Selekcaje Selekcaje komentáře u knih

Maska Červené Smrti / The Masque of the Red Death Maska Červené Smrti / The Masque of the Red Death Edgar Allan Poe

Moje nejoblíbenejší povídka od Poa:) Po jejím přečtení jsem se bála jako malá, ikdyž jsem přesně chápala co Maska červené smrti představuje. Úžasně napsáno.

Zloděj duší Zloděj duší Martin Booth

Pokračování stejně dobré, jako první díl, ikdyž první díl byl možná více napínavý. Přesto má moje doporučení:)

Alchymistův syn Alchymistův syn Martin Booth

Další z těch originálních kníížek, které nic nekopírujou a jsou prostě samy sebou:) Skvělé počteníčko.

Poselství Tarotu Poselství Tarotu Renata Herber

Vždycky jsem chtěla tarot, a tohle provedení mě uchvátilo:) Nádherné ilustrace karet.

Annejet a kluci Annejet a kluci Miep Diekmann

Moc hezká knížka pro dospívající dívky a možná i kluky:) Prostě to, co může zažívat každý z nás.

Tajemství 13. nástupiště Tajemství 13. nástupiště Eva Ibbotson

Moc hezky psané, ale bohužel konec předem naprosto jasný. Nicméně krásný:)

Ostrov tet Ostrov tet Eva Ibbotson

Krásná knížka bez násilí. Velice jemný příběh. Autorka píše moc hezky:)

Dcera Čarodějek Dcera Čarodějek Dorota Terakowska

Moc hezká knížka:) Četla jsem jí už před mnoha lety, ale pořád si jí pamatuju. Kam až moje pamět sahá...:)

Laura a dobrodružství Aventerry Laura a dobrodružství Aventerry Peter Freund

Bohužel jsem jí nedočetla, je to spíše pro mladší čtenáře, ale hezký nápad:)

24.08.2011 2 z 5

Poslední upír Poslední upír Christopher Pike

Nečekala jsem to, ale tahle kniha mě opravdu uchvátila:) Upíři jsou teď všude a v někom to může vyvolávat až nechuť po nějaké knížce s tímto tématem sáhnout, ale pokud sáhnete po téhle přečtete jí jedním dechem. Autor si na nic nehraje. Hlavní hrdinka je prostě upír se vším všudy. Není to žádná chudinka ani nijak citlivá duše. Z počátku jsem s ní ani nesympatizovala, ale postupně jsem se vžila do její sytuace. Christopher Pike má opravdu skvělý styl psaní. Těšim se na další díly:)