schidlo schidlo komentáře u knih

Cesta slepých ptáků Cesta slepých ptáků Ludvík Souček

Kniha trochu poplatná době a režimu ve kterém vznikla. Ale celkově je to velice dobré a napínavé čtení.

21.07.2020 4 z 5

Jazyk matematiky Jazyk matematiky Keith Devlin

Tuto knihu vřele doporučuju. Popisuje matematiku od základů až po současnost. Jednotlivé témata jsou pěkně uvedena do souvislostí (i historických). V knize jsou popsány jak základy matematiky, tak i vlice pokročilé odvětví, které asi nejsou pro každého a pochopit je není lehké. Kdo je nadšenec do matematiky, měl by si knihu přečíst.

22.08.2013 5 z 5

Jak naučit svého psa fyziku Jak naučit svého psa fyziku Chad Orzel

Kniha byla výborná. Docela srozumitelně a s příklady převedenými na život psa vysvětluje základy kvantové mechaniky. Velice zajímavá je i kapitola, zabívající se podvody založenými na pseudovědeckých základech, tu doporučuju přečíst všem. Jinak je kniha spíš pro lidi, které fyzika zajímá a nebo ji mají jako koníček.

27.06.2014 5 z 5

Matematika. 50 myšlenek, které musíte znát Matematika. 50 myšlenek, které musíte znát Tony Crilly

Kniha obsahuje padesát témat. Každé téma má ovšem pouze 4 strany, což je u některých témat příliš málo. Nevím, jak moc to bylo způsobeno překladem, ale kniha je plná nepřesností. Celkově mi přijde popis témat špatný až na některé výjimky. Občas se vyskytují i faktické chyby (např. vězňovo dilema v teorii her), či pletení pojmů.

Pokud si chcete přečíst dobrou knížku o matematice, přečtěte si "Jazyk matematiky" od Devlina. Případně "Problémy pro třetí tisíciletí" též od Devlina. Touto knihou spíše ztratíte čas.

03.09.2013 2 z 5

Pivní království Belgie Pivní království Belgie Filip Nerad

Velice čtivý tématický cestopis. Při čtení knihy jsem dostal chuť navštívit popisována místa a ochutnat jejich pivní bohatství. Dozvěděl jsem se též spoustu informací o typických Belgických pivních stylech. Při další návštěvě pivotéky snad knihu doplním i o chuťové a čichové vjemy.

30.01.2022 5 z 5

Hodne dobra kniha. Rozhodne pobavila. Doporucuji precist a to pripadne i tem, co videli film (sam sem jej videl driv, nez sem cetl knihu).

14.11.2014 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Kniha je to opravdu dobrá. Popis doby z pohledu malé dívky je zajímavý. Ovšem má to jednu vadu. Viděl jsem první hru s Herzánovou a ta svou předlohu předčila. Každopádně doporučuju k přečtení.

29.08.2014 4 z 5