Sarhem Sarhem komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla na střední a neskutečně mě zaujala. Po většinu čtení jsem měla husí kůži z toho, když jsem si na místě Christiane představila sebe. Nikdy jsem drogy nezkusila a nikdy nezkusím a jsem ráda, že se mi tahle kniha dostala do ruky v prváku - jen mě ujistila v mém osobním přesvědčení. Podle mého názoru by tahle kniha měla být pro mladistvé povinná.

31.10.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Co k tomu napsat... Bajky mého srdce. Rowlingová nezklamala a zase o něco zpestřila můj milovaný svět kouzel. A Brumbálovy komentáře... To k tomuhle prostě patří. Za mě to je srdcovka.

Lístek lásky Lístek lásky Émile Zola

Druhá kniha, kterou jsem od Zoly přečetla. Četla se dobře, ale upřímně mě nudily ty zdlouhavé popisy - bylo jich tady na můj vkus až zbytečně mnoho. Příběh je hezký a nelituji, že jsem ji četla, ale nemyslím si, že bych se k ní někdy v budoucnu vrátila.

31.10.2017 4 z 5

U štěstí dam U štěstí dam Émile Zola

První kniha, kterou jsem od Zoly četla a můžu říct, že mě dostala a navnadila na další jeho díla. Kniha je čtivá, nadčasová a příběh Denisy a Moureta je hezky romantický. Denisa rozbíjí předsudky o tom, jak by měla vypadat mladá žena, která chce něčeho dosáhnout, ale na druhou stranu mi vadilo, že je víceméně pasivní a není průbojná. A Mouret... Charismatický chlapík, kterého jsem si zamilovala. I proslulé Zolovy popisy míst a okolí nebyly nudné. Za mě naprosto skvělá kniha.