Selinute Selinute komentáře u knih

Zlaté slunce, bílý den Zlaté slunce, bílý den Josef Václav Sládek

Stejně pěkná a milá jako vydání z roku 1960 - J. V. Sládek Dětem.

31.10.2012 5 z 5

Český rok v pohádkách, písních, hrách a tancích, říkadlech a hádankách - Zima Český rok v pohádkách, písních, hrách a tancích, říkadlech a hádankách - Zima Karel Plicka

Moc pěkná knížka s kásnými ilustracemi Karla Svolinského. Škoda jen, že vlastním jenom jeden svazek Českého roku a to je právě Zima.

Světla Středomoří Světla Středomoří Attilio Gatti

Milá knížka ze Středomoří. Kde slunce nesvítí jen laciným pohlednicovým svitem, ale když svítí, tak svítí na palmy, lidi, trosky chrámů, na moře a pláže. Začíníme na Krétě, následuje Schliemannova starověká Troja, Kyklady, Thera, dále proplouváme Koryntskou šíji, poznáváme nové Turecko, Palestinu - země zaslíbenou, Maltu - perlu Středomoří, severní Afriku, Gibraltar, Sicílii - ostrov slunce, překásné Toskánsko a královnu Adrie - Benátky. Je to starší cestopis doplněný spoustou černobílých pohlednic, které mají pro dnešní dobu své nostalgické kouzlo.

Pomněnky našeho domova Pomněnky našeho domova Oldřich Audy

Tak toto vydání z roku 1956 je velmi velmi opotřebované, ale přesto ještě dokáže zaujmout a potěšit ty nejmenší v mé rodině.

Pod kaštanem Pod kaštanem Helena Malířová

I takové pohádky jsme kdysi četli. Ale to už je dávno.....

31.10.2012

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Milé pohádky s krásnými ilustrace Josefa Lady.

31.10.2012 4 z 5

Pražské legendy Pražské legendy František Langer

Tak toto byla moje první knížka, kterou jsem si vybrala a koupila za peníze z pokladničky.

31.10.2012 4 z 5

Pod oblohou radovánek Pod oblohou radovánek František Nechvátal

Moc pěkné dětské říkanky. Ráda vzpomínám.

Kocour
Hleďme, hleďme na kocoura!
Vousky práská, po nás mžourá.

Nespí! Nespí! Dobře slyší!
Zdá se mu o skýši myší.

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Knížka lepší průměr. Filmové zpracování pro mě hodně hodně dobré. Ale úplně nejlepší je navštívit alespoň některá místa osobně. Posedět si například v restauraci v Gordes, kde obsluovala Fanny Chenal a ve stínu starých platanů, při víně nebo dobré kávě, si vychutnat to, co se nám snažil Mayle svou knížkou ukázat. Krásu, vůni a malebnost Provence.

31.10.2012 3 z 5

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Nádherný příběh z Provence. Tentokrát není však provoněn jen levandulí, ale také květy broskvoní, které majitel zámku Rinquinquin pěstuje na plochých kamenitých terasách. Hrdinka příběhu se tak ocitla v "rajské zahradě" a tam taky hodlala zůstat. Příjemná oddychovka.

Broučci Broučci Jan Karafiát

Krásná knížka. Četla mi ji maminka - ráda na to vzpomínám.

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Četla jsem ji já i moje děti. Vždy se líbila.

30.10.2012 4 z 5

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Bohumír Polách

Pěkná knížka, ráda se k ní vracím.

Kronika vlády Karola IX. Kronika vlády Karola IX. Prosper Mérimée

Vždy mě fascinovala vláda Kateřiny Medicejské a její zločin "v zájmu státu" - Bartolomějská noc. Svatba Markéty z Valois s Jindřichem Navarrským 18. srpna 1572 v Paříži měla být smírem mezi katolíky a hugenoty. Bohužel se svrhla v masakr po tisícíh. Knížku jsem četla několikrát, stejně jako Královnu Margot. Pro mě zajímavá. 5*

30.10.2012 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Měla jsem je moc ráda.

Ohně pod Pálavou Ohně pod Pálavou Blanka Štěpánková

Z knížky se dozvíme jaká tajemství skrývá černé jezírko, osamělý topol na louce nebo ostrůvek v klínu rybníka. Zastavíme se u věstonického výkopu, pálavských zřícenin a v chráněné přírodní rezervaci. Krásný je kraj na úpatí Pálavy a jeho sklípky jsou jako třešnička na dortu. Ráda tam jezdím.

30.10.2012 3 z 5

Špalíček pohádek Špalíček pohádek František Hrubín

Nezapomenutelné pohádky s milými obrázky Jiřího Trnky.

Sládek dětem Sládek dětem Josef Václav Sládek

Milá vzpomínka na dětství.

Veselá kopa Veselá kopa Karel Plicka

Roztomilé říkanky a písničky doplněné překrásnými obrázky Milady Marešové.

Léto na Sicílii Léto na Sicílii Marlena de Blasi

Sicílie byla již před staletími nazývána "ostrovem Slunce". A v tomto krásném koutu Itálie se odvíjí příběh zakázané lásky Tosci a knížete Lea. Potěší, upoutá, nezklame.