Sayuri Sayuri komentáře u knih

Soucit s ďáblem Soucit s ďáblem Colin Falconer (p)

Moc pěkná kniha, potvrdím jen jako ostatní, že poutavá a taky historicky poučná. Doteď si vše z ní pamatuji živě, jakoby jsem to sama vše prožila, i když bych rozhodně nic z toho prožívat nechtěla. Středověk byl krutý.

Zápisky šílence Zápisky šílence Osho

Podle mě nejlepší kniha od Osha. Úplně ze všech. V jeho bláznovství a šílenosti se podle mě skrývá neuvěřitelná moudrost, kterou prokazuje ve všech ostatních knihách. Tahle mě vždy rozveselí a někdy i rozpláče.

29.05.2013 5 z 5

Stála som pri bráne neba a pekla Stála som pri bráne neba a pekla Gloria Polo

Tak, co říct? Tahle kniha mi darovala pár bezesných nocí, nemohla jsem po ní usnout a dostávala jsem strach. Možná je to dobře. Nevím jestli ji mám doporučit, já osobně jsem ráda, že jsem ji nakonec přečetla, ale některé věci jsou podle mě mimo lidské chápání (nebo možná jen mimo mé). Paní Gloria je určitě úžasná žena, ale některé věci mi nahánějí takový strach, že jsem se jim rozhodla snad i nevěřit a tím ukřivdit autorce. Ovšem jedno mě naučila, nebrat všechny věci na lehkou váhu, ale zamýšlet se nad vším co udělám, že vše má na konci svůj soud a ať už to bude jakkoliv já věřím ve spásu.

29.05.2013 3 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Jednou mi řekl náš kněz, že někdo může číst Bibli kolikrát chce, ale nikdy ji nepochopí, někdo se jí třeba vysměje apod. je to protože, aby člověk mohl pochopit, co v ní je musí být na stejné úrovni toho kdo to psal, nebo toho kdo to říkal. Například Ježíš, když mluví ke svým učedníkům, lidi v dnešní době tomu nerozumí, ale ani apoštolové tomu tehdy vůbec nerozuměli, Ježíš jim to musel neustále vysvětlovat. Když se dostali/nete na úroveň bytí Ježíše Krista - úroveň srdce (lásky), tak by to mělo být srozumitelné. Někdo tomu třeba nikdy neporozumí, ale proto je nutné žádat, například Ducha svatého o pochopení, zní to možná hloupě, ale za zkoušku to stojí ne? Nebyla jsem křesťanka, ale jsem vděčná, že jsem se jí mohla stát, pravda je prostě tak krásná. To je můj názor na Bibli, možná je zkomolená apod. ale základ je určitě stejný a poznala jsem díky ní Krista, takže mám i šťastnější život. Moje nejoblíbenější části z Písma :Kor 13, 4-7; Lk 6, 27-32.

29.05.2013 5 z 5

Dost dobrý. Povinné četby jsou většinou trochu nuda a musím se do toho nutit, ale tohle mě fakt bavilo. Navíc mi to tak trochu připomíná krutou realitu a osobní zkušenost (ohledně lásky). Mám tu knihu ráda, dá se krásně prožívat a vůbec jsem si neuvědomovala, že čtu verše. U jiných básní s tím mám větší problém :).

29.05.2013 5 z 5

O pokoře O pokoře Marie-Eugéne od Dítěte Ježíše (p)

Hodně zajímavá kniha, pro lidské ego podle mě příliš krutá. Donutí k zamyšlení a umožní trochu jiný, nový pohled na svět. Po této knize už není tak lehké se dívat jako předtím. Podle mě je pokora důležitá a velice, jsem za ni šťastná. Ovšem ne každý ji dokáže pochopit a přijmout. Já za tuhle knihu děkuji. Hodně mě naučila, ale i tak, zlatá střední cesta...
PS: Pokora je klíč k úspěchu a ke štěstí.

Více než tesař Více než tesař Josh McDowell

Mě hodně pomohla :), je to krásná kniha... nejsem věřící od malička, takže tato kniha hodně posílila mojí víru a stále posiluje a myslím, že přesvědčuje i lidi kolem mě, možná ne úplně, ale nasadila jim brouka do hlavy :D.

29.05.2013