ŠafránkaFénix ŠafránkaFénix komentáře u knih

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Tento román jsem četla na střední. Krásný zamilovaný historický román. Přečetla jsem ho celkem rychle. Četl se mi moc dobře.

14.03.2024 4 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Moc pěkná kniha. Přečetla jsem všechny díly. I když na chuť jsem ji přišla až tak když jsem měla kolem osmnácti let. Měla jsem ji půjčenou od babičky, prokousávala jsem se starší češtinou a náboženskými zvyky, ale jinak ve své době to musela být asi bomba. Tím víc, když jsem se dozvěděla, že ji nenapsal muž, ale žena pod mužským jménem a také Češka a původní příběhy psala na papírové pytlíky, protože prostě neměla normální papír, byla dost chudá. Ale podařilo se jí vytvořit krásný příběh malého chlapce, který vyrůstá v brdských lesích a kamarádí se s dcerou lesního - Zdeničkou. Tu si nakonec v posledním dílu vezme za manželku.

13.03.2024 4 z 5

Děti holocaustu Děti holocaustu Helen Epstein

Pozor - psychicky velmi náročná kniha. Ale až mrazivě pravdivá. O tom, jaký měl holokaust vliv na děti a dokonce i na vnoučata, prostě na další generace, třebaže nebyli přímými svědky. Otřesné, zajímavé a bohužel pravdivé.

09.03.2024

Zvíře Zvíře David Burnie

Skvělá encyklopedie plná nádherných fotografií. Ozdoba mé knihovny. Ráda v ní listuji a učím se nové věci, které ještě nevím.

09.03.2024 5 z 5

Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Margot Ruis

Autorka s velkou láskou vypráví o přírodních bytostech, které má schopnost vidět a mluvit s nimi. Ve všech slovech je cítit láska a úcta k přírodě. Měla jsem tu možnost se s touto paní potkat a mluvit s ní, velmi si toho cením. Je to velmi milá a moudrá žena.

Bytosti přírody Bytosti přírody Margot Ruis

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Moc pěkná kniha. Znovu vrací člověku naději a životní optimismus. Seznamuje nás s anděly, kteří se o nás starají a pomáhají nám, přestože je nevidíme nebo na ně nevěříme. Autorka má ten dar, že je vidí a mluví s nimi. Touto knihou se s námi dělí o své životní zkušenosti s anděli a také nám vypráví svůj životní příběh.

09.03.2024 5 z 5

Tři mušketýři - díl 1. Tři mušketýři - díl 1. Alexandre Dumas, st.

Ano, toto je kniha mého dětství. Přečetla jsem ji dvakrát za sebou, a to i další její díly. Skvělá.

09.03.2024 5 z 5

Prostor lásky Prostor lásky Vladimir Megre (p)

Celá série těchto knih mne velmi oslovila. Přečetla jsem je jedním dechem, jsou velmi čtivé. Pomocí těchto knih jsem dostala odpovědi na své životní otázky. Děkuji spisovateli za jejich napsání. Byly mi velkou životní inspirací. Díky nim jsem opět získala radost ze života a životní směr svého žití. Děkuji za celou sérii těchto knih, které jsem směla číst.

09.03.2024 5 z 5

Anasta Anasta Vladimir Megre (p)

09.03.2024 5 z 5

Energie života Energie života Vladimir Megre (p)

09.03.2024 5 z 5

Rodová kniha Rodová kniha Vladimir Megre (p)

09.03.2024 5 z 5

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)