s_lina s_lina komentáře u knih

Viktor - Príbehy chatára a nosiča Viktor - Príbehy chatára a nosiča Oľga Krajčiová

Odporucam precitat kazdemu,kto ma rad hory. Pribehy o tom, aky je zivot v horach krasny a zaroven aj tazky a casto nebezpecny.

26.01.2024 5 z 5

Oligarcha Oligarcha Ivana Havranová

Kniha bola jednohubka, necitala sa tazko. Vadili mi ale pravopisne chyby v texte a priama rec, ktora nebola vymedzena uvodzovkami, ani inym sposobom a splyvala s ostatnym textom. Pribeh sa nijako nevyvija, cela kniha je skor opis dusevnych a fyzickych stavov hlavnej postavy a cele sa to toci okolo drog, sexu a alkoholu.

16.11.2023 2 z 5

Návod na přežití pro bejby Návod na přežití pro bejby Igor Bukovský

Kniha je zahrna vela tem, je tam z kazdeho rozka troska. Pre mna to bolo take zhrnutie roznych knih o rodicovstve a vychove, ktore som citala. Osobne mi trosku vadili poznamky, kde sa autor snazil byt vtipny. Zaroven sa mi nepacili niektore spekulacie, ktore sa tykali hlavne vyzivy a ockovania, ktore nie su vedecky podlozene.

05.11.2023 2 z 5

Rebeka Rebeka Daphne du Maurier

Niektori sa stazuju, ze kniha bola prvu polovicu nudna a az potom sa rozbehol dej. Je pravda, ze v uvode bolo vela opisov (a tie ma vacsinou nudia), ale v tomto romane mali zmysel - skvelo vykreslena atmosfera a prostredie su to, co robia tento roman takym vynimocnym. Pre mna bol Manderley dalsou hlavnou postavou a bola som nim unesena. Samozrejme, koniec som precitala jednym dychom.

02.12.2020 5 z 5

Kniha začala celkom dobre, ale neskôr to už bola nuda. Zopár scénok bolo vtipných, ale, bohužial, pri väčšine autori až príliš tlačili na pílu, keď sa snažili byť vtipní.

01.11.2020 2 z 5

Madlenka Madlenka Viera Handzová

Kniha priblizuje, ako SNP ovplyvnilo zivoty obycajnych dedinskych ludi. Vsetky tri poviedky su vystizne, smutne. Najviac sa mi pacila posledna.

23.06.2020 3 z 5

Nádej je liek Nádej je liek Katherine Wolf

Silny pribeh, ale styl pisania mi nesadol.

17.12.2019 2 z 5

Doma s Madam Chic Doma s Madam Chic Jennifer L. Scott

Kniha obsahovala niekolko zaujimavych tipov (vychutnavat si obycajne okamziky, neodkladat dobre veci iba na specialne prilezitosti,...), ale na druhej strane pre mna aj vela zbytocnosti (popis ucesov, recepty na jedla a napoje, popis hudby, ktoru autorka pocuva,...). Kedze nie som matka, zena v domacnosti, ani neorganizujem pravidelne vecierky, vela typov islo mimo mna.

01.12.2019 2 z 5

Verný priateľ Crusoe Verný priateľ Crusoe Robert Michael Ballantyne

V knihe sa dookola deju dve veci, bud sa lovi zver, alebo bojuju s Indianmi. Ale pekne je tam opisany vztah psa a jeho pana.

05.10.2019 2 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Kniha ma dobry napad, ale viac by sa mi pacilo zamerianie na ich vztah, ako na vedlajsie temy, ktore tam boli rozvinute.

11.08.2019 2 z 5

Čudákova dcéra Čudákova dcéra Kate Mosse

Mna kniha celkom bavila, mala celkom rychly spad. Ale cakala som nejaky zvrat, ktory neprisiel, bolo jasne, kam kniha smeruje. Kniha bola celkom dobra, ale je vela knih s lepsim a napinavejsim dejom.

24.03.2019 3 z 5

Cesta do Provensalska Cesta do Provensalska Alica Eštoková

Na knihe sa mi pacili porovnania Slovakov a Francuzov. Inak dej nebol usporiadany. Skakalo sa z jednej situacie do druhej bez toho, aby boli nejako vymedzene kapitoly.

01.12.2018 2 z 5

Izba plná spomienok Izba plná spomienok Andrea Boldišová

Kniha sa čítala ľahko, ale dokopy v nej nič zaujímavé nebolo. Autorka sa síce snažila o hlbší príbeh, ale hlavné postavy mi neboli veľmi sympatické (niektoré dialógy boli nelogické) a celkovo ma kniha nezaujala.

20.11.2018 3 z 5

Sedlaj koňa, Fantázia Sedlaj koňa, Fantázia Pavol Štefánik

Zbierka obsahuje krátke básničky pre deti doplnené zaujímavými ilustráciami. Väčšina básní obsahuje príbeh s nezmyselnými prvkami, ktorý má zvyčajne na konci pointu. Niektoré básne sú vtipné, v iných sa zase autor hrá so slovíčkami. "Sedlaj koňa, Fantázia! Odcválame v taký svet, kde zajace pušku nosia a medvede strážia med."

19.11.2016 4 z 5

Jak se snadno učit a více si pamatovat Jak se snadno učit a více si pamatovat Hans Christian Kossak

Kniha obsahuje niekoľko dobrých tipov a rád, ako si uľahčiť učenie. Nie je tam žiadna zdĺhavá teória, takže sa ľahko číta. Na druhej strane, nečakajte žiadne zázračné návody ako si zrazu všetko pamätať.

21.05.2015 4 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Nepamätám si, kedy naposledy som sa u knižky tak nasmiala. Len ten koniec sa mi zdal trošku presladený.

07.11.2014 5 z 5

Krásavica z Perthu Krásavica z Perthu Walter Scott

Kniha mala pomalý úvod kvôli množstvu postáv, ale keď sa ich osudy preplietli, dej nabral spád a čítalo sa mi to veľmi dobre.

31.08.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Čítala som ju v originále a pre mňa to bola najslabšia kniha z celej trilógie. Chýbala mi tam poriadna zápletka, až ku koncu knihy (asi posledných 200 strán) sa konečne niečo začalo diať a koniec bol sladký, ale pekný.

09.03.2013 2 z 5

Agónia Agónia Sandra Wilkinson

Knihu by som žánrovo zaradila niekde medzi thriller, horor (záhadné vraždy v nemocnici, znásilnenia) a sci-fi (nadvláda strojov a lekárske experimenty). Celkovo ma kniha ale vôbec neupútala a prišla mi nudná. Odporúčam skôr Robina Cooka a jeho thrillery z lekárskeho prostredia.

13.10.2012 1 z 5

Jack a fazuľa Jack a fazuľa Ed McBain

Mne sa to dobre citalo. Nebolo to az take napinave, ale ani tam neboli nudne pasaze. Pribeh nebol prilis rozvinuty, na druhej strane som sa dozvedela nieco o chove dobytka a naslednom spracovatelskom priemysle. Odporucam ako taku jednohubku na oddychnutie.

04.07.2012 3 z 5