Selinute Selinute komentáře u knih

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

"Jantarová komnata" je hodně dobrý námět na román. Její osud zajímá vědce, hledače pokladů i nás čtenáře. Patrně zůstane jednou z nejdramatičtějších a neobjasněných záhad v dějinách umění. Mám ráda Berryho knížky a ani tato není vyjímkou. Dobře se čte, je napínavá a má spád.

26.10.2012 4 z 5

Záhon hrášku Záhon hrášku Vladimír Stuchl

Jedna z mých nejmilejších dětských knížek.

26.10.2012 4 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Moc pěkné pohádky a jestě krásnější ilustrace Josefa Lady.

24.10.2012 4 z 5

Špalíček národních písní a říkadel Špalíček národních písní a říkadel Mikoláš Aleš

Soubor krásných národních písní, koled a říkadel doplněný Alšovými obrázky.

Čertova máti.
Kolíbala bába čerta
na pařeze vrbovým"
"Hajej, dadej, můj čertíku !
však já na tě nepovím"

Listopad
Na svatého Martina,
kouřívá se z komína

Prosinec
Nesen vám noviny poslouchejte,
z Betlemské krajiny pozor dejte ....

23.10.2012 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Knížku jsem přečetla během dvou dnů. Je fakt dobrá, těžko se od ní odchází. Rozhodně lepší než "Žena v kleci". Nemůžu ji nic vytknout. Vynikající.

22.10.2012 5 z 5

Z nebe do ráje: Román z Provence Z nebe do ráje: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Příjemný relax pro milovníky Provence.

19.10.2012 5 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Napínavé, poutavé a nenáročné čtení. Je to kombinace historických faktů a fikce. Rennes-le-Chateu opravdu ve Francii existuje a skutečně se jedná o místo, které dodnes vzbuzuje mezi lidmi velký zájem, protože příběh Berengera Sauniera nebyl nikdy zcela vyřešen. Berryho čtu ráda. Pokud máte i vy rádi pátrání po pokladu či záhadě, Templářské dědictví je ta správná kniha.

19.10.2012 4 z 5

A odpusť nám naše viny A odpusť nám naše viny Romain Sardou

Hodně zajímavý, hodně zvláštní, hodně dobrý historický triller. Závěr knihy je naprosto nečekaný a šokující. Určitě zaujme všechny kdo mají rádi francouzské historické romány..

18.10.2012 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Po přečtení knížky Nemesis jsem se rozhodla, že si už žádnou další od Jo Nesba nekoupím. Po půl roce, po přečtení několika recenzí a doporučení ve třech knihkupectvích, jsem zakoupila Pentagram. Knížka je dobrá a má spád. Kyž ji však hodnotím s odstupem času, přijde mi průměrná stejně jako Lovci hlav. Přesto jsem se rozhodla, dát Nesbovi ještě poslední šanci a objednala jsem si v Knižním klubu Sněhuláku. No tak uvidíme......

18.10.2012 4 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Dagmar Jechová

Krásné vánoční pohádky místy smutné, melancholické, sentimentální, ale přesto nádherné. Četla mi je moje maminka a já je četla dcerám. Nyní, když jsem je po dlouhé době našla, se je chytá číst moje nejstarší dcera svým dětem. Jsem ráda, že tuto knížku mám. Je pro mě nezapomenutelnou vzpomínkou na dětství.

17.10.2012 5 z 5

Poklady světa Poklady světa Robert Charroux

Je to velmi poutavé čtení. Autor nám podává přehled o pokladech už objevených, ale i fakta a legendy o starověkých a středověkých pokladech, které byly ukryty a teprve čekají na své objevení. Dovídáme se o potopených lodích, vezoucích do Nového světa náklady stříbra a zlata, které čekají na své vytažení z hlubin moře. O pokladech Inků, Aztéků, španělských dobyvatelů, pirátů, pokladech Velké francouzské revoluce či pokladech ve znamení kříže. Osobně mě nejvíce zaujaly poklady templářů. Francie má zříceniny starých hradů, kde jsou zcela určitě ukryty legendární poklady templářů. Jsou obestřeny tajemstvím a opředeny mnoha pověrami a naši představivost podněcují k fantastickým závěrům.

16.10.2012 5 z 5

Hlas pomsty Hlas pomsty Deborah Crombie

Všechny knihy od Deborah jsou příjemné detektivky a dobře se čtou. Těším se na Gemmu Jamesovou a Duncana Kincaida, kteří vnáší do děje mladý prvek a jejich vyšetřování se tak stává zajímavým. Zárověň můžeme sledovat jak se postupně vyvíjí jejich soukromý život. Jejich chvilky štěstí i starostí. Hlas pomsty je super detektivka, ale to jsou všechny od Deborah. Dávám 5*

14.10.2012 5 z 5

Září Září Rosamunde Pilcher

Jedna z nejlepších knih této autorky. Dává nám nahlédnout do života úzké skupinky lidí na Skotské vysočině. Je to zážitek pro milovníky romantiky. Rovněž filmové zpracování je vynikající.

12.10.2012

Malta, Gozo, Comino Malta, Gozo, Comino Werner Lips

Podrobný a naprosto vyčerpávající průvodce Maltou a přilehlými ostrůvky. Doplněný spoustou fotografií a plánků. Praktické typy na cestu od A do Z. Hodně mi pomohl při mé první cestě na Maltu - je opravdu dobrý.

12.10.2012 5 z 5

Putování Francií – Bretaň a Normandie Putování Francií – Bretaň a Normandie Ivana Buttry

Zajímavé a poutavé příspěvky o nádherných místech Normandie a Bretaně doplněné spoustou fotografií, které jsou příjemným zážitkem z psaného slova. Osobně preferuji Bretaň - jeden z posledních přírodních rájů Evropy. Krásná publikace vhodná jako dárek.

Putování Francií - Paříž a okolí Putování Francií - Paříž a okolí Ivana Buttry

Paříž patří zaslouženě k nejkrásnějším městům Evropy. Poznejte kouzlo hlavního města Francie, metropole umění, módy a historie. Nádherné fotografie v této dárkové publikaci a výstižné texty uspokojí všechny milovníky města na Seině.

11.10.2012 5 z 5

Putování Francií - Provence a Středomoří Putování Francií - Provence a Středomoří Ivana Buttry

Tato kniha Vás chce vyzvat k tomu, aby obrázky na které se dívate doma, vyvolaly ve Vás touhu spatřit tyto nádherná místa na vlastní oči.Texty, které obrázky doprovází jsou krátké a výstižné. Jejich úkolem je poučit a pobavit. Je to nádherný dárek pro milovníky Provence.

Zámek Olivierů Zámek Olivierů Fréderique Hébrard

Po zhlédnutí tohoto seriálu jsem douho sháněla jeho knižní podobu. Nakonec jsem měla opět štěstí na aukru. Je to nádherný příběh z Provence, který si mě úplně získal. Romantický zámek Olivierů, Chateauneuf a jeho okolí s vinicemi, úžasná řeka Rhona,stíny platanů, vůně levandule a všudepřítomné pozůstatky římské říše tvoří kulisy tohoto místy i napínavého příběhu. Knížka patří mezi moje nejoblíbenější "oddechovky". Proto dávám 5*

10.10.2012 5 z 5

Fantom opery Fantom opery Gaston Leroux

Tajemný, romantický příběh z prostředí pařížské opery určený pro nenáročné čtenáře. Přesto jeho vydání z roku 1926 které vlastním je malý skvost.

10.10.2012 4 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Tato kniha má v mé knihovně své přední místo. Dýchá z ní na nás pohoda slunného jihu a historie. Skvělá je Malá úvaha o panu D´Artagnanovi, Dopis Panně Orleánské či Nezvalova - Krajina v Provenci.

* Krajina v Provenci – Vítězslav Nezval *

Osamělé stromy Provence
podobají se mé domovině
a oné divotvorné studánce
kterou jsem v dětství navštěvoval pilně.

Když se tu děti vracejí ze školy
kdepak si asi nejraději hrají?
Tam u té staré římské stodoly
ovce se na ně sladce usmívají

jak se usmívala na nás housata
kus za silnicí ve vrbinách
zpívejte provensálská děvčata
o plavovlasých Meluzínách

jak zpíval Mistral vaším jazykem
ó Mireio a přástevnicích
až mně smrt zacpe ústa roubíkem
až nebudu už mít co říci

chtěl bych spát v trávě sladké Provence
v té trávě heřmánkové chuti
chtěl bych se utopit v studánce
tichého sladkého rozplynutí.

09.10.2012 5 z 5