SickoWampyre SickoWampyre komentáře u knih

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Naprostá klasika... Četla jsem k maturitě a zároveň i proto, že mě přitahují prokletí básníci. V průběhu čtení mi přišlo, že se autor docela nepěkně vyjadřuje o ženách, takže pokud vám to vadí, tak to asi nebude nic pro vás. Na druhou stranu Baudlaire psal o spodních vrstvách společnosti a patří do skupiny prokletých básníků, takže o vonících loukách a květinkách psát asi nebude, že jo. Celkově mi trochu dělá problém číst poezii, takže každou báseň většinou čtu dvakrát, abych ji líp pochopila. Myslím si, ale, že tahle sbírka básní zase není tak složitá.

26.02.2018 4 z 5

Jak komunikovat s Japonci aneb nebuďme xenofobní Jak komunikovat s Japonci aneb nebuďme xenofobní Alice Kraemerová

Tato publikace je rozhodně zajímavá. Líbilo se mi, že popisuje myšlení Japonců. Také přehled gest byl dost zajímavý. Zároveň si ale myslím, že kniha bude větším přínosem spíš pro lidi, co chtějí odcestovat do Japonska za prací nebo za studiem. Jestli očekáváte nějaké učené pojednání, tak to u téhle knihy rozhodně nenajdete. Autorka vše vysvětluje dost polopatě, ale možná vám pomůže seznam doporučené literatury přiložený v knize.

08.08.2017 3 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Upřímně, čekala jsem, že tahle kniha bude lepší. Příběh byl sice srdcervoucí, ale ocenila bych, kdyby kniha byla obsáhlejší v tom smyslu, že klidně mohla být delší, myslím, že se v ní mohli víc rozmluvit a potažmo i rozepsat - hned by to podle mě bylo zajímavější a snazší se do knihy vcítit. Kniha je dobrým varování před šikanou a před lhostejností. Řekla bych, že je spíš vhodnější pro pedagogy, rodiče nebo pro lidi, kteří se o toto tématiku víc zajímají.

*spoiler*
Já nevím jak vy ostatní, ale já prostě nemůžu pochopit na co proboha Jonathan myslel, když se podpálil... Nechápu, jak ho prostě mohlo napadnout se zabít tak debilní způsobem.

08.08.2017 3 z 5

... ismy: Jak chápat moderní umění ... ismy: Jak chápat moderní umění Sam Phillips

Pěkně uspořádané, přehledné a navíc pěkné grafické zpracování. Pokud se zajímáte o nějaký směr nebo více směrů, tato kniha by vám mohla pomoct, ke každému ismu je i výčet doporučených děl a autorů a obsahuje i stručné vysvětlení. Mám ji z Levných knih a za ty peníze pecka!

26.02.2018 4 z 5

Cesta třešňových květů Cesta třešňových květů Miki Sakamoto

Od téhle knihy jsem čekala opět trochu víc. Začátek byl slibný, ale poté, co jsem se dostala do druhé poloviny knihy už mě prostě opravdu přestávala bavit. Dočetla jsem ji, protože nemám ve zvyku nedočíst knihu. Čte se lehce, ale pro mě bohužel neobsahovala "to" něco navíc. Tuto knihu bych doporučila spíše těm, kteří se nebojí ság a historických románů. Na utvoření představy o tam, jak to v jaké době vypadalo je fajn. Oceňuji také poznámky k jednotlivým událostem v knize popsaných.

29.08.2017 3 z 5