Sedivak76 Sedivak76 komentáře u knih

Tři jezdci apokalypsy Tři jezdci apokalypsy Theodora Stonewall

Tak za rok napsat a vydat, byť samonákladem, tři knihy a přitom držet čtivost, to chce víc než jen odvahu. Druhý díl nesourodé trojice mě bavil ještě víc než ten první. Postavy se vykreslují, charaktery se prohlubují. Krev teče proudem a pocity létají. Zajímavé je pozorovat alegorii na náš současný svět. Třeba takový cechmistr Ralnor. Módní guru. Doporučuji.

13.12.2020 5 z 5

Kriminalistické otazníky Kriminalistické otazníky Ondřej Krotil

Kniha je pouhým souhrnem domněnek autora. Z případu zmizelich stopařek udělá pomalu aféru Watergate. To stejné s případem prvním. Možná by se měl autor zamyslet nad tím, jak podávat informace aby kniha byla skutečně literaturou faktu a ne literaturou domněnky. Za mě ohromné zklamání. To už LSD-levne sešity detektivek,měli větší náboj než tohle. Za mě totální s****

17.10.2020 odpad!

Na hraně temnoty Na hraně temnoty Theodora Stonewall

Druha knizka od spisovatelskeho paru,od nehoz sem cetl prvotinu,ktera me mile prekvapila.No tohle je jako kafe.Ranni kava,cerna a hutna,po ktere se vam zkrati kuze na zadech a nemuzete pak zavrit oci.Je to sice tenka knizka,ale co ji chybi na velikosti,dohani atmosferou.Ta je cerna jako kafe v italske restauraci.Tak jak Nevyzpytatelne cesty osudu byly casto vtipne,tady by jste vtip hledali jen tezko.Je to temne,krute a spatne se pak spi.....

26.06.2020 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Hruza.
Uz sem cet l leccos,ale tohle aspiruje na predni pricky v kategorii odpad.Opakujici se slova,vety poskladane jako puzzle od slepce,akce plna nelogiky.Hlavni hrdina je fetak,ktery zere prasky po kilech,inteligenci zdedil zrejme po opicich a prijemny je jako horke kafe do rozkroku.
Autorka ocividne nema smysl pro chlapske uvazovani,protoze jeji hrdina ma mozkove pochody spis lemuri samice pred duchodem.
Jedina svetla vec byla,ze se ta s****a odehrava v Brne.

11.05.2020 odpad!

Infernina touha Infernina touha Simona Součková

Tak ted to bude bolet....
Autorka vystudovala pedagogiku(!) a pracuje ve firme ktera vydava knihy...to tam dela uklizecku?Protoze sazba je tak spatne udelana,ze mi krvacely oci.
Ale k obsahu...je to jako citanka pro mentalne zaostale deti.
Naprosto bez emoci,asi jako hlaseni z amplionu na nadrazi.
Povidky jsou kratke,nektere jsou extra spatne,kde logika nedostala prostor ani na dva prsty.
Za me opravdu,ale opravdu hodne spatna kniha,dobra tak leda jako podlozka pod lednici....

09.05.2020 odpad!

Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Theodora Stonewall

Kniha se mi dostala do rukou vicemene omylem. Jako nadseny ctenar fantasy, vsak zklamany vyvojem na ceskem poli tohoto zanru, nedaval jsem prilis ji mnoho nadeji. Ale svete div se,uz prvni stranka s ukazkou me rozesmala. Nepresvedcila me, ale dodala odvahu. Vysledkem bylo nadseni, ktere lze jen tezko popsat.
Knihu sem precetl za dva dny, nemohouce ji odlozit a propadavajice se do pocitu "jeste jednu stranku a jdu spat". Cetba mi pripominala pocity z detsvi, kdy jsem hltal podobnym zpusobem knihy od Julese Verna, Defoa, Stevensona a jinych. Ten prchavy okamzik, kdy vam pribeh pomuze vratit se do detskych let, pripomene vam fantasii, kterou jste vladli a pocit jako na horske draze, je k nezaplaceni.
Kratce k obsahu. Tri hlavni hrdinove, pricemz kazdy z jineho soudku, zdanlive prilis nekompatibilni. Zlomyslnost bohu, jenz zapricini ze jakousi podivnou nahodou se v elfi vesnici narodi trpaslik, jeste ke vsemu presvedceny ze je elf, lidska zlodejka, jejiz materske sklony ji privedou na zivotni hranu a egoisticky hranicar, presvedceny o sve nadrazenosti, tvori ustredni trio.
Jak sem pochopil, jedna se o prvni knihu (vypada to na sagu), a pevne doufam ze budu mit moznost se dostat k pokracovani. Kniha navic vysla samonakladem v pouhem stokusovem nakladu.
Kniha me prekvapila jako maloktera a udeluji plny pocet hvezd.

27.04.2020 5 z 5