Sarah11 Sarah11 komentáře u knih

Past Past Andrew Fukuda

Jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. Konečně se podařilo odbourat to, co mi vadilo na předchozích dílech, a to velmi pomalý rozjezd a akce až tak po prvních sto stranách. Past byla naopak napěchovaná akcí od začátku až do konce a asi jsem nenarazila na jedinou stránku, která by mě nudila. Postavy mi nakonec přirostly k srdci (hlavně Sisy), a když se s nimi něco stalo, docela dost mě to zasáhlo. Taky se mi líbilo, že ta romantická linka mezi Genem a Sisy byla taková hezká, milá, nebyla to žádná násilně vytvořená hollywoodská romance, ale tak nějak přirozeně to z příběhu vyplývalo.
Ještě pár stran před koncem jsem byla přesvědčená, že dám knize plný počet hvězd, ale závěr mě bohužel dost zklamal. (Pokud ještě nemáte přečteno, tak dál nečtěte, mohla bych vám něco vyspoilerovat.) Skončilo to na můj vkus až moc otevřeně, podle mě by se z toho dal klidně vyždímat ještě jeden díl. Celou trilogii jde v podstatě o Genova otce, takže bych čekala, že na konci se o něm dozvím něco víc. Vlastně jsem ani nezjistila, jestli je vůbec naživu, nebo ne. Rovněž jsem očekávala, že se dozvím, co se stalo s Benem a Klárou, a jestli vůbec na onom východě něco je. Ale nic z toho se bohužel nekonalo. To hlavní "wow" mi taky nějak nesedlo, proto ubírám jednu hvězdu.
Každopádně, i když tahle série patřila k těm slabším, jsem ráda, že jsem nad ní po prvním díle nezlomila hůl.

29.01.2017 4 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Oproti prvnímu dílu neskutečný posun. Po přečtení Honu jsem byla z téhle série dost zklamaná a neměla jsem chuť číst dál, ale tohle byl obrat o sto osmdesát stupňů. Prvních sto stran se sice opět trochu táhlo, ale později už to dostalo spád a nepustilo mě to, dokud jsem to nedočetla. Tahle dystopická tématika mi prostě sedí víc než přeplácané fantasy. Opět by se tu daly najít věci, které mi úplně nesedly, a nějaké logické nedostatky, ale musím říct, že jsem si tenhle příběh opravdu užila. Dokonce jsem si i vytvořila nějaký vztah k hlavním hrdinům, což jsem po prvním díle už ani neočekávala. Tahle kniha je důkazem, že ne všechna pokračování musí být nutně horší než první díl. Jsem zvědavá na Past.

22.01.2017 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Řeknu to jednoduše - skvělý nápad, mizerné zpracování. Občas jsem musela kroutit hlavou nad tou spoustou nelogičností a stupidností, které tahle kniha obsahuje. Na mě to prostě bylo asi moc "originální" a moc fantasy. Víc jak polovina knihy se neskutečně táhne a příběh dostává spád přibližně až posledních sto stránek před koncem, postavy jsou nesympatické, obzvlášť Záře (neříkejte mi, že ta mrcha nemá něco za lubem), chovají se hloupě a všechno bylo i pro mě (a to už je co říct) bohužel dost předvídatelné. To hlavní "wow" mi došlo mnohem dřív. Nevím, doufám, že mě další díly přesvědčí, že tahle série nebyla úplný krok vedle.

28.12.2016 2 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Wow, tak tohle byla vážně jízda! Dashner opět nezklamal. Postavy byly, narozdíl od Thomase a Teresy z původní trilogie, velmi sympatické, příběh už měl od začátku spád a jsem vlastně v celku spokojená i s koncem, i když tu záležitost s Alekem si autor mohl odpustit. Ale v podstatě to byl asi jeden z nejlepších možných konců. Vím, že může být i hůř. Akorát jsem postrádala vysvětlení toho, proč si Trina ostatní nejdřív nepamatovala.
Jinak mi občas přišlo, že Mark byl trošku superčlověk. Nemyslím si, že normální člověk (navíc v jeho věku) by toho tolik ustál, ale to už prostě k podobným knihám tak nějak patří. Taky jsem měla někdy problém si některé věci představit (základna s otočnou přistávací plochou pro bergy, vnitřek bergu apod.), ale to je nejspíš jen chyba mé představivosti.
Jinak jsem z této knížky opravdu nadšená a moc se těším na druhý prequel.

18.11.2016 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Od téhle knížky jsem očekávala opravdu hodně, jak kvůli velmi kladným komentářům, tak kvůli tomu, že byla přeložena do 14 jazyků a hlavně kvůli srovnání s Hunger Games. Bohužel pro mě byla docela zklamáním. Všechny postavy byly takové neslané, nemastné, až naivní a nedostatečně popsané, takže jsem si je ani nestihla nějak oblíbit a ani mě nemrzelo, když nějaká z nich zemřela, protože jsem ji vlastně "neznala". Hlavní hrdinka (a nejen ona) mi přišla až nepřirozeně přechytralá (vím, že to byl souboj mezi nejchytřejšími studenty, ale tohle už mi přišlo opravdu příliš), na všechno hned přišla a všechno jim s Tomasem procházelo strašně jednoduše. Ten zvrat s Willem mi přišel násilný, jako by si autorka najednou uvědomila, že musí přidat nějakou akci a uměle to tam vložila. Nebyla to špatná knížka, ale jelikož mám načtených už hodně knížek s podobným tématem, tohle pro mě bylo prostě málo, čekala jsem pořádný nářez. Srovnání s Hunger Games mi přijde úplně zcestné, těm se to vůbec nemůže rovnat. Zkoušku bych hodnotila jako takový průměr. Na zadek jsem si z toho nesedla, ale na pár večerů mě to zabavilo. Další díly si ale určitě přečíst chci, protože jsem zvědavá, jestli budou lepší než tento, a taky proto, že mě zaujal konec.

01.11.2016 3 z 5