Shaxx Shaxx komentáře u knih

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Já jsem tak nějak na rozpacích. Vypravěčský styl McMahon mě fakt baví (i když se zamotám na začátku do postav a linek :D), ale tady mě fakt bavilo vše, až na nadpřirozený prvek. On by z toho byl fakt dobrej detektivní psychotriller, ani bych tam nepotřebovala nadpřirozeno. Ale jako i předchozí kniha to bylo neuvěřitelně čtivé a bavila jsem se, takže tuhle výtku jsem ochotná spolknout :D

01.11.2019 4 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

DODO aneb detašované oddělení diachronních operací byla taková lahůdka. Je to dlouhé, je to rozvláčné, ale bavilo mě to. Obsahuje nesmyslné množství vtipných zkratek, jak už samotný název napovídá, příběh je vyprávěn zajímavou formou zpráv, dopisů, oznámení, zápisků.. Ale všechno to skvěle sedne dohromady a nepůsobí to rušivým dojmem. Ačkoli je tam přehršel informací a odboček, bez nich by to nějak nebylo ono. Když se čtenář přizpůsobí tempu vyprávění (pomalé), tak mu to ani nepřijde. V knize se objeví spoustu historicky známých (i neznámých, znali jste Grace O'Malley, pirátskou královnu? Já taky ne :D) postav a událostí. Postav je tu tak akorát, aby se člověk nepřestal orientovat. Konec trochu vlažnější, ale očekávaný. Trochu mi atmosférou kniha připomněla Čas čarodějnic. Jen bez upírů, romance a vlastně asi všeho (až na čarodějnice a cesty do minulosti :D). Nepostrádá humor, zajímavé historické informace a hezky vystavěný příběh. Byl by z toho fakt dobrej seriál.

01.11.2019 4 z 5

Ritmatik Ritmatik Brandon Sanderson

Já nechápu, jak to ten Sanderson dělá, fakt ne :D Opět pět hvězdiček. U každé jeho knihy mám neurčitý nostalgický pocit, nějakou zasunutou vzpomínku/asociaci, vždy mi děj něco připomíná. Tady jsem si vzpomněla na knihu Mistr papírových kouzel a seriál The Magicians. Nevím proč, ale atmosférou mi to sedělo.
Nápad originální (jak jinak), zpracování super a prostě chci další díl...

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha V šedých tónech mě nijak nevzala. Přišlo mi, že autorka jen ždímá co se dá z prostředí a postavy nějak zapomněly mít charakter. Jak jsem psala, dobrý námět z knihy nedělá dobrou. Ale Sůl moře, ta mě dostala. Všechny postavy mě chytly za srdce. Třeba Alfréda jsem nenáviděla z celého srdce. Ale ostatní... ♥ Přiznám se, že předtím jsem nikdy o lodi W. Gustloff neslyšela. Všichni znají zromantizovaný Titanic. Na téhle lodi zemřelo přes 9000 lidí, na Titaniku přes 1500. Díky krátkým kapitolám jsem Sůl moře přečetla za jeden den. A tipuju, že se bude řadit do jedné z mála knih, kterou si přečtu ještě víckrát.

Jo a svlékněte tuhle knihu z obalu! Pod přebalem je fakt nádherná :)

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Okamžitě potřebuju přeložený druhý díl, nebo začnu hyperventilovat. Moje v pořadí druhá kniha od Sandersona a je z toho láska. Ještě, že toho napsal tolik. Potřebuju nutně všechny jeho knihy.

Neuvěřitelně čtivé a napínavé. Chytala jsem krásnou nostalgii. Neskutečně moc mi tahle kniha připomíná hru Space Rangers ♥ Kde vesmírní piloti brání vesmír proti záhadným, podivně organickým lodím neznámé rasy Klissanů... Ta podoba! ♥ Hned jsem si musela jít pustit soundtrack ke hře a utápět se v nostalgii :D

Napsala bych ke knize něco víc, ale nerada bych přibližovala podrobnosti děje. Prostě je to skvělý. Přečtete si to. Fakt. MILUJU TO.

Volací znak: Kotě