saki5411 saki5411 komentáře u knih

Zdál se mi zase ten stejný sen 1 Zdál se mi zase ten stejný sen 1 Joru Sumino

Líbí se mi optimismus hlavní hrdinky, ale chvilkami mi přijde příliš vnucující se a až uměle nastrčený. Chápu, že děti svět vidí jinak než dospělí, ale neumím se do příběhu vžít. Je pro mě až příliš fikční. Kniha je oddechová, doporučuji pokud máte hlavu plnou něčeho jiného a opravdu nechcete přemýšlet. Neříkám, že je špatná, ale měla jsem vyšší očekávání, snad další díly získají složitější děj a pozvednou tím i tento díl, který na mě zatím působí, jako pomalý začátek něčeho většího. Snad to tak tedy i bude.

10.01.2023 2 z 5

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

Bylo pro mě těžší se do knihy začíst. Ztrácela jsem se v čase, prostoru i myšlenkách. Vytrvalá jsem však a stálo to za to. S klidným svědomím a ohromnou radostí ji zařazují na svůj seznam knih, které si určitě chci znovu přečíst.

10.05.2022 4 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Opravdu silný a pohlcující příběh.

25.04.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu skvělé, konec byl dojemný

07.03.2022 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Kniha mě vtáhla hned od začátku, ale šlo od ní odejít. Kousek za polovinou její děj dostal tak rychlý spád, že jsem ji již neodložila. Paráda a pokud doma nemáte další díl tak nezacinejte ve čtení

10.02.2022 5 z 5

Úžasná kniha nevěřila jsem tomu, že by téma jídla mohlo být čtivé a zároveň plné faktu, které si díky neustálému opakování rychle zapamatujete. Úžasná kniha. Vždy jsem se v tomhle cítila úplně zmatená. Autorka má úžasný dar umí fakta podat tak, aby je lidé pochopili a ke všemu o nich chtěli číst. Nemohla jsem se odtrhnout. Paráda

23.03.2021 5 z 5

Ze života hmyzu Ze života hmyzu Karel Čapek

Skvělý pohled na současnou společnost perfektně zasaženy do života hmyzu.

22.03.2021 3 z 5

Édith Piaf - Najdi pro mě nový způsob smrti Édith Piaf - Najdi pro mě nový způsob smrti David Bret

Čtivé napsané díky pohledům různých přátel Piaf si můžete lépe představit její život. Kniha působí nepřikrášlene a nic nepřehání. Skvěle se četla.

21.03.2021 4 z 5

Ernest Hemingway: Svědectví jednoho života Ernest Hemingway: Svědectví jednoho života Michael Katakis

Skvělá kniha plná vzpomínek. Díky osobním dopisům je kniha živější a dovoluje vám více nahlédnout do života. Skvěle zpracovaná a vkusně doplněna fotkami rodiny j samotné legendy. Ernest Hemingway byl opravdový umělec.

21.03.2021 5 z 5

Já - Francois Villon Já - Francois Villon Jozef Felix

Nádherná kniha, mohla bych ji číst stále dokola. Skvělý spisovatel, nemohu se ho nabažit.

19.10.2020 5 z 5

Krok do tmy Krok do tmy Vladislav Kudrjavcev