštajnová - kvalitní, dobře vystavěný mainstream, který chytře využívá silná témata. A tohle je navíc nepříliš známé, takže palec nahoru.

30.05.2022 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Prašina je láska.

30.05.2022 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Naprostá bomba! YA čtení si vybírám skutečně obezřetně, ale tady nejde šlápnout vedle. Protože miluju všechny Kingovky, seriál Outsider, Stranger Things a vůbec cokoli, co se odehrává v Americe, tak jsem si přišel na své. Děj je situovaný do malého městečka kdesi v bažinách, kde žijou samí lidé s paranormálními schopnostmi. Záhadné zmizení slibuje napínavé vyšetřování, a taky že ano - každý tu má co skrývat, takže o překvapivá zjištění a zvraty není nouze. Víc takhle atmosférických věcí!

02.02.2023 5 z 5

Rozvod šestkrát jinak Rozvod šestkrát jinak * antologie

Silné téma, velká jména. Je až s podivem, že o rozvodu až doteď nevyšlo nic tohoto typu (tedy populárně naučného). Některé povídky jsou vážně koncentrovaná deprese - ale to se u tohoto tématu dá čekat. Komentáře psychologa nečekaně zajímavé, trefné a místy až pokorné (!). Snad jen škoda méně výrazné obálky, přitom některé ilustrace uvnitř jsou skvělé (třeba ta s kombinovanou fotografií a kresbou).

30.05.2022 4 z 5

S brokovnicí pod kabátem S brokovnicí pod kabátem Ivan Wernisch

Vsadím se, že ten kabát byl červený.

19.12.2015 3 z 5