Samery Samery komentáře u knih

Vražedné příběhy z Čech a Moravy Vražedné příběhy z Čech a Moravy Vladimír Šindelář

Kniha si mi líbila. Mnohdy jsem žasla nad tím, jaké tresty jednotliví vrazi dostali. Některé příběhy se mi četli dobře, některé pomaleji, ale kniha rozhodně za ten čas stála. Rozhodně doporučuji přečíst ;)

14.04.2018 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

První kniha kterou dobrovolně odkládám. Ještě nikdy jsem nic takového neudělala. Děj mi přijde nudný, vleklý a neustále dokola se opakující. Kniha mě velmi zklamala, ale nepřekvapila. Předchozí díly na mě také dojem neudělaly, ale alespoň jsem je dokázala přečíst.

06.10.2017 odpad!

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Příběh je velmi těžké hodnotit. Myšlenka jako taková je velmi zajímavá, ale tak, jak byla kniha napsána, mě příběh zase až tak neuchvátil. Stále jsem čekala na to velké rozuzlení, na to velké NO PÁNI, ale nic takového se po celou dobu nekonalo. Rozhodně však oceňuji příběh jako takový. Navštívila jsme Egypt a kniha mi tuto cestu připomněla. Mám historii Egypta nastudovanou a těšilo mě, že rozumím tomu, o čem kniha pojednávala. Obávám se však, že ten, kdo Egyptem neprojel, nerozumí jeho historii, se v knize nemusí najít. Popis příběhu mi přišel rozvláčný, předvídatelný a nedokázala jsem se do něj ponořit. Nemyslím, že se ke knize vrátím z jiného důvodu, než jen jako vzpomínka na dovolenou v Egyptě.

06.10.2017 4 z 5

Hamlet, princ dánský / Hamlet, Prince of Denmark Hamlet, princ dánský / Hamlet, Prince of Denmark William Shakespeare

Hamlet je jedinečná tragédie, ale nejsem si jistá, zda jí nyní dokážu zcela ocenit. Jsem velmi zvědavá, až se za pár let ke knize znovu vrátím, a to se rozhodně vrátím, zda na ni budu pohlížet stejně, nebo na ni naleznu něco, co nyní naleznout nedokáži. Některé pasáže knihy mě celkem mátly a jiné mi přišly nepatřičné na danou situaci, ale to může pramenit z toho, že jsem zcela nepochopila autorův záměr. Moc ráda bych viděla Hamleta hraného v divadle, ale bojím se na Shakespeara jít. Když jsem byla posledně, znechuceně jsem v polovině představení odešla, a to hráli moji nejoblíbenější hru - Zkrocení zlé ženy. Snad se mi poštěstí vidět Hamleta neupraveného a nezničeného tak, jak byl původně napsán.

03.08.2017 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Čekala bych od prvního dílu posun. Ale přijde mi, že se tak nestalo. Zpočátku je děj nijaký. Teprve závěr se zdá zajímavý. Christian a Anastasie mi přišli chvíli k smíchu, chvílemi na zabití. Děj jako takový je velmi zajímavý, ale je zbytečně zdlouhavý. Někdy méně je více. Bohužel ten konec nakonec přeci jen vzbuzuje zvědavost, jak to všechno dopadne. Ráda bych si konec přečetla, ale netěším se na to množství stránek, bez kterých by se kniha obešla.

30.06.2017 2 z 5

Vědomá prostitutka Vědomá prostitutka Veronica Monet

Velmi zajímavá a poučná kniha. Je sice primárně určená pro ženy, ale myslím, že by si jí měli přečíst i muži. Zpočátku jsem četla každou větu a byla velmi zaujatá. Od prostředních kapitol jsem však často přeskakovala, kvůli neustálému opakování. To mi bylo dost nepříjemné a přišlo mi to až neuvěřitelně otravné. Konec jsem jen tak proletěla, protože se vesměs opakovalo to, co autorka psala v prvních kapitolách. Kdyby nebylo toho neustálého omílání, byla by mi kniha více po chuti. I tak rozhodně stojí za přečtení a za nějaké ty poznámky. Rozhodně doporučuji párům, kterém mají ve vztahu problémy, nebo pro ty, co si v ložnici zcela nerozumí. Tato kniha by mohla předejít nejednomu rozchodu, ale je třeba jí číst s otevřenou myslí a brát ji jen jako návod, nikoli jako doslovnou příručku.

04.05.2017 4 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Tahle kniha se čte snadno. Je psaná pro děti a lze ji přečíst za pár hodin bez potíží. Mě se to ale jaksi nedařilo. Každé datum jsem jen odpočítávala a jelikož jsem se dříve o Titanic velmi zajímala, znám jednotlivé osudy některých lidí, jejichž jména se v knize objeví. Den potopení jsem proto velmi odkládala, protože se mi to vlastně číst nechtělo. A každou stránku jsem četla pomaleji a stísněněji. Je to dobře napsané, procítěné a navíc poučné. Je to dobrá kniha popisující strašnou katastrofou odlehčeným, ale pro mě o to děsivějším stylem.

21.02.2017 5 z 5

Pražské pověsti, legendy a zkazky Pražské pověsti, legendy a zkazky Dagmar Štětinová

Vřele doporučuji, nejen ke splnění výzvy, ale myslím, že každý kdo žije v Praze nebo se zajímá o historii by měl znát aspoň některé z pověstí, jež se v knize objevili. Na druhou stranu jsem však zklamaná z autorčina podání. U dvou pověstí jsem měla potíže se orientovat, kde se děj odehrává. Jednou větou byla na hradě, druhou jinde a o kus dál zase zpět. Musela jsem odstavec několikrát přečíst pro ujasnění. Rovněž jsou legendy hodně nahuštěné slovy, jen aby bylo více listů. Raději bych měla chudší text s více legendami, pověstmi a zkazkami v knize, než spousty textu s pár pověstmi. Praha je na takové věci bohatá a trochu mě mrzí, jak chudá kniha ve skutečnosti je. Také se mi zdá, že mnohé legendy jsem slyšela v, na fakta, bohatější formě, ale je to už dávno, co mi je prababička vyprávěla a tak je to pouze nejasný dojem, že ty legendy v sobě ukrývající víc, než autorka odhaluje.

19.02.2017 3 z 5